Yaşam

Doğal Taşlar Nasıl Temizlenebilir?

instagram takipçi hilesi

Doğal Taşlar Nasıl Temizlenebilir?

Doğal değerli taş, mücevher veya diğer süs eşyalarında kullanılmak üzere kesilebilen, cilalanabilir veya başka şekilde işlenebilen mineral, taş veya organik bir maddedir. Değerli taşlar güzelliğe, dayanıklılığa ve nadirliğe sahipken aynı zamanda kötü enerjileri de alır.

Doğal Taşlar Nasıl Temizlenebilir?

Doğal taşlar, enerjiyi denetlemeler kullanımlar yaratarak çeşitli etkilere neden olur. Doğal bir taş ilk aile üyeleri veya başkası tarafından dokunulduğu enerji hattı olarak bilinir. Bu enerjinin atılması için de mutlaka doğal taşların temizlenmesi gerekir. Temizlenmeyen doğal taşlar bir süre sonra özelliğini yitirecektir.

Doğal taşınızın negatif enerjilerden arındığını anlamak için taşı elinizde tutmanız yeterlidir. Enerjinizin hafiflediğini ve taşınızın arındığını hissediyorsanız, taşımanız arınmış demektir. Doğal olarak taşınan negatif enerjisine bağlı olarak ayda bir ya da iki kez temizlemelisiniz.

Evinizde çok misafiriniz varsa ve taşıdığınız stresli ortamlara maruz kalıyorsa, doğal taşımanızı haftada bir temizlemenizi öneririz.  Arınma ve enerjiyi atma sonrasında o taştan istediğiniz enerjiyi planlayabilirsiniz.

Deniz Suyu

Doğal taşların akan su altında temizlenmesi, doğal taşların iyileşmesine ve negatif enerjiden arındırılmasına yardımcı olur. İdeal olarak, doğal taşı deniz suyu veya tuzlu suda 12 ila 4 saat bekletmenizi öneririz. Metal elemanları temizlemenin en güvenli yolunu onları gömmektir.

dogal taslar nasil temizlenebilir4 768x769 1

Negatif enerjiyi atmak için metal element taşlı 24 saat boyunca gömmelisiniz. Taşları evde temizlemek istiyorsanız büyük bir tencerenin dibine de taşları yerleştirebilirsiniz.

Adaçayı

Negatif enerjiyi taştan uzaklaştıracak ve şifayı verimli bir şekilde başlatacaktır. Adaçayı yakmadan önce evinizin temiz ve iyi havalandırıldığından emin olmalısınız. Ardından bir adaçayı tütsüsü yakın ve bir elinizdeki onu, diğer elinizde tuttuğunuz taşa tutun. Adaçayı kullandığınız elinize, taşı ise tüketim olarak kullandığınız elinize almalısınız.

Ay Işığı

En yaygın doğal taş temizleme yöntemlerinden biri de ay ışığı ile negatif enerjilerden arındırmaktır. Bu yöntem tüm taşlar için çalışır. Genellikle dolunay döneminde daha popüler olan ay ışığı ile birden fazla taş arındırılabilir. Taşı, mümkünse ay ışığını yansıtacağı camın önüne yerleştirin.

Taşınızı gece penceresinin önüne koyun. Ay yapısındaki taşları temizlerken yüksek seslerden veya evinizdeki negatif enerji yaratacak tartışmalardan kaçınmalısınız.

dogal taslar nasil temizlenebilir3

Tütsü

Doğal taşı tütsü ile temizleme, en yaygın yöntemden biridir. Doğal taş temizliğinde, negatif enerjiyi uzaklaştırdığına inanılan palo santo ve adaçayı tütsüsü kullanabilirsiniz. Bu yöntem genellikle sertliği düşük ve suya uygun olmayan doğal taşlar için kullanılır. Bir eldeki tütsü diğer eldeki tütsü tutabilir ve doğal taşı tütsünün dumanı ile 15-20 saniye temizleyebilirsiniz.

Toprak

Doğal taşı temizlemek için zemine gömmek de en popüler yollardan biridir. Bunun için ev saksıyı havaya veya bahçeyi kullanabilirsiniz. Doğal taşı biriktirdikten sonra 1 gün saklayabilirsiniz. Doğal taş, negatif enerji temizleyici özelliklerini kullanarak temizleyecektir.

dogal taslar nasil temizlenebilir2

Akarsu

Akarsuların, taştaki negatif enerjiyi uzaklaştırdığına inanıldığı için akarsu suyunda doğal taş temizliği de yapılmaktadır. Su ele geçirmeyen doğal taşınızı 24 saat suda bekletip aynı yerde bekleterek de kaçak su elde edebilirsiniz.

Doğal Taşlar İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu