hosting

Diş Ağrısı Sorunu İçin Etkili Çözümler

Diş ağrısı, en dayanılmaz ve baş edilemeyen rahatsızlarının başında gelmektedir. Hemen hemen her insanın en az bir defa yaşamış olduğu diş ağrısı, insanı her alanda olumsuz etkilemektedir.  Sosyal ve çalışma hayatı, uyku vakti gibi en önemli zamanlarında insanı etkileyerek, insana adeta dünyayı dar etmektedir.

Diş Ağrısı Sorunu İçin Etkili Çözümler

Diş ağrısı her zaman doktora gidilebilecek zamanda baş göstermez. Özellikle gece yatmaya yakın artan bu ağrı ile, doktorun müdahale edemeyeceği vakitlerde kendi uygulayacağımız yöntemler ile baş etmeye çalışırız. Böyle zamanlarda işe yarayacak , sizi bu diş ağrısından kurtarabilecek basit ama etkili yöntemleri, bu yazımızda sizler ile paylaşacağım. İşte diş ağrısını geçirmeye yarayan yöntemler:

Dişlerinizi fırçalayın!

Diş ağrısına neden olan en büyük etkenlerin başında, dişlerin arasında biriken yemek artıkları ve şekerli içecekler gelmektedir. Dişlerimizde biriken bu yemek artıklarının meydana getirdiği bakteriler, diş sinirlerine etki ederek ağrının başlamasına ve artmasına neden olmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Spor Sonrası Kas Ağrısı Neden Olur? Nasıl Geçer?
İLGİLİ İÇERİKLER

Diş Ağrısı Sorunu İçin Etkili Çözümler

Özellikle tüketilen şekerli, nişastalı yiyecekler, tüketildikten hemen sonra temizlenmezse dişin daha da hasar görmesine neden olarak diş ağrısının gitgide kötüleşmesine neden olmaktadır. Bu nedenle yemek yedikten sonra günde  3 kez mutlaka dişlerinizi fırçalayın ve yemek artıklarını tamamen temizlediğinizden emin olun. Böylece diş ağrısı ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Yastığınızı Yükseltin!

Daha çok başımızı yastığa koyduğumuz anda başlayan diş ağrısı, gece boyunca dayanılmaz bir acıya neden olur. Çünkü yattığımız anda kan basıncı başımıza vurur ve ağrıyı başlatır. Bu sorunu en aza indirmek için, bir yastık yerine iki tane yastık kullanmayı deneyebilirsiniz veya yastığınızın altına yükseltmeye yarayacak şeyler yerleştirebilirsiniz. Böylece daha rahat bir uyku çekebileceksiniz.

Diş Ağrısı Sorunu İçin Etkili Çözümler

Sarımsağı Dişinizde Bekletin!

Dişiniz iltihaplanma nedeniyle ağrı yapabilmektedir. Böyle durumlarda iltihap giderici olarak bilinen sarımsağı kullanarak, diş ağrısı sorununu bir nebze de olsa geçirebilirsiniz. Bunun için, bir diş sarımsağın kabuğunu soyun ve ezin. Sarımsağı ağrıyan dişinizin üzerine tampon olarak yerleştirin ve ağrı geçinceye kadar orada tutun. Sarımsak diş etinizdeki bakterileri kısa sürede yok edecektir.

Diş Ağrısı Sorunu İçin Etkili Çözümler

Tuzlu Su Ve Sirkeyi Ağzınızda Çalkalayın!

Tuzlu su ve özellikle üzüm sirkesi diş ağrısı sorununa kısa süreli bir etki yapmakta ve ağrıyı geçirmektedir. Fakat bu sadece yarım saat kadar bir zaman için yararlı olacaktır. Kısa süreli de olsa rahatlamak ve ağrıyı azaltmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Diş Ağrısı Sorunu İçin Etkili Çözümler

Buz İle Press Yapın!

Buz uygulaması vücudun her yerindeki bölgede ağrıları dindirici özelliği ile bilinmektedir. Diş ağrısını azaltmak ve hatta yok etmek için, buzu bir havlu veya beze sarın. Ağrıyan taraftaki yanağa soğuk press yaparak diş ağrısı geçene kadar bu işleme devam edin.

Diş Ağrısı Sorunu İçin Etkili Çözümler

Bu çözüm önerilerinin hepsi işe yarar olmakla birlikte kısa süreliğine sizi rahatlatacak yöntemlerdir. Daha kalıcı ve kesin çözümler için en kısa zamanda diş doktorunuza başvurun.

Kaynak
haber7

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu