Yaşam

Diş Hekimleri Günü Mesajları ve Sözleri

instagram takipçi hilesi

Diş Hekimleri Günü Mesajları ve Sözleri! Ülkemizde 22 Kasım günü kutlanan Diş Hekimleri Günü’nü, dünyada ise 6 Mart’ta kutlanmaktadır. Türkiye’deki ilk diş hekimliği okulu 22 Kasım 1908’de kurulmuş ve asıl eğitim 1909’da başlamıştır. Açılış sınıfı 43 mezun verirken, 1926’da mezun sayısı 84’e ulaştı. 1928 yılında çıkarılan Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarz-ı İcrasına Dair” kanun ile sadece “Diş Tababeti Mektebi” mezunlarına meslek hakkı tanındı.

Diş Hekimleri Günü Mesajları ve Sözleri

Bir süre sonra diş hekimliği mesleği bir disiplin haline gelmeye başladı. Bu çerçevede diş hekimliği okullarının gelişimi de hız kazanmış oldu. Diş hekimliği mesleğinin diğer tıp dallarına göre en zor yanı dar bir alanda çalışıyor olmalarıdır. Hata yapma payları yüksek olduğu için iyi eğitim almaları gerekir. Bu da bu mesleği icra eden doktorların ne kadar saygıyı hak ettiğinin de bir göstergesi. Siz de eğer çevrenizde diş hekimi tanıdığınız var ise aşağıdaki kutlama mesajlarından kendisine göndererek onu unutmadığınızı hissettirebilirsiniz.

Diş Hekimleri Günü Mesajları ve Sözleri!

dis hekimleri gunu mesajlari 4

Dişlerin sağlığın en önemli göstergesidir.

Diş sağlığı çok önemlidir. Bu önemli vazifede bizlere yardımcı olan tüm Diş Hekimlerimize teşekkürü bir borç biliriz. Diş Hekimleri Günü kutlu olsun.

Bütün Diş Hekimlerinin 22 Kasım Diş Hekimleri Gününü Tebrik Ederim.

İnciler bile dişlerinin beyazlığından daha karanlıktır. – Bill Vaughan

Gülüşümüzü güzelleştiren tüm Diş Hekimlerinin ve Diş Hekimi adaylarının ’22 Kasım Diş Hekimleri Günü’ kutlu olsun.

Ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşması ve iyileştirilmesi için büyük bir özveriyle çalışan tüm diş hekimlerinin, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü kutluyor, sağlıklı günler diliyoruz.

Gülümsemelerimizin ardındaki gizli kahramanlar olan tüm diş hekimlerimizin günü kutlu olsun.Meslek hayatınızda başarılar dilerim.

22 Kasım Bilimsel Türk Diş Hekimleri Gününü en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, bireylerin ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesinde, her türlü bakım ve tedavinin gerçekleş

Diş sağlığımız için özverili çalışmalar yürüten tüm diş hekimlerimizin bu önemli gününü kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.

En Güzel Diş Hekimleri Günü Mesajları ve Sözleri!

dis hekimleri gunu mesajlari

Büyük fedakârlıklarla Ağız ve Diş Sağlığı bilincini oluşturmak ve iyileştirilmesini sağlamak için çalışan tüm diş hekimlerimizin “22 Kasım Diş Hekimleri Günü”nü kutluyor, sağlıklı günler diliyorum.

Sağlık ordumuzun vazgeçilmez bir parçası olan tüm diş hekimlerimizin Dünya Diş Hekimliği Günü’nü kutluyorum.

Diş Hekimlerimizin Diş Hekimleri Günü’nü ve tüm ağız ve diş sağlığı çalışanlarının Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.

22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü dolayısıyla tüm Diş Hekimlerinin gününü kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim

Hayat çok kısa dişlerin varken gülümse. Diş Hekimleri Günü kutlu olsun

Gerek koruyucu hekimlik gerekse tedavi edici hekimlik açısından üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olan ve bu konuda özveriyle çalışan tüm hekimlerimizin Diş Hekimleri Gününü kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu nice haftalar diliyorum.

“Halk sağlığı, ağız ve diş sağlığının korunması için emek veren, sağlık sistemimizin en önemli parçalarından olan diş hekimlerimizin 22 Kasım #DünyaDişHekimleriGünü kutlu olsun.”

Diş Hekimleri Günü Mesajları İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu