Yabancı Kadın Ünlüler

Diana Spencer Kimdir?

instagram takipçi hilesi

prenses diana kimdir 60

Tam adı: Diana Spencer
Doğum tarihi: 1 Temmuz 1961
Doğum yeri: Sandringham / Birleşik Krallık
Boyu: 1,78 m
Ailesi: Frances Shand Kydd (annesi), Edward John Spencer (babası), Charles Spencer, Jane Fellowes, John Spencer, Lady Sarah McCorquodale
Eşi: Charles Philip Arthur George Mountbatten-Windsor
Çocuk (ları): Henry Charles Albert David – William Arthur Philip Louis
Mesleği: Galler Prensesi
Aktif Yılları: 1981 – 1997

youtube-chanel

Hakkında

Prenses Diana kimdir? Prenses Diana, güleryüzü, sempatik tavırları, insancıl yönü ile milyonların sevgilisi olmayı başarmış Galler Prensesi’dir.

1 Temmuz 1961 yılında doğmuştur. Babası Edward John Spencer’dır. Babası 1975 yılında İngiliz Soylu Ünvanı Earl Spercer’ı almıştır. Bu olayın ardından kızı Diana’nın ismi Lady Diana Spencer olmuştur. Çocukları çok seven Diana Londra’ya taşındı. Londra’da çocuklar ile alakalı birçok işte çalıştı. Çeşitli anaokullarında görev aldı.

Diana’nın küçüklüğü prensler ile birlikte büyüyerek geçmiştir. Çünkü Diana’nın babası Kraliçe II. Elizabeth’e ait Park House’u kiralamıştır. Diana, aristokrat bir ailenin çocuğudur. Genellikle içine kapanık bir çocukluk yaşamıştır. Evlenmeden önce fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde gönüllü olarak çalışmıştır.

Bir zamanlar dünyanın en ünlü insanı olan Diana, her adımı ile olay olmayı başarırdı. Milyonların sevdiği ve onun gibi olmak için çaba harcadığı bir kişiydi. Onu bütün dünya sevmişti. Ama bir kişi onu hiç sevmemişti. Bu kişi ise Prens Charles‘tı.

Prens Charles ile 1977 yılında tanışmıştır. Charles kraliyet ailesinin büyük oğullarıdır. Charles, medyanın önde gelen kişilerindendir. Her anına tanıklık edilir ve hayatı çok merak edilirdi. 1981 senesinde Diana ve Charles evlendi.

Diana’nın tüm kıyafetleri gibi gelinliği de olay oldu. Medya günlerce Diana’nın penceresine bakarak sabahladı. Çöplerden gelinlik parçaları aradı. Fakat nafileydi. Kimse Diana’nın gelinliğini evlenene kadar görmedi. Çünkü, çöpe atılan kumaş parçaları bile medyayı yanıltmak için farklı kumaşlardan seçildi.

İkisinin evliliği medyada daha da ilgi toplamaya başladı. Halk onların hayatını daha da merak eder hale geldi. Özellikle Diana’nın her hareketi olay olurdu. Diana her girdiği ortamda gözde olmayı başarırdı. Zaman zaman Charles, Diana’nın bu kadar gözde olmasını kıskanırdı.

1982 yılında ilk çocukları William dünyaya gelmiştir. 1984 yılında ise Charles doğmuştur. Medyanın ilgisi Diana’ya daha da yoğunlaşmıştır. Artık Diana çocukları ile rahat gezemez hale gelmişti. Çocuklarını korumak için her türlü önlemi almaya çaba göstermişti.

Fakat Diana bunca kraliyet sorumluluklarından bunalmaya başlamıştı. Artık kendinin hoşuna giden işlerle ilgilenmeye başlamıştı. Bunlar arasında evsizlere ve hastalara yardım etmek de vardı. Çünkü Diana sadece güzelliği ve prenses olması ile değil karakteri ile de mükemmeldi.

Diana’yı üzen sadece medyanın ilgisi değildi. Her ne kadar şan, şöhret, prenseslik, kraliyet sarayı gibi şeyler kulağa güzel gelse de Diana’nın asıl sorunu sevilmemekti. Evet Diana’yı tüm dünya sevmişti. Ama Charles başka bir kadını seviyordu.

Bu kadının ismi ise Camilla idi. Charles, Diana ile evlenmeden önce de evlendikten sonra da hep Camilla’yı sevdi. Fakat, prenses olmanın zor yanlarından bir tanesi de sevilmediğini bilmene rağmen sarayda kalmaya devam etmendi.

Yani Diana sevilmediğini hissettiği anda suratını asıp, kendini odasına kapatamazdı. Ne olursa olsun gülümsemeye ve Charles’ın eşi olarak görevini yapmaya devam ediyordu. Ta ki 1996 yılına kadar. Artık Charles’ın başkasını sevmesine Diana dayanamadı ve boşandılar.

Fakat Diana boşanmasına rağmen medyanın ilgi odağı olmaya devam etti. Basın onun peşini hiçbir zaman bırakmadı. O ise, hayır işlerine devam etti. Hayatına kaldığı yerden kendini mutlu eden işleri yaparak devam etti.

1997 yılında Dodi Fayed isimli bir kişi ile evlilik haberleri duyuldu. Dodo Fayed çapkın bir iş adamı idi. Ağustos ayında çift Paris’e gitmek üzere yola çıktı. Fakat basının yoğun ilgisi Diana’nın peşinden gelmeye devam ediyordu.

Burada da basın onları bulmuş ve kameraya çekmek istemişti. Çift magazincilerden kaçmaya çalışırken trafik kazası geçirdi. Olay yerinde Dodi ve özel şoförleri hayatını kaybetti. Diana ise ağır yaralandı.

Fakat Diana hastanede daha fazla hayat mücadelesi veremedi ve öldü. 6 Eylül 1997 yılında Diana’nın cenaze töreni düzenlendi. On binlerce insanın katıldığı cenaze töreninde tabutu siyah atlar taşımıştır.

Diana’nın öümünün ardından Kraliçe’nin açıklama yapmakta gecikmesi kamuoyunun ilgisini çok çekmiştir. Hatta bazı kesimler Diana’nın ölümünde başka bir sır perdesi olduğunu düşünür. Diana öldükten sonra Charles, sevgilisi Camilla ile evlenmiştir.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

2 Yorum

  1. Gerçekten çok yararlı bir yazı olmuş yazarın eline,emeğine ve bilgisine sağlık böyle yararlı ve güzel yazıların devamını bekliyoruz çok teşekkürler..

    1. Değerli yorumunuz için ben teşekkür ederim. Yeni yazılarda görüşmek üzere, sevgiyle kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu