Yaşam

Deodorantın Kullanılabileceği 8 Farklı Alan Nedir?

instagram takipçi hilesi

deodorant 4

Deodorantlar insanlık adına en önemli buluşların başında gelmektedir. Her ne kadar ülkemizin büyük bir geneli deodorant ve deodorant kullanımından habersiz olsa da insanlık adına oldukça yararlı bir nesnedir. Hele ki sık sık terleyen biriyseniz çantanızda mutlak suretle bulundurursunuz. Fakat biliyor musunuz, deodorantlarınızı yalnızca koltuk altlarınıza değil,bedeninizin farklı bölümlerinde kullanabilirsiniz. Deodorantın sekiz farklı kullanım alanını sizler için bir araya getirdik…

1) Sivilcelerinizden Kurtulmanın Yolu

deodorant 10

Yüz bölgenizde uzun zamandır geçmeyen sivilceler mevcutsa bu maddeyi dikkate almanızı öneririz. Stick deodorantınızı sivilcenin üzerine uyguladığınız zaman, deodorantın içinde yer alan önleyici madde sivilcelerin de kuruyarak yok olmasını sağlayacaktır.

2) Göğsünüzün Altı Terlemesin

deodorant 7

Göğsünüzün altında bulunan bölge yaz aylarında sıkça terleyerek pişik yapma olasılığı oldukça yüksektir. Yapmanız gereken tek durum göğsünüzün altına deodorant sürmenizdir. Bu sayede söz konusu bölge hem nemli kalacak hem de deodorantın içindeki etken maddelerden ötürü hava giriş çıkışı olacaktır.

3) Dar Pantolonlarınızı Kolayca Giyin

deodorant 9

Dar pantolonlar göze güzel gözükse de giyinmek ve taşıyabilmek oldukça zordur. Pantolonlarınızı bacaklarınızdan geçirmekte güçlük çekiyorsanız yapmanız gereken tek şey bacaklarınıza stick deodorant sürmek olacaktır.

4) Güneş Gözlüğünüz Kaymasın

deodorant 8

Sıcak yaz günlerinde gözlerinizi güneşten korumanın tek yolu gözlük kullanmaktır. Ancak burundan kayan gözlükler kişiyi her süre zarfında zor durumda bırakabilmektedir. Burnunuzun üzerine deodorantınızdan sürdüğünüz taktirde gözlük herhangi şekilde kaymayacaktır.

5) Koltuklarda Deodorant Lekesi Kalmasın

deodorant 6

Sık sık terleyen birisiyseniz, oturduğunuz zaman terden kalıbınızın izi sandalye ve koltukta çıkıyorsa, sırtınıza deodorant sürerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Kolunuz sırtınıza yetişmediği taktirde deodorantı sırtınıza sürebilecek birisinden yardım alabilirsiniz.

6) Gece Terlemeyin

deodorant 3

Soğuk kış gecelerinde sıcacık yatağınızda battaniyeye sarılmış mışıl mışıl uyurken gecenin bir yarısı uykudan uyandığınızda yastığınızın ve çarşaflarınızın su gibi olduğunu görmeyi hiç kimse tercih etmez. Yapılması gereken yalnızca yatmadan evvel bedeninizin en çok terleyen bölgelerine deodorant sürmek olacaktır.

7) Ayağınız Kokmasın

deodorant 1

Siz de bu büyük beladan muzdaripseniz söz konusu madde tam size göre… Evde ya da misafirliğe gidecekseniz ve ayak kokunuzdan çekiniyorsanız gitmeden önce ayak parmaklarınızın arasına ve tabanınıza deodorant sürün. Bu sayede ayaklarınızda herhangi koku yer almayacaktır.

8) Ayakkabı Vurmasını Önleyin

deodorant 2

Yeni almış olduğunuz ayakkabınız ayağınıza vurma durumu her alışverişin sonrası başınıza gelebilecek bir şeydir. Hele ki sıcak yaz günlerinden ayağınızın arka bölümü terler ve sıkça ayaklarınız ayakkabıya vurur. Ayağınızın arkasına deodorant sürdüğünüz taktirde ayakkabının ayağınıza vurmadığının ayrımına varacaksınız.

Deodorant Kullanım Alanları İle İlgili Videolar

Kaynak
biyografiinfo.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu