Yerli Kadın Ünlüler

Dila Danışman Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Dila Danisman Kimdir Resimleri 11
Tam adı: Dila Danışman
Doğum tarihi: 13 Eylül 1988
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,62 m
Burcu: Başak
Sevgilisi: İsmail Ege Şaşmaz
Mesleği: Oyuncu, dansçı
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Dila Danışman kimdir? Dila Danışman, Türk dizi ve film oyuncusudur. Son zamanlarda sıklaştırdığı oyuncu kariyerindeki projeleri ile gelecek yıllarda, yüzünü sıkça göreceğimiz isimlerden biri.

Dila Danışman, 13 Eylül 1988 tarihine İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini Pera Güzel Sanatlarda Flamenko dans bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Okuduğu bu bölüm sayesinde bir süre flamenko dans dersleri vermiştir.

Dila Danışman, 13 Eylül 1988 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Pera Güzel Sanatlar’dan Flamenko Dans bölümünden mezun oldu. Oyunculuk kariyerine adım atmadan önce, flamenko dans eğitmenliği yaptı.

Oyunculuk kariyerine ise ilk kez 2011 yılında yayınlanmaya başlayan ve dünyada birçok ülkede de izlenen dönem dizisi Muhteşem Yüzyıl ile başladı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde bir cariyeyi canlandırdı. Güzelliğiyle oyunculuğunu birleştirince, ekranlara yakışan oyuncu bu rolden sonra tamamen oyunculuğa yöneldi.

2013 yılında yayınlanan Sana bir sır vereceğim adlı dizide Çağla Öztürk rolünü canlandırdı. Bir yıl sonra yine bir televizyon dizisinde Ankara’nın dikmeni’nde rol aldı. Bu dizi büyük bir kitle tarafından izleniyordu. Dila danışman artık tanınmaya başladı.

2015 yılına gelindiğinde Sen benimsin adlı televizyon dizisinde Elvan rolünü canlandırdı. Ardından 2016 yılında Çifte saadet adlı dizide Gülşen Saat rolünü oynadı. 2017 yılında Yıldızlar şahidim adlı dizide Lila adlı karaktere hayat verdi.

2018 yılında ünlü youtuber Enes Batur‘un hayatını konu alan film Enes Batur hayal mi gerçek mi adlı filmde rol alarak kariyerinin ilk beyaz perde rolünü oynadı. Yine aynı yıl televizyon filmi olarak yayınlanan Yalancı damat adlı filmde Aslı karakteriyle izleyici karşısına çıktı.

2019 yılında Ustalar alemi adlı filmde ve Tilki yuvası adlı filmde rol aldı. Yine 2019 yılında İçten sesler korosu adlı dizide Aslı karakteri ile karşımıza çıkan oyuncu, her yıl yeni projeleri ile oyunculuk hayatına devam etmektedir.

Dila danışman, Flamenko dansının yanı sıra Latin, Oryantal ve Sirtaki danslarına da hakimdir. Oyunculuk kariyeri ile birlikte dans hocalığı yapmaya devam etmektedir.

2016 yılında İsmail Ege Şaşmaz ile sevgili olmuşlar ve halen ilişkileri devam etmektedir.

Oğuzhan Koç‘un Bulutlara Esir Olduk adlı parçasının video klibinde yer aldı. Bu videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Son olarak, Erzurumlu Mümessil adlı filmde rol aldı. Film yapım aşamasındadır.

Dila Danışman instagram hesabı ve twitter resmi hesaplarını yukarıdaki ilgili sosyal medya ikonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sizler için seçtiğim öne çıkan resimlerini ve videolarını aşağıdan bakabilirsiniz.

Dila Danışma Filmleri ve Dizileri

 1. 2020 – Erzurumlu Mümessil (Film) ((Yapım aşamasında))
 2. 2019 – İçten Sesler Korosu / Aslı (Dizi)
 3. 2019 – Tilki Yuvası (Film)
 4. 2019 – Ustalar alemi (Film)
 5. 2018 – Yalancı damat / Aslıhan (Televizyon filmi)
 6. 2018 – Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? (Film)
 7. 2017 – Yıldızlar Şahidim / Lila (Dizi)
 8. 2016 – Çifte Saadet / Gülsen Saadet (Dizi)
 9. 2015 – Sen Benimsin / Elvan (Dizi)
 10. 2014 – Ankara’nın Dikmeni 2. Sezon (Dizi)
 11. 2013 – Sana Bir Sır Vereceğim / Çağla Öztürk (Dizi)
 12. 2011 – Muhteşem Yüzyıl / Cariye (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu