Dünya Dans Günü Nedir? Nasıl Kutlanır?

instagram takipçi hilesi

Dünya Dans Günü, tüm yetenek seviyelerinden katılımcılarını dansı teşvik etmenin yanı sıra, insanları bir araya getirme engellerini aşan gerçek bir küresel kutlamadır. Diğer ülkelerde International Dance Day olarak adlandırılır. 1982 senesinde resmi olarak tanıtılmıştır. Her sene 29 Nisan‘da kutlanır. Her dans Haka, Rejang dansı ve Kagura gibi geleneksel danslardan modern sokak dansı ve atlama stili elektronik dansına kadar açık kollarla karşılanmaktadır. Mirasla dolu dansları ve çeşitli kaynaklardan nitelikler ödünç alan çağdaş tarzları da barındırmaktadır.

dunya dans gunu 1

Caz dansı, elektro dans, latin, bale ve pek çok ülke danslarının tadını gün boyunca solo dansçılar, ekipler, küçük gruplar ya da devasa kolektifler çıkarabilir. Dans Günü, dansın özgür ve sınırsız doğasını, birlikte çalışma ve kültürel farklılıkları kutlama kavramlarını ve hepimizin bir arada olduğumuzu fark etmemizi sağlar. Dans, insanları diğer geleneklerle tanıştırmanın en iyi yollarından biridir ve insanların başkalarıyla bağlantı kurmasına yardımcı olabilir. Bu etkinlik, tüm bu özellikler ve daha fazlası için bayrak taşıyıcı görevini üstlenir.

Dans Günü Nasıl Kutlanır?

Binlerce performans ve hardcore dans hayranları her yıl etkinliklerin düzenlendiği ülkelere akın edebilir. Ancak etkinliğin asıl amacı herkesin kendi tarzında tadını çıkarabilmesidir. Bir grubun veya sınıfın parçası olan üyeler için bu, yerel salonda ya da hatta sokakta bir etkinlik düzenlemek için mükemmeldir. Sokak performansları çok fazla bağış çekebilir.

Nihayetinde herkesin dans sanatı ile kişisel ilişkileri vardır. Dans Günü‘nün nasıl kutlanabileceği konusunda hiçbir sınırlama yoktur. Evde sıkılan kişiler bile günün deneyimlerine katılabilir.  Online olarak dans hareketleri öğrenerek bu günün tadını çıkarabilirsiniz.

dunya dans gunu 2

Bu etkinlik, yerel bir gösteri izlemek ya da dans ile daha yakından ilgilenmek için harika bir bahanedir aslında. Sonuçta, etkinliğin gerçek başarısı, insanları günlük yaşamlarında daha ciddiye almaya teşvik etmesidir.

Kutlamaların tek başına ya da başkalarıyla birlikte yapılmasına bakılmaksızın, törenin akışlarına uyum sağlamak ya da en azından daha sonra onları yakalamak kötü bir fikir değildir. Sanatçılar için bir başka önemli ipucu da bu gün bazı dansları iyi öğrenmek ve gelecek yıl tekrar aynı performansı sergilemektir. 12 ay içinde çalışarak performansınızı arttırabilirsiniz.

Dans, engelleri yok etmek, yeni insanlarla tanışmak ve fiziksel sağlığı arttırmak için nihai etkinliklerden biridir. Sizde dans etmenin faydaları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Dans Etmenin Faydaları Nedir?” isimli yazımızı okuyabilirsiniz..!

dunya dans gunu 3

Dünya Dans Günü ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu