Alışveriş Rehberiİnternet ve Web

Dijitalleşen Dünyada Alışverişin Dönüşümü

instagram takipçi hilesi

Son çeyrek asırda dünya çok büyük bir değişim yaşadı. Hala da olanca hızıyla bu değişim devam ediyor. Özellikle teknoloji temelinde gelişen süreçten tüm dünya gibi ülkemiz de fazlasıyla etkilendi. Teknolojik gelişmeler başta iletişim kanallarının ve ödeme kanallarının artmasını sağladı. Buna bağlı olarak da kısa sürede birçok alışkanlık değişime uğradı.

kilitpazar

Günümüzde hemen hepimiz alışverişlerimizi büyük oranda internetten yapar olduk. Çünkü online satış kullanıcılara pek çok avantajı bir arada sunmaya başladı. Markaların online ortamda yer alması alıveriş için zaman, mekân sınırını kaldırdı. Üstelik tamamen zahmetsiz bir hale getirdi. Bugün günün hangi saatinde, her nerede olursanız olun herhangi bir ihtiyacınızı internetten satın alabiliyorsunuz ve kargo ile kısa sürede siparişlerinizi kapınızda görebiliyorsunuz.

E-ticaret sitelerinin sağlamış olduğu en büyük avantajlardan birisi de ürün ve fiyat mukayesesi yapabilmek. Artık sokağınızdaki, ilçenizdeki ya da ilinizdeki satıcılarla sınırlı kalmak, onların verdikleri fiyatları kabul etmek zorunda değilsiniz. Online ortamda şeffaf biçimde hem binlerce ürünü görüp karşılaştırabiliyor hem fiyatlarını inceleyerek bütçenize en uygun seçimi yapabiliyorsunuz.

Elbette online satış avantajları sadece bunlarla sınırlı değil. Fakat bu noktada en önemli husus kaliteli, güvenilir ve müşteri deneyimi öncelikli satış merkezlerini tercih etmek. Bu noktada, bugün yeni bir e-ticaret girişimi hakkında konuşacağız: Kilitpazar

kilitpazar 1

Yeni Nesil Online Satış Platformu: Kilitpazar

Kilitpazar 2020 yılında Ankara’da kurulmuş bir e-ticaret girişimi. İlgili girişim, Türkiye’nin Kilitpazar’ı olma vizyonuyla güçlü bir altyapı üzerinde yola çıkmış. Müşteri deneyimi ve fırsat eşitliğine dayalı alışveriş misyonuyla çağın olanaklarını en iyi şekilde kullanmaya çalışıyorlar. Yenilikçi bir bakış açısıyla çalışarak teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor, güçlü inovasyon uygulamalarını her geçen gün daha ileriye taşıyorlar.

Tamamen yerli girişim olan Kilitpazar kolay, güvenli ve kaliteli hizmet ilkesiyle öne çıkıyor. Bu kapsamda kullanıcı dostu arayüze sahip bir web sitesine sahipler. Karmaşık bir görüntüden uzak olarak web sitelerinde, her detay en kolay ulaşılabilecek biçimde hazırlanmış ve herhangi bir karmaşaya mahal verilmemiş. Bu sayede her ne arıyorsanız çok rahat şekilde bulup işlemlerinizi en az adımda tamamlayabileceğinizden kuşku yok.

Güvenlik konusunu göz ardı etmeyen firma, kullanıcıların sayfalarında kaldıkları sürece ve alışverişlerini yaparken hiçbir güvenlik şüphesi duymamalarına odaklanıyor. Yüksek teknolojiler kullanılarak güvenli alışveriş deneyimi sunuluyor. Elektronik, giyim, kitap ve daha pek çok kategoride binlerce ürün seçeneği yer alıyor.

Müşteri Odaklı Satış Ayrıcalığı

Kilitpazar, müşterilerini her yönüyle memnun etmeye odaklanıyor. Bunun için kadın moda ürünleri arasında birbirinden kaliteli, en son trendleri tercihe sunuyor. Yine erkek moda ürünleri arasında giyimden ayakkabıya hem günlük hayatta hem de özel günlerde ihtiyaç duyulabilecek bütün ürünleri tek noktadan avantajlı fiyatlarla temin edebilme fırsatı sağlıyor.

Genel Değerlendirme

Kısaca topalayacak olursak, başlangıçta internet üzerinden alışveriş çok tercih edilmese de günümüzde Kilitpazar gibi firmalar üzerinden yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Tercihlerin değişmesinde fiziksel mağazalara kıyasla; 24 saat kesintisiz erişlebilirliğin olması, çok daha hızlı alışveriş imkanı sağlaması, evde alışveriş yapma imkanı sunması gibi nedenlerin etkili olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bununla beraber; internete erişiminin artması ve kolaylaşması, akıllı cihazların yaygınlaşmasıyla elektronik ortamdan alışverişin gelecekte de daha da yaygınlaşacağı ve gelişeceği öngörülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu