Yerli Kadın Ünlüler

Derya Uluğ Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Derya Uluğ
Tam adı: Derya Uluğ
Doğum tarihi: 21 Şubat 1986
Doğum yeri: İzmir/ Türkiye
Boyu: 1,66 m
Ailesi: Feriha Uluğ
Burcu: Balık
Eğitimi: Muğla Üniversitesi- Haliç Üniversitesi
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2016’dan bu yana
Resmi web sitesi: deryaulug.com
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Derya Uluğ kimdir? 2016 yılından beri çıkardığı şarkılarla hit olan ve listelerin başında yer alan Derya Uluğ‘un biyografi sayfasındasınız.

Derya Uluğ, 21 Şubat 1986 tarihinde  İzmir‘de dünyaya gelmiştir. Çocukluğu da burada geçmiştir.

Derya Uluğ, çocuk yaşlardan beri müziğe olan ilgisi,8 yaşındayken bir radyonun düzenlediği ses yarışmasında dinleyenlerin oyları ile birinci seçilmiştir. Bir yıl aradan sonra 9 yaşında, Nursal Ünsal Birtek’in yönettiği Rakım Elkutlu İzmir musiki derneği çocuk korosuna katıldı. Burada Nota ve nazariyat eğitimi aldı.

11 Yaşında ise Keman eğitimine başlarken, bu süreçte bir çok yerde konserlerde enstrumanist ve solist olarak yer aldı. Yine çocuk yaşlarda ,15 yaşında 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölüm başkanı Alper Kazancıoğlu’ndan şan dersleri almıştır. Bu eğitimleri sırasında teklifler üzerine İzmir’de profesyonel olarak sahne almaya başladı. Sahne aldığında ise Jazz ve Türkçe pop parçaları seslendirmiştir.

Şimdiye kadar ki bütün okul hayatı boyunca müzik dışında tiyatro , spor , dans gösterileri yaptı. Okulunda ise üst düzey faal bir öğrenci olurken , okulu 3. olarak tamamladı.

Muğla Üniversitesi’nde müzik öğretmenliğinden keman bölümünden, mezun olmuştur. Ardında da Haliç Üniversitesi devlet konservatuvarında İlk dönem Alaaddin Yavaşça’dan Türk müziği eğitimi almıştır. Daha sonra da 2. Dönem opera ve konser şarkıcılığı bölümüne geçiş yaparak yüksek lisansını tamamladı.

Derya Uluğ, 3 yıl boyunca  Ebru Gündeş‘in vokalistliğini yapmıştır. Yeni albüm çalışmalarına başlaması nedeniyle, Ebru Gündeş’in vokalistliğinden ayrılmıştır. Çalışmalarının sonucu ise 2016 yılında Okyanus isimli single’ı ile çıkarmıştır. Okyanus adlı single’ının söz ve müziğini kendisi ve Asil Gök  yapmıştır. Düzenlemesini ise DJ olarak faal olan Burak Yeter yeter yapmıştır.

İlk profosyonel çalışması ve ilk parçası olan Okyanus’un klibi  Youtube’da 100 milyonu geçtikten sonra yapım şirketi DMC tarafından, Altın plak ödülü almıştır.

Derya Uluğ ikinci çalışması olan Canavar’da söz müziği yine Asil Gök ile birlikte yapmıştır. Bu parçanın ise düzenlemesini ise Ozan Çolakoğlu yapmıştır.

Derya Uluğ, 13 Kasım 2016’da düzenlenen 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri‘nde “En İyi Çıkış Yapan Solist” ödülünü kazanmıştır.  Bu ödülü ise bir zamanlar vokalistliğini yaptığı Ebru Gündeş’in elinden almasıyla ,Türk Pop Müzik tarihine en duygusal anlardan birini yaşamıştır.

Şarkıcı olmasaydınız ne olurdunuz sorusuna futbolcu olurdum diyerek tüm futbol severlerin hayranlığını kazanan Derya Uluğ , koyu bir  Fenerbahçe taraftarıdır.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
PinterestyoutubeGoogle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu