Girişimcilik ve İşletme

Dünyanın En Genç Milyarderleri 2020 Yılı Listesi

instagram takipçi hilesi

Forbes Dergisi, her sene olduğu gibi bu yılda kendi servetini kendisi kazanan dünyanın en genç zengin milyarderleri listesini yayınlamıştır. Listenin zirvesinde olan isim geçen yıl olduğu gibi Kylie Jenner olarak 2 yıl üst üste birinci sıradaki yerinde kalmıştır. İşte 2020 yılının dünyanın en genç milyarderleri listesinde yer alan ilk 10!

Dünyanın En Genç Milyarderleri 2020 Yılı Listesi

10- LISA DRAEXLMAIER

lisa draxlmaier

29 yaşındaki Lisa Draexlmaier, Forbes’un verilerine göre 1 Milyar Dolar’lık servetiyle, 2020 yılında en genç milyarderler arasında ilk on listesinin 10. sırasında yer almaktadır. Lisa, alet yapımı ve lojistik, otomobil parçaları ve elektrik elektronik aletlerin alanında faaliyet yapan Alman bir markanın kurucusudur.

9- PEDRO DE GODOY BUENO

Pedro de Godoy

Pedro De Godoy Bueno, 29 yaşında sağlık sektöründe yer alan Tanı Hizmetleri bölümündeki çalışmalarıyla servetini yaratan genç milyarderdir. Serveti 2020 yılındaki verilere göre 1.1 Milyar Dolar‘dır. Diagnosticos DA America SA şirketinde yönetici ve DNA Capital isimli şirketin ortağıdır.

8- EVAN SPIEGEL

evan spiegel 685x411

Sosyal medyada bir çığır açan ‘story’ kavramının babası olan Evan Spiegel, Snap Inc. ve Snapchat’in kurucusudur. Amerikalı internet girişimcisi, 29 yaşındaki Spiegel’in serveti geçen yıllarla karşılaştırıldığında yarıya düşmüştür ve 1.9 Milyar Dolar olmuştur. Listeye ilk defa 2015 yılında giren genç girişimci, 2020 yılında listenin 8. sırasında yer almaktadır.

7- JOHN COLLISON

john collison 685x487

29 Yaşındaki İrlandalı girişimci John Collison, bu yıl 3.2 Milyar Dolarlık net servetiyle 7. sırada yer almaktadır. Online ödeme şirketi alanındaki Stripe’yi kurarak servetini yaratan Collison’ın, kardeşiyle birlikte kurdukları bu şirketin değeri 9.2 milyar dolardır.

6- JONATHAN KWOK

jonathan kwok 685x685

Empire Group Holding‘in yöneticisi olan 28 yaşındaki gayrimenkul milyarderi Jonathon Kwok 2 Milyar Dolar’lık net servetiyle listenin 6. sırasında  yer almaktadır. Hong Kong’un en büyük yatırımcılardan birisi olan babası Walter Kwok’un ölümüyle kardeşiyle birlikte devraldıkları imparatorluğu daha da büyütmüştür.

5- ELISABETH BURDA

JacobBurdaElisabethBurdaDLDConferenceqtBCnSGqRLjl

28 yaşındaki Elisabeth Burda, 1.3 Milyon Dolarlık servetiyle listenin 5. sırasındadır. Alman yayıncı Hubert Burda’nın ve oyuncu Maria Furtwaengler kızı olan Elisabeth, Burda Medya Grubu şirketlerinin yüzde 25’ine sahiptir.

4- GUSTAV MAGNAR WITZOE

Gustav

Norveçli milyarder, Gustav Magnar dünyanın en genç milyarderleri arasında 4. sırada yer almaktadır. Dünyanın en büyük somon üreticisi olan Salmar ASA’nın en önemli hissedarlarından biri olan 26 yaşındaki Gustav Magnar, 2.4 Milyar Dolar‘lık servetin sahibidir.

3- KATHARINA ANDRESEN

katharina andresan 685x456

25 yaşındaki Katharina Andresen en genç milyarderlerden birisidir. Norveçli Katharina, Johan H. Andresen Jr.’ın kızlarından biridir. Kendisinden bir yaş küçük kardeşi Alexandra Andresen ise listenin 2. sırasında yer almaktadır Katharina, Norveç’te bir yatırım şirketi olan ailesinin şirketi Ferd’in yüzde 42’lik mirasına sahiptir.

2- ALEXANDRA ANDRESEN

Alexandra Andresen 685x513

24 yaşındaki Alexandra Andresen, en genç milyarderler listesinde kardeşi Katharina’dan önce gelerek 2. sırada yerini almaktadır. 2016 yılından dünyanın en genç milyarderi olarak girdiği listede şu an 2. sırada bulunan Alexandra’nın 2020 yılında mirasının 1.3 Milyar Dolar olduğu bilinmektedir.

1- KYLIE JENNER

kylie jenner 685x457

1997 doğumlu, 23 yaşındaki Kylie Jenner 2020 yılında ikinci kez dünyanın en genç zenginleri listesinin birincisi olmaktadır. Kardashian ailesinin en genç üyesi olan Kylie, 2019 yılında Mark Zuckerberg’i yerinden etmiş ve listede yerini almıştı. Kendi ismini verdiği kozmetik markasına sahip olan Jenner’in 2020 verilerine göre net serveti 1 Milyar Dolar‘dır.

En Genç Milyarderler ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=G9qPjzNn-p8

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu