İnsan KaynaklarıYaşam

Dünyanın En Tehlikeli 10 Mesleği Nedir?

instagram takipçi hilesi

meslek 10

Her işin kendi içinde farklı tehlikeleri mutlak suretle mevcuttur. Fakat içeriğimizdeki meslekler ölüme daha yakın hissettirenler olarak bir adım öne çıkmaktadır. Bizler de sizler için tehlikeli olabilecek meslekleri derledik. İşte dünyanın en tehlikeli 10 mesleği…

1-) İtfaiyeci

meslek 3

İtfaiyeci denildiğinde aklınıza direkten kayan ya da ayaklarını uzatıp şekerleme yapan kişiler gelebilir. Fakat itfaiyeciler mesleklerinde yaşamlarını yitirdiklerinde şehit addedilmektedirler.

2-) Çatı Tamircileri

meslek 5

En zor meslek gruplarından birisidir. Güvenlik kanadından oldukça ihmal yaşanabilmektedir. Çatıdan veya iskeleden düşmek en çok yaşanan kaza türlerinden birisidir.

3-) Elektrik Hattı Çalışanları

meslek 8

Zorlu meslek gruplarının birisi de elektrik hattı işçileridir. Birçok farklı tehlikeyi barındıran, elektrik akımına kapılma tehlikesi ve yüksek elektrik direklerine tırmanmak gibi tehlikelerle karşı karşıya olmak gibi. Yüksek güvenlik önlemlerine karşın, her yıl ortalama 36 kişi yaşamını yitirmektedir.

4-) Çiftlik Çalışanları

meslek 4

Çalışma saatlerinin uzunluğu, kullanılmakta olan aletlerin tehlikeli olması kazaya davetiye çıkarabilmektedir. Eğitimin yetersizliği ve salgınlık sonucunda birçok insan yaşamını yitirmiştir.

5-) Çöpçüler

meslek 6

Çöpçülerin işi, yalnızca evinizin önünde yığılan çöpleri toplamak değildir. Vinç ve makine operatörleri de söz konusu işin içinde olduğu kazalar kaçınılmaz olabilmektedir. Metropollerde çalışan temizlik işçileri sürekli olarak araba çarpma tehlikesi ve araba çarpması ile karşı karşıya kalmaktadırlar.

6-) Demir – Çelik İşçileri

meslek 7

Hemen hemen en tehlikeli işlerden birisidir. Yapılabilecek en küçük bir yanlış sizi zor duruma düşürebilir. Bina iskeleti kuran işçiler için yüksek seviyede güvenlik önlemleri alınsa da her yıl ortalama olarak 31 kişi yaşamını yitirmektedir.

7-) Arama Ve Kurtarma

meslek 12

En hüzünlü mesleklerden birisi olarak düşünülebilir. Doğal afetlerin meydana getirdiği yıkıntılarda, yıkımlarda, depremlerde insan yaşamına dair aramalar yapılmakta. Durum böyleyken tüm dünya size güveniyor ve inanıyor. Size olan güveni boşa çıkarma gibi bir lüksün olmadığı düşünülürse bunu yaparken canınızı hiçe saymak belki de en önemlisidir.

😎 Kamyon Şoförlüğü

meslek 1

Kamyon şoförleri genel itibari ile diğer araçların yapmış olduğu hataları absorbe etmeye çalışırken kaza yapmaktadırlar. Söz konusu durum da istatistiklere göre kazaların %70’ini oluşturmaktadır.

Zorlu yangınlarla gözlerini kırpmadan mücadele eden itfaiyeciler kolaylıklar dilemeliyiz. Umarız ki emekli olana kadar hep aklımıza geldikleri gibi direkten kayıp şekerleme yaparlar da h,ç yangın ihbarı almazlar.

9-) Koruma

meslek 11

Neyi, nasıl, ne şekilde, nerede korumaya çalıştığınızın hiçbir önemi yok. Bu iş yapılırken canınızı hiçe saymak ve yaşanabilecek her türlü duruma hazırlıklı olmalısınız.

10-) Keresteci

meslek 2

Tehlikeli ve riskli bir iş olan kerestecilik mesleğinde her yıl ortalama 64 kişi yaşamını yitirirken geçmişten günümüze tehlikeli meslek grubu içindeki yeri her zaman sağlam olmuştur.

Dünyanın En Tehlikeli Meslekleri ile ilgili videolar

Kaynak
neoldu.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu