Otomobil

Dünyanın En Hızlı Arabaları Nelerdir? Dünyanın En Hızlı 5 Arabası (2021)

instagram takipçi hilesi

Otomobil piyasası gün geçtikçe geliştiği için dünyanın en hızlı arabaları listesi de hemen hemen her yıl değişmektedir. 2021 yılının Nisan – Mayıs ayında hazırladığımız listeye göre dünyadaki en hızlı araba 489 km hıza kadar çıkabiliyor.

Biz yazımızı yayınladıktan sonra bu liste değişikliğe uğrayabilir. Fakat yabancı kaynaklarda dahil olmak üzere yaptığımız araştırma sonucu dünyanın en hızlı arabaları şu şekildedir..!

en hizli arabalar 2021 one cikan

Dünyanın En Hızlı Arabaları Nelerdir?

1- Bugatti Chiron Supersport 300+

En yüksek hız: 489 km/s

en hizli arabalar 2021 2

Dünyanın en hızlı arabaları listemizde Bugatti Chiron Supersport 300+ listemizin başını çekmektedir. Çünkü Bugatti Chiron Supersport 300+, 480 km’den fazla hıza kadar çıkabilmektedir. Daha spesifik olarak, Fransız firma onu Volkswagen’in Ehra-Lessien test pistinde yaptığı hız testinde 489 km/s hıza kadar çıkmayı başardı.

1.600 hp gücündeki bu mega makine, resmi olarak dünya rekorunu elinde tutmuyor. Çünkü sadece tek bir yönde çalışıyordu. Rekoru kırmak için bunu iki kez zıt yönlerde yapmanız gerekiyor. Bugatti bunu yapmadı.

2- SSC Tuatara

En yüksek hız: 460 km/s

en hizli arabalar 2021 1

Amerikan SSC Tuatara bu listede 460 km/s hıza sahip olarak listemizde ikinci sırada yer alıyor. Bununla birlikte, küçük bir tartışma olmadan da olmaz.

SSC markası, Tuatara’nın 2020 yılının Ekim ayında onu dünyanın en hızlı arabası yapmak için 518 km/s hıza çıkardığını iddia etmişti. Ancak daha sonra bu hızı yanlış gösteren bir GPS hatasını kabul etti. Daha sonraki testler, maksimum 460 km/s hıza ulaştığını görülmüştür.

3- McLaren Speedtail

En yüksek hız: 402 km/s

en hizli arabalar 2021 5

McLaren Speedtail, dünya rekorlarını kovalayacak şekilde tasarlanmamıştır. Ancak 402 km/s maksimum hızıyla şimdiye kadar ürettiği en hızlı otomobili oldu.

Bu, son üç koltuklu otomobili efsanevi McLaren F1’den daha hızlı bir model. Tasarımı ile de ön plana çıkan McLaren Speedtail listemizde yer almayı hakkediyor.

4- Koenigsegg Regera

En yüksek hız: 402 km/s

en hizli arabalar 2021 3

Speedtail ile aynı değerlere sahip olan Koenigsegg Regera, listemizde dördüncü sırada yer almaktadır. İsveç menşeili bu hızlı makine, çift turbo V8 motor ve toplam 1.500 hp güç üreten bir elektrik motoruyla birlikte gelmektedir.

Bu listedeki diğer arabaların aksine, Regera sadece bir vites kullanarak 0-400 km/s arasında gidebilir. Yani, 50 km/s ile seyir halinde olsanız ya da 402 km/s azami hızına ulaşmayı hedefliyor olsanız da aynı viteste olacaksınız.

5- Lamborghini Aventador SVJ

En yüksek hız: 349 km/s

en hizli arabalar 2021 4

Şu anda satın alabileceğiniz en hızlı doğal emisyonlu araçtır. SVJ, Lamborghini Aventador süper otomobilinin en son versiyonudur ve 6.5 litrelik V12 motorundan muazzam bir 770 hp güç üretmektedir. 349 km/s azami hızı aslında standart Aventador S ile aynı seviyededir. Ancak daha hafif ve kavrayıcı SVJ oraya daha hızlı ulaşacak ve virajlarda daha hızlı olacaktır.

Dünyanın En Hızlı Arabaları ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu