MaksatSporYabancı Erkek Ünlüler

Douglas Tanque Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Douglas Tanque
Tam adı: Douglas Willian da Silva Souza / Douglas Tanque
Doğum tarihi: 27 Ekim 1993
Doğum yeri: Brezilya
Boyu: 1.88 cm
Kilosu: 92 kg
Burcu: Akrep Burcu
Eşi: Patrica Gonçalves Tanque
Çocuk (ları): Sophia Tanque
Mesleği: Futbolcu
Aktif Yılları: 2011-Günümüz
transfermarkt-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Douglas Tanque Kimdir? 1993 doğumlu Brezilyalı futbolcudur. Pozisyonu forvettir.
Douglas Tanque, 27 Ekim 1993 tarihinde Brezilya’da dünyaya gelmiştir. 1.88 cm boyundaki futbolcu, 92 kilodur. Eşi Patrica Gonçalves Tanque’dir.

Futbol Kariyeri

Brezilyalı futbolcunun futbol kariyerinde fazla takım bulunmamaktadır. Yabancı takımlardan ilk defa Türk takımı olarak Samsunspor’a gelmiştir.

2010-2011 sezonlarında Guarani Futbol Kulübüyle kariyerini başlatmıştır. Guarani Futbol Kulübü, Sao Paulo’da bulunan ve şuanda Brezilya Serie B liginde 1. sırada bulunan futbol takımıdır. Tanque, kariyerine bu kulüp ile başlamıştır.

1 Mayıs 2011 tarihinde Corinthians Paulista Futbol Kulübüne kiralık olarak gitmiştir. Corinthians Paulista Futbol Kulübü de Sao Paulo’da kurulmuştur. Brezilya Futbol Kulüpleri arasında popülerliği ile bilinen takımlar arasındadır. Şu anda Brezilya Serie A liginde 14. sırada yer almaktadır.

1 Mart 2012 tarihinde Parana Futbol Kulübüne transfer olmuştur. CA Paranaense kulübü olarak da bilinir. Kulüp, 26 Mart 1924’te Parana’da kurulmuştur. 2001 yılında Brezilya Serie A liginde şampiyon olmuştur. 1 Temmuz 2012 tarihinde Corinthians Paulista Futbol Kulübüne kiralık olarak gitmiştir. Brezilya dışında ilk futbol takımı olmuştur. Corinthians B Futbol Kulübü İngiliz amatör futbol kulübüdür. 8 ay boyunca kariyerine burada devam etmiştir.

30 Ağustos 2012 tarihinde Betim EC Futbol Kulübüne geçiş yapmıştır. Betim EC futbol kulübünün güncel kadro değeri, 400 bin eurodur. 2 ay kariyerine burada devam etmiştir.

1 Kasım 2012 tarihinde Corinthians Paulista Futbol Kulübüne transferi gerçekleşmiştir. Kiralık olarak bu takıma geçiş yapmıştır. Daha önce de bu kulüpte 8 ay top sürdürmüştür. 1 Ocak 2013 tarihinde Guarantingueta Futbol Kulübüne geçiş yapmıştır. İngiltere Amatör Futbol Kulüplerinden tekrar Brezilya’ya geçiş yapmıştır.

1 Ekim 2013 tarihinde Corinthians B Futbol Kulübüne gelmiştir. Kiralık olarak gittiği Guarantingueta Futbol Kulübünde 4 ay kalmıştır. 1 Ocak 2014 tarihinde Penapolense Futbol Kulübüne kiralık olarak gitmiştir. 26 Temmuz 2014 tarihinde Ponte Preta Futbol Kulübüne geçiş yapmıştır. Takım şu anda Brezilya Serie B liginde 18. sırada yer almaktadır.

30 Kasım 2014 tarihinde Corinthians B Futbol Kulübüne geri dönmüştür. 1 Ocak 2015 Thespaku, Gunma Futbol Kulübüne geçmiştir. Brezilya ve İngiltere’den sonra Tanque, futbol kariyerine Japon bir takımı da yazmıştır. J2 League düzeyinde olan Thespaku, Gunma takımı profesyonel bir kulüptür. 1 Ocak 2016 ve 1 Temmuz 2016 tarihlerinde kulüpsüz kalmıştır. Japon kulübünden sonra 1 sene ara veren Tanque, bu süre zarfında futbol kariyerini ilerletecek çalışmalarda yapmıştır.

1 Temmuz 2016 tarihinde Cafetaleros Futbol Kulübüne geçmiştir. İngiltere, Brezilya ve Japonya’dan sonra, Meksika forması da giymiştir. Meksika takımı olan Cafetaleros Futbol Kulübü, şu anda Meksika futbolunda üçüncü kademe olan Liga Premier de Mexico’da mücadele ediyor. Tanque buradaki 8 ay top sürmüştür. 1 Temmuz 2017 tarihinde Albirex Niigata Futbol Kulübüne geçişi sağlanmıştır. Futbolcunun ilk profesyonel deneyimlerinden biri denilebilir. Kiralık gitmemiştir. Futbol Kulübü, J1 Liginde 10. sırada yer almaktadır. Takım, Japonya takımıdır.

5 Şubat 2018 tarihinde Police Tero FC Futbol Kulübüne geçmiştir. Brezilya, İngiltere, Japonya ve Meksika’dan sonra ülke olarak kariyerine Tayland’ı da eklemiştir. 4 Temmuz 2018 tarihinde Paços Ferreira Futbol Kulübüne transferi gerçekleşmiştir. Portekiz takımı olan Paços Ferreira, şuan Portekiz süper liginde 17.sıradadır. Paços Ferreira Futbol Kulübüne geçerken piyasa değeri 75 Bin Euro olan futbolcu, bu takıma bedelsiz gitmiştir.

26 Eylül 2021 tarihinde Khor Fakkan Futbol Kulübüne transfer edilmiştir. Birleşik Arap Emirliklerine ait olan futbol takımı BAE Pro Liginde 10. sırada yer almaktadır. Tanque bu takıma geçerken piyasa değeri 200 bin eurodur. Takıma bedelsiz gitmiştir.

7 ülke 4 farklı kıtada top koşturan futbolcu, 2022 yılı için Samsunspor ile anlaşma sağladı. 9 Ağustos 2022 tarihinde Samsunspor ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Tanque Samsunspor’a transfer olurken piyasa değeri 1.50 milyon eurodur. Takıma bedelsiz gelmiştir.

Özel Hayatı

Douglas Willian da Silva Souza kısa adıyla Douglas Tanque, Patrica Gonçalves Tanque ile evlidir. Bu evlilikten 11 Ekim 2017 tarihinde doğan  Sophia Tanque adında kız çocukları vardır.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu