Yaşam

Depresyona İyi Gelen Hobiler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Soğuk ve karanlık havaların gelmesi ile içimizi sıkan, bizi üşüten günler yavaş yavaş gelmeye başladı. Sıcak evimizden hatta battaniye altından kalkmamak istemiyor olduğumuz bu dönemde depresyon sizi ele geçirmeden önce siz onun üstesinden gelin. Depresyona iyi gelen hobiler ile kendinizi daha iyi ve daha enerjik hissedeceksiniz.

depresyona iyi gelen hobiler5

Depresyona İyi Gelen Hobiler Nelerdir?

Tırmanışa Hazır Olun

Doğa ile iç içe olmak her zaman insana kendisini iyi hissettirir. Tek ihtiyacınız olan outdoor kullanımı için özel tasarlanmış dayanıklı içlikler, tırmanış botları ve su geçirmeyen bir mont. Düşündüğünüz zaman şehir yaşantısında unutmuş olduğunuz bütün sesler etrafınızda, derin bir nefes alıyorsunuz ve mis gibi orman havası ile içinizi dolduruyorsunuz.

depresyona iyi gelen hobiler

Yoga Yapın

Terapötik açıdan ruha en iyi gelen egzersizlerden birisi yogadır. Yorgun olan zihninizi boşaltmanıza yardımcı olmasının yanında vücudunuza sağlık ve esneklik kazandırır. Ayrıca birden fazla yoga kursu meditasyon seansları da içeriyor. Hiçbir şey yapmadan sadece şu anı yaşayarak rahatlamanın en güzel yolu meditasyon.

depresyona iyi gelen hobiler 3

Gönüllü Olun

Başka insanlar için yardımcı olmak her zaman kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Birden fazla vakıfta gönüllü olarak çalışabilir; çocuklara, hayvanlara ve yaşlılara elinizden geldiğince destek olabilir ve işe yaramış olduğunuzu hissedebilirsiniz.

Yazı Yazın

Ne yazmış olduğunuzun, Türkçenizin ne kadar kusursuz olduğunun ya da imla kurallarına ne kadar uymuş olduğunuzun pek fazla önemi yok. Siz sadece yazmaya bakın. Sevmiş olduğunuz renklerde kalem seçin ve sizde yazma isteği uyandıracak bir defter alın. “Ne yazmalıyım?” diye düşünmeyin, o an aklınızdan ne geçiyorsa onu yazın.

depresyona iyi gelen hobiler 4

Dans Edin

Dans etmek adına bir kursa yazılmaya ya da gece dışarıya çıkmanıza ihtiyacınız yok. Her an, her yerde dans edebilirsiniz. Bedeninizi müziğin ritmine bırakın. Deşarj olacağınızdan emin olabilirsiniz.

depresyona iyi gelen hobiler 2

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu