Demiseksüel Olup Olmadığınızı Anlayabileceğiniz 9 İpucu

instagram takipçi hilesi

589dc41a496783226cb421b8 685x385

Seksüalite, bir diğer adı ile cinsel etkinlik insanın istekleri ve tercihlerine göre birçok farklı başlığa ayrılabilir.Demiseksüel; bir insana karşı güçlü duygular hissetmediği sürece onunla sevişmez. Yani cinsel birleşim ancak ve ancak kuvvetli duygusal bağlar kurabildiği insanlarla gerçekleşebilir. Bu kesin ve net seçicilik nedeniyle aseksüeller ile de karıştırılırlar. Buradaki bazı özelliklerin kendinizde de olduğunu düşünüp “Ne var bunda” diye hayıflanabilirsiniz. Elbette ki her insanın bir başkası ile birbirine benzediği yönleri vardır. Bu da sizi hemen demiseksüel olarak nitelendirmez.

1) Fiziksel Görünüşe İlgi Duymazlar

demiseksuel 6

Fiziksel bir etkileniş çoğu zaman cinsel çekimi de tetikler. Fakat bir demiseksüel için ölçü bu değildir. Onun seks için önemli hissettiği şey partnerinin fiziksel özelliklerinden çok ona duyduğu aşk ve sevgidir.

2) Değer Gördüklerini Bilmek İsterler

demiseksuel 9

Hormonların yerine duyguların aha ağır bastığı  ve cinsellik için ona göre hareket etmekte olan bir demiseksüelin mutlak suretle zamana ihtiyacı ardır. Bu süreçte karşı tarafı sevebileceğini, karşı tarafın da ona değer verdiğini görmek ister.

3) İkincil Cazibeyi Önemserler

demiseksuel 2

Kişinin boy, göz, kaş, ten rengi gibi bedensel özgürlüklerine dayanan cazibeye “birincil cazibe” denilmektedir. Fakat demiseksüeller bunu dikkate almazlar ve onun yerine  ikincil cazibe denilen bölümle ilgilenirler. İkincil cazibe, “öncelikle nitelikli bir ilişki ardından da cinsel tatmin” anlayışıdır.

4) Flörtleşmek İçin De Derin Hisler Beslemek İsterler

demiseksuel 4

Bir demiseksüelin yaşamı duygusal önceliklerden meydana gelmektedir. Bundandır ki yaşamı değil yemeğe çıkma, birlikte zaman geçirme, kahve içme gibi birçok eylemi yapabilmek adına öncelikle hislerinin harekete geçmesi gerekir.

5) Demiseksüeller Aseksüel Değillerdir

demiseksuel 8

Duygusal bir ortam olmasına gerek olmadan partner bulabilip sevişebilenlerin aksine demiseksüeller için her şeyden önce duygular söz konusudur. Bu da kendilerini gündelik yaşamın içinde biraz daha seçici olmaya sürükleyebilir. Bundandır ki zaman zaman aseksüeller ile karıştırılırlar. Ama bir demiseksüel seks yapmayan değil, buna erişmesi için derin hisler beslemesi gereken insandır.

6) Bazen Fiziksel Yakınlıkla Da Mücadele Ederler

demiseksuel 3

Bir demiseksüel bir başkasına sarılmaktan hoşlanmayabilir. Bunu kişisel alanını bir işgal olarak görebilir. Birsiyle birlikte uyumayı ve ona sarılmayı hiç düşünmeyebilir.

7) Cinsel Ateşlerinin Tutuşması İçin Tek Gereken Zamandır

demiseksuel 7

Demiseksüeller de etkileyici birisini gördüklerinde onu beğenebilirler. Ancak istek ve şehvet noktasında gelişim gösterebilmeleri zamanla olabilecektir.

8) Demiseksüellik Bir Tercihtir

demiseksuel 1

Burada duygularını her zaman ön planda bulunduran ve duyguları izin vermeden hormonlarını harekete geçiremeyen bir yapıdan söz ediyoruz. Onun için bu bir hastalık değil, kişinin kend tercihidir.

9) Eğlence Anlayışını Seksle Sınırlamazlar

demiseksuel 10

Bir demiseksüel ortam uygun olabilse de seks yapmak yerine sahilde yürümeyi tercih edebilir. Demiseksüeller  seksi bir amaç olarak görmezler ve hayatın seksten ibaret olmadığını bilerek duygusal deneyimler yaşamak isterler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu