Film Önerisi

Doğa İle Mücadele Konulu Film Önerileri

Yıllar geçse de modası hiç geçmeyen hayat mücadelesi konulu filmler heyecan verici yapısı ve sürükleyiciliğiyle izleyicileri ekrana kitlemeyi başarıyor. Biyografi filmlerinin büyük bir kısmını oluşturan doğa ile mücadele içeren filmler ise geçmişten bugüne sinemanın en çok ilgi çeken türleri arasında yer alıyor. Bu filmlerden bazıları gerçek hayattan esinlenirken, bazısı ise yalnızca kurgu ürünü oluyor. İşte heyecanı ve adrenalini sevenler için doğa ile mücadele konulu film önerileri…

1- Sineklerin Tanrısı (Lord of the Flies)

Nobel ödüllü William Golding’in aynı adlı romanından ekranlara taşınan ve 1990 yapımı olan Sineklerin Tanrısı, savaş sırasında uçakları kaza yapan ve başlarında yetişkin olmayan30 çocuğun vahşi doğada verdiği hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor. Bu süreçte ise askeri okul öğrencisi olan çocukların gittikçe vahşileşmesi, hatta hayatta kalabilmek için cinayet bile işlemleye başlaması ekrana başarılı bir şekilde aktarılırken; izleyiciyi de beklenen düzeyde germeyi başarabiliyor.

İLGİLİ BİLGİ:
Yılbaşı Gecesini Evde Geçirecekler İçin Film Önerileri

Doğa İle Mücadele Konulu Film Önerileri

2- Orman (Jungle)

Harry Potter serisinin yıldızı Daniel Radcliffe’nin başrolünde yer aldığı 2017 yapımı film, gerçek bir hikayeyi izleyiciye aktarıyor. Macera peşinde koşan, seyahat etmektan hoşlanan ve farklı bölgelerde yaşayan üç arkadaşın yolculukları sırasında Carl adında bir rehberle tanışıyor. Carl’ın iddiasına göre Bolivya’nın yağmur ormanlarında gömülü altın ve gizli bir kızıldereli bulunuyor. Bunun üzerine grup çok az erzakla ve haritalarıyla yollara düşüyor. Sonrasında grupta bir takım sorunlar yaşanmaya başlanıyor. Bunun sonucunda gruptan ve birbirinden ayrı düşen Yosii ve Kevin ise vahşi doğa karşısında hayatta kalmak için uzun soluklu bir mücadeleye girişiyor.

Doğa İle Mücadele Konulu Film Önerileri

3- Çöldeki izler (Tracks)

Avusturyalı Yazar Roby Davidson’ın anılarının yer aldığı kitabından sinemaya uyarlanan Çöldeki İzler filminde Davidson’ın köpeği ve dört deve ile Avusturalya çöllerinde verdiği yaşam mücadelesi anlatılıyor. Zorlu bir yolculuğun yanı sıra feminizm ve sömürgecilik konusu üzerinde de sıkça duruluyor.

İLGİLİ BİLGİ:
Ölüm Yarışı Filmi Konusu ve Oyuncuları

Doğa İle Mücadele Konulu Film Önerileri

4- İhtiyar Adam (Shal)

Kazakistan yapımı olan İhtiyar Adam bölgeyi avucunun içi gibi bilse de sis ve yaşlılık dolayısıyla bir süre sonra yolunu kaybeden Kassym’in hikayesine odaklanıyor. Ernest Hemingway’in İhtiyar Adam ve Deniz romanının bozkırdaki hali olan ve Kazakistan’da geçen yapımın aynı zamanda 2014 yılından Yabancı Dilde En İyi Film kategorsinde de Oscar adaylığı bulunuyor.

Doğa İle Mücadele Konulu Film Önerileri

5- Özgürlük Yolu (İnto the Wild)

Şehir hayatını bırakıp6 vahşi hayatta kendi arzusuyla hayatta kalma mücadelesi veren genç bir adamın hikayesi anlatılıyor. Gerçek bir hikayeye dayanan filmde metropol hayatından sıkılan, yaşamın gerçeklerini arayan ve bunu da Alaska’nın ıssız ormanlarında gerçekleştirebileceğine inanan Christoper; bu macera sırasında hayata bakışını değiştirecek olaylarla ve insanlarla karşılaşıyor.

Doğa İle Mücadele Konulu Film Önerileri

6- Pi’nin Yaşamı (Life of Pi)

İLGİLİ BİLGİ:
Baba ile Çocuk ilişkisini Konu Almış 10 Film!

Ailesiyle birlikte çıktığı deniz yolculuğundaki kazadan sağ kurtulan ve denizin ortasında vahşi hayvanlarla birlikte yaşam mücadelesi veren Pi’nin hikayesi anlatılıyor. İnanılmaz görsel efektlerin yer aldığı filmde ayrıca, mateforlar aracılığıyla  insanoğlunun gerçek hali seyirciye başarılı bir şekilde aktarılıyor.

Doğa İle Mücadele Konulu Film Önerileri

 


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı