Yaşam

Doğum Sonrası Nelere İhtiyaç Duyulur?

instagram takipçi hilesi

9 aylık heyecan veren hamilelik sürecinin sonuna yaklaşıldığında anne adaylarını ihtiyaçları temin etmenin heyecanı sarar. Hamileliğin bitmesi ile birlikte farklı alanlarda ihtiyaçları çoğalan kadınlar için, hem hastanede hem de eve çıkıldığında alınması gereken bazı eşyalar vardır. Doğum sonrası nelere ihtiyaç duyulur neler mutlaka çantada bulundurulmalıdır gibi konuları sizler için derledik…

Doğum Sonrası Nelere İhtiyaç Duyulur?

1.Pijama ya da Gecelik

doğum sonrası nelere ihtiyaç duyulur?

Hamileliğin ardından bir süre hastanede kalmanız gerekebilir. Bu süre zarfında sizi rahat ettiren bir pijama ya da gecelik bulundurmanız gerekir. Bu ürün yumuşak ve pamuktan üretilmelidir. Rahatlıkla çıkartıp giyebileceğiniz en az 2 adet takımı yanınızda götürerek hastanede rahat edebilirsiniz.

2.Temizlik Malzemeleri

bebek

Hastanede kaldığınız süre boyunca bebeği ya da kendinizi yıkamak isteyebilirsiniz. Bu nedenle yanınızda şampuan, sabun ve lif götürmenizde fayda var. Ancak, bebek için de bebeklere uygun temizlik malzemeleri götürmeyi unutmayın.

3.Bebek İhtiyaçları

doğum sonrası nelere ihtiyaç duyulur?

Yenidoğan bebeklerin belli başlı ihtiyaçları vardır. Bunlar arasında ilk olarak hastane çıkışı kıyafetler ilgi çeker. Eldivenden başlığa kadar her şeyin bir kutuda toplandığı hastane çıkışı ürünlerden 1 ya da 2 kutu götürebilirsiniz. Bunun yanı sıra yanınızda battaniye ya da orta kalınlıkta bir örtü götürerek bebeğin soğuktan korunmasını sağlayabilirsiniz.

Bebek ihtiyaçları arasına mutlaka bez koymayı unutmayın. Bez yeni doğanlara uygun ve yeterli sayıda olmalıdır. Bunun yanı sıra; pişik önleyici ve pişik kremi de almanızda fayda var.

4.Doğum Sonrası Nelere İhtiyaç Duyulur? Çamaşır ve Ped

anne bebek

Hastanede kanamanız olabilir. Ayrıca duştan sonra da çamaşıra ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle pamuktan ve temiz birkaç çift çamaşır yanınızda götürebilirsiniz. Çamaşır sıkmayan rahat ve kaliteli bir ürün olmalıdır.  Bunun yanı sıra doğumdan sonra ped götürerek hem hijyeni hem de rahatlığı sağlayabilirsiniz.

6. Emzirme Sutyeni

doğum sonrası nelere ihtiyaç duyulur?

Bebeğiniz doğduğunda huysuz ve sabırsız davranabilir. Ayrıca siz de doğumun etkisi ile konfor arayışında olabilirsiniz. Bu nedenle yeni anneler için üretilen emzirme sutyenini temin etmeniz gerekir. Emzirme sutyeni önden kapatılıp açılabilen rahat bir üründür. Ayrıca bazı modeller göğüslerde toparlayıcı etki oluşturur. Bu nedenle sutyenin özelliklerini araştırarak seçim yapmalısınız.

7. Kırmızı Saç Bandı

bebek

Yeni anneler için kötü enerjinin ve nazarın kovulduğuna inanılan kırmızı saç bandı takılması adettendir. Özellikle lohusalık döneminde mutlaka kırmızı saç tokası kullanılmalıdır. Anneyi koruduğuna inanılan saç tokasının yanı sıra, kırmızı pijama da tercih edilebilir.

8. Doğum Sonrası Nelere İhtiyaç Duyulur? Fotoğraf Makinesi

anne

Anne ve bebeğin en özel anlarının ölümsüz hale getirilmesi için fotoğraf makinesi şarttır. Flaş çalıştırmadan fotoğraf makinesi ile çekim yapabilir, geleceğe özel bir miras bırakabilirsiniz.

İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=VFjfxjJdMfs

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu