Yerli Erkek Ünlüler

Diamond Tema Kimdir?

instagram takipçi hilesi

diamond tema kimdir 7
Tam adı: Diamond Tema
Doğum tarihi: ??. ??. 1994
Doğum yeri: Arnavutluk Cumhuriyeti
Boyu: 1,7 m
Burcu:
Ailesi: Bardly Tema (Babası)
Eşi: Seher Kurt (2021)
Çocuk(ları):
Mesleği: Yazar, Youtuber
Aktif Yılları: 2020’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Diamond Tema Kimdir? Diamond Tema, yazar ve youtuberdır.

Diamond Tema Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Diamond Tema, 1994 senesinde Arnavutluk’ya dünyaya gözlerini açtı. Türkiye’de yaşayan Arnavut göçmenlerindendir. Asıl ismi Diamont Tema‘dır. Hem Türk vatandaşlığı hem de Arnavutluk vatandaşlığı var. Babası ile ilgili bazı yanlış bilgiler mevcut. Pek çok kişi ilk Türk Hollywood oyuncusu olan Muzaffer Tema’nın babası olduğunu söylüyor. Fakat bu yanlış bir bilgi. Babası Brandly Tema’dır.

Diamond Tema Eğitimi

2 yıl boyunca Arnavutluk’ta yaşayan Diamond Tema, 1996 senesinde Türkiye’ye geldi. Eğitim hayatına Türkiye’de başlayan Tema, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi tamamladıktan sonra üniversite eğitimini Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladı. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Felsefe Bölümü’ne başladı fakat eğitimini tamamlamadı.

Diamond Tema Kariyeri

Diamod Tema, eski zamanlarda Müslüman bir ailede büyümesine rağmen, dini görüşlere bağımlı olmadığını belirtmektedir. Kendi düşüncelerini Agnostik (bilinemezlik) ve Septik (kuşkucu) arasında konumlandırmaktadır.

2014 yılında askerlik görevini Şırnak’ta tamamladı. Eğitimini takiben medya sektörüne adım attı ve kameraman olarak çalışmaya başladı. İlk olarak belgesel kameramanı olarak görev aldı ve ardından 2 yıl süreyle yerel bir televizyon kanalında genel yayın yönetmeni olarak görev yaptı.

Diamond Tema, İstanbul Belediyesi için Osmanlı Tarihini konu alan belgeseller hazırladı. 2017 yılında kendi blog sayfasını açarak sosyal medya platformlarında paylaşımlar yapmaya başladı. YouTube kanalında ise son 5 yıldır tarih, felsefe, din ve bilim üzerine videolar yayınlamaktadır.

2022 yılında kaleme aldığı “Agnostisizm ve İlahi Tragedya” adlı kitabı olan Tema, İngilizce, İtalyanca, Yunanca, Arnavutça ve Türkçe dillerini akıcı şekilde konuşabiliyor.

Diamond Tema Olayı Nedir?

YouTube’de yer alan Yer6 isimli kanalda 14 Haziran’da yayınlanan programda Diamond Tema ve Asrın Tok, şeriat hakkında tartıştı. Asrın Tok, şeriatı savunan bir görüşü temsil ederken, Diamond Tema şeriat karşıtı bir duruş sergiledi. Programın yayınlanmasının ardından, Tema şeriat yanlısı sosyal medya hesapları tarafından hedef tahtasına koyuldu.

İlginizi çekebilir: Şeriat Nedir? Şeriat İle Yönetilen Ülkeler

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci, Pazar akşamı yaptığı açıklamada, program içerisinde “Peygamber Efendimize hakaret eden Diamond Tema isimli şahıs hakkında TCK 216/2. ve 3. fıkralarda düzenlenen halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama suçlarından soruşturma başlatıldı” şeklinde konuşmuş ve program için erişim engeli talep edildiğini belirtmişti.

Olayla ilgili Adalet Bakanı’nın da açıklama yapmasından sonra Diamond Tema, yurt dışına çıktığını açıkladı.

Videoları

Olayların başlamasına sebep olan “Şeriat” konusunun tartışıldığı Youtube videosu 👇

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu