Kişisel Bakım

Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır? Angelina Jolie gibi dudak yaptırmak istiyorum ya da Meg Ryan gibi dudaklara sahip olmak istiyorum diyerek hekimlere gelen birçok hastayla karşılaşılıyor. Bugün sizlere özellikle daha genç ve güzel bir yüz görünümüne sahip olmak isteyen bayanların araştırdığı konuların başında gelen Dudak Dolgusu işlemleri hakkında bilgiler paylaşacağım. En alt bölümde ise işlemler hakkında videolara ulaşabilirsiniz.

dudak dolgusu nedir

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu dudağın iç ve dış çevresine Hylaüronik asit denilen dolgu maddesinin enjekte edilmesiyle gerçekleşen bir işlemdir. Estetik bir süreç olan dudak dolgusu işleminde kişiye dudaklarda hacim ve şekil kazandırmak amaçlanmaktadır. Dudak dolgusu daha dolgun ve belirgin dudaklara sahip olmak isteyen bayanlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Dudak dolgusu, yapı olarak bozuk dudaklara sahip olan adaylar için uygun bir yöntemdir.

dudak dolgusu nedir 1

 

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak bölgesine yapılan işlemlerde uyuşturulmaması hasta için belli olumsuzluklar yaratabilir. O yüzden ilk olarak anestezik krem yardımıyla dudak bölgesi uyuşturulmaktadır. 15-20 dk kadar beklenildikten sonra dudak bölgesinin uyuşması sağlanır. Daha sonra ince uçlu bir enjeksiyonla dolgu maddesi dudaklara enjekte edilir. oldukça kolay ve kısa süren bu uygulama hastaya daha iyi bir dudak görünümüne kavuşmasını sağlar. 1-2 haftalık süreç sonunda kontroller sağlanmalıdır. Gerekli durumda rötuş işlemi de uygulanabilir.

Uygulamadan sonra kısa süreli ödem ve şişliklerinde olması normaldir. Merak etmeyin birkaç gün içinde kaybolacaktır.

Dudak dolgusu etkisini hemen yapıldığı anda gösterir ve değişiklikleri görmeniz hemen mümkündür.

dudak dolgusu nedir 2

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlemden sonra yaklaşık 2-3 saat herhangi bir şey yenmemesi ve içilmemesi, uygulamanın yapıldığı gün dudaklara herhangi bir makyaj ürününün uygulanmaması önerilmektedir.

Dudak Dolgusu Kalıcılık Süresi Ne kadardır?

Kalıcılık süresi hastanın dudak yapısına, enjekte edilen maddenin özelliklerine ve miktarına göre değişiklik gösterebilmektedir fakat genellikle hyalüronik asit dolgu maddesi dokuya hemen uyumlu olduğu için 4-6 ay gibi bir süre içinde vücut tarafından emilerek kaybolur. Bu yüzden yapılan işlemin tekrarlanması 8-12 ay bir süre sonunda tekrarlanması gerekir. Dudak dolgusu kesinlikle kalıcı değildir.

Dudak dolgusu işlemi yapılmadan önce hasta, doktor tarafından doğru ve düzgün bir şekilde bilgilendirilmelidir. Çünkü bazı hastalar daha dolgun ve abartılı dudaklara sahip olmayı tercih ediyor böyle bir durumda doktor dolgu maddesini belirli noktalara farklı şekilde enjekte etmelidir. Abartılı ve doğallıktan ödün veren dolgu işlemi pek güzel görünmüyor. Genelde, estetik gibi işlemlerde minik dokunuşlar yüzü daha çekici ve iyi gösteriyor.

Dudak dolgusu uygulaması son derece güvenilirdir. Zaten enjekte edilen hyalüronik asit maddesinin vücutta doğal şekilde bulunması dolayısıyla herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermesi mümkün değildir. İşlem sonrası dudaklar herhangi bir yapay görünüme de sahip değillerdir.

dudak dolgusu nedir 3

Hangi Dolgu Markaları Tercih edilmelidir?

FDA onaylı Juvederm ve Teosyal markaları önerilmektedir.

Dudak Dolgusu Fiyatları Ne kadar?

Uygulanan işlemde kullanılan dolgunun türüne ve miktarına bağlı olarak değişmektedir.

Dudak Dolgusu Hakkında Videolar:

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu