BiyografiFoto GaleriÜnlülerin Foto GalerisiYabancı Kadın Ünlüler

Doutzen Kroes

Doutzen-Kroes-8 Doutzen Kroes

Doğum tarihi: 23 Ocak 1985
Doğum yeri: Eastermar, Hollanda
Boyu: 1,79 m
Eşi: Sunnery James (2010 yılında evlendi.)
Çocukları: Phyllon Joy Gorré, Myllena Mae Gorré
Mesleği: Model,Oyuncu
Kardeşleri: Rens Kroes
Başlıklar

Hakkında

Doutzen Kroes, 23 Ocak 1985’te Eastermar, Frizye, Hollanda’da dünyaya geldi. Victoria Secret Mankeni olarak dünya çapında üne kavuştu.Birçok dergiye kapak olurken birçok güzellik firmalarının reklamlarında oynadı.Aynı zamanda birçok derginin de kapağı oldu.

Kroes, lise öğreniminin ardından, fotoğraflarını Hollanda’nın başkenti Amsterdam’daki bir model ajansına gönderdi. Profesyonel modelliğe bu adımın sonrasında başlayan Doutzen Kroes, Time, Vogue ve Harper’s Bazaar gibi dergilerde çalışmaları yayımlandı.

Hollandalı süper model Doutzen Kroes, Victoria’s Secret’ın kataloglarında ve 2005 ile 2006 yıllarındaki moda şovlarında yer aldı.L’Oréal, Gucci, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Escada, Dolce & Gabbana, Valentino ve Versace gibi tanınmış markalarla çalışan ünlü model, 2005’te Vogue.com okurları tarafından “Yılın Modeli” seçildi.

İLGİLİ BİLGİ:
Mehmet Akan

Mayıs 2007’de Hilary Rhoda, Caroline Trentini, Raquel Zimmermann, Saşa Pivovarova, Agyness Deyn, Coco Rocha, Jessica Stam,Chanel Iman ve Lily Donaldson ile birlikte, Amerikan Vogue’nin belirlediği yeni süper modeller içinde yer aldı. Bu süper modellerin bazılarıyla birlikte 2008 yılı Pirelli Takvimi’nde yer aldı.

Forbes tarafından Temmuz 2007’de yapılan “Dünyanın En Çok Kazanan 15 Süper Modeli” listesine, 12 ayda elde ettiği 1,5 milyondolar toplam gelirle 14. sıradan girdi.Nisan 2008’de yapılan aynı listede ise, büyük bir çıkış göstererek 6 milyon dolar toplam gelirle 5. sırada yer aldı.

Hollanda’nın kuzeyindeki Frizye’de doğmuş olan Doutzen Kroes, ana dili olan Batı Frizce için yürütülen kampanyalara da katıldı.

Victoria Secret’ta çalışan süper model mesleğinde çok başarılı olmakla birlikte 2 çocuk sahibi bir annedir. Kendisi reklamlarda ve katolog çekimlerinde boy göstermektedir.

İLGİLİ BİLGİ:
Ed Sheeran

Omrop Fryslân, 2006’da Doutzen Kroes hakkında bir belgesel çekti. Piter Claus, Milano moda haftası boyunca Kroes’i takip etti. Çekilen bu belgesel, çeşitli ödüllere layık görüldü.

Videoları

Fotoğrafları


Kaynak
PinterestYoutubeGoogle
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı