Yerli Kadın Ünlüler

Dilara Büyükbayraktar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Dilara Büyükbayraktar
Tam adı: Dilara Büyükbayraktar
Doğum tarihi: 23 Ekim 1989
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Boyu: 168
Burcu: Akrep
Ailesi: …
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2011’den günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi tiktok

Hakkında

Dilara Büyükbayraktar Kimdir? Dilara Büyükbayraktar 23 Ekim 1989 yılında İzmir’de dünyaya gelmiş Türk oyuncudur. 168 boyunda olan oyuncu Akrep burcudur. Pek çok dizi, film ve tiyatro projesinde rol almıştır.

Dilara Büyükbayraktar Hayatı

1989 yılında İzmir’de dünyaya gelen oyuncu genç yaşlardan itibaren dizi ve film sektörüne karşı ilgi duymuştur. Bu amaçla lisans eğitimini Eskişehir’de yer alan Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda bağlı Tiyatro bölümünde tamamlamıştır.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra İzmir’e geri dönmüş ve burada bulunan Özel Tiyatro’nun oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Bir dönem bu tiyatroda yer alan yetenekli oyuncu Evlilikte Uzatmalar ve Yeraltı başta olmak üzere pek çok tiyatroda rol almıştır.

Tiyatro kariyerinin yanı sıra dizi oyunculuğunda da yer almak isteyen Dilara Büyükbayraktar bir dönemin popüler dizisi Şefkat Tepe dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. 2012 yılında dizinin kadrosuna dahil olan oyuncu senaryoda Naz karakterine hayat vermiştir.

Dizi 2014 yılına kadar ekranlarda yer almış ve bu süreçte de genç yetenekte dizinin kadrosunda rol oynamaya devam etmiştir. 2014 yılına gelindiğinde ise Şefkat Tepe dizisinin devamı olan Sungurlar dizisi yayına girmiştir. Genç yetenek Naz rolüyle bu dizide de yer almaya devam etmiştir.

Dilara Büyükbayraktar 2015 yılına kadar toplamda 39 bölüm süren dizinin final bölümüne kadar rol almıştır. Şefkat Tepe ve Sungurlar dizilerinde gösterdiği performansla hayran kitlesini genişletmeyi başaran genç oyuncu daha sonrasında çeşitli film projelerinde de yer almıştır.

2016 yılında Senarist isimli dizide Hürel karakterini oynadı. 2017 yılına gelindiğinde ise Deliysen Deliyim De ve Aç Kapıyı Çok Fenayım filmlerinde rol aldı. 2018 yılında İyi Ki Doğdun Abla isimli sinema filminde Ferda karakterine hayat verdi.

2019 yılında Siccin isimli popüler Türk korku filminin devam filmi olan Siccin 6 filminde Türkan karakterini canlandırdı. Siccin filminde gösterdiği performansla dikkatlerini üzerine çeken oyuncu son olarak 2023 yılında Hayatımız Roman isimli filmde Melek rolüyle beyaz perdede yer aldı.

Sİnema filmlerinin yanı sıra dizi oyunculuğunu da sürdürmeye devam etti. 2019 ve 2020 yılları arasında Türkiye’nin en fazla izlenen dizileri arasında yer alan Arka Sokaklar dizisinde Ceren rolünü oynadı. 2022 ve 2023 yılları arasında Canım Annem isimli günlük dizi de Melek karakterini canlandırdı.

Videoları

 

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu