Yerli Kadın Ünlüler

Demet Işıl Yılmaz Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Demet isiil yilmaz kimdir resimleri 3
Tam adı: Demet Işıl Yılmaz (İlhan)
Doğum tarihi: 25 Ağustos 1988
Doğum yeri: Fatih / İstanbul
Boyu: 
Ailesi: Metin İlhan ve Mürşide Şenel
Eşi: Ali Gökçe Yılmaz (2013 yılında evlendi)
Çocuk (ları): Ali Emir Yılmaz (2017 doğumlu)
Mesleği: Yazar, Youtuber, Sunucu, Yapımcı
Aktif Yılları:
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Demet Işıl Yılmaz Kimdir? Demet Işıl Yılmaz, yazar, youtuber’dır. Ancak onu en çok tanımamızı sağlayan durumu ise lenf kanseri ile mücadelesi ve sonunda kanseri yenmesidir. Bunun ardından, kanser ile mücadelesi hakkında yaptığı videolar milyonlarca izlenmiş ve Mecburiyetsiz  adlı kitabı en çok satan kitaplar arasında yerini almıştır.

Demet Işıl Yılmaz, 25 Ağustos 1988 tarihinde Fatih, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kızlık soyadı ise İlhan‘dır. Sezen Aksu, Yavuz Bingöl, Yonca Lodi, Sertap Erener, Emre Altuğ, Mezdeke gibi ünlü isimlerin prodüktörü olan Metin İlhan‘ın kızıdır. Annesinin adı ise Mürşide Şenel‘dir. Anne ve babası ayrılmış ve ardından Antalya’ya yerleşmiştir.

Demet Işıl Yılmaz, eğitimini ilk, orta ve lise öğrenimini Antalya Kolejinde tamamladı. Üniversite eğitimini ise İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

Kariyerine ise 2005 yılında Kanal D‘de Seda Sayan ve Esra Ceyhan‘ın programlarında konuk asistanı olarak başlamıştır. Daha sonrasında ise ATV‘de Seyfi Dursunoğlu ile Huysuz’la Görücü Usulü adlı programında aynı görevde çalıştı. Ardından da Kanal 7‘de İkbal Gürpınar ile Film Gibi adlı programda çalıştı. Son olarak da Tvem’de Teknoklik ve Başka Sohbetler programında sunuculuk ve yapımcılık yaptı.

Demet Işıl Yılmaz, 2009 yılında video yapımcılığı üstüne eğitimi aldı. Bu eğitimlerinin ardından konuyla ilgili uzmanlaştı. Bu vesileyle, Doğan Medya Grubunda E-kolay, net video servislerinin başına getirildi. Bununla birlikte Mahmure.com‘un bünyesinde Türkiye’nin ilk kadın programını dijital ortamda yaptı.

2011 yılında Hürriyet gazetesine transfer oldu. Burada Hürriyet web tv kurulumu sırasında büyük bir rol oynamıştır. Buradaki başarısının ardından Mynet.com‘un Nasıl TV kuruluşunun başına geçti.

Demet Işıl Yılmaz, 2012 yılında ilk kitabı olan, 25‘i çıkardı. Kitap yazma işini de seven Yılmaz, “Öyle Evlenilmez Böyle Evlenilir” ikinci kitabını da hemen dijital ortamda çıkarttı.

2013 yılında Reklamcı, Ali Gökçe Yılmaz  ile dünya evine girdi. Çiftin, 2017 yılında,  Ali Emir Yılmaz adında bir çocukları dünyaya geldi.

Mynet.com’da video servislerinin başına geçti. Ardından başarı grafiği yine yükselmeye devam ediyordu. 2017 yılına gelindiğinde, Mynet lifestyle genel yayın yönetmeni olmuştu. Ancak 2017 yılında bu kariyerine ara vermek için istifa etmiştir.

2018 yılında ise kendi youtube kanalı ile tekrar iş hayatına geri dönmüştür. Youtube kanalında anne olmasından sonra anne & çocuk içerikleriyle, izleyici karşısına çıkmıştır. Kısa sürede bu içerikleriyle, youtube’da da tanınmaya başlamıştır.

Yılmaz, Ayvansaray ve İstinye Üniversitelerinde hoca olarak ders vermeye ve söyleşilere katılmaya başladı. Bunun dışında bir çok seminerlerde de konuşmacı olarak katılmaya devam ediyor.

Demet Işıl Yılmaz,  2019 yılının Kasım ayında, lenf kanseri olduğu ortaya çıktı. Bu süreci sevenleri ve yotube aracılığıyla izleyenlerine duyurdu. Lenf metastazlı meme kanseri tedavisi göremeye başladı. 2020 yılının Ekim ayında, kanser ile mücadelesini konu alan bir çok içerik yaptı. Aynı hastalık ile mücadele edenlerin sesi olmuştu adeta.

Yazdığı son kitabı Mecburiyetsiz, tüm hastalara ithaf ediliyor.

Demet Işıl Yılmaz’ın Kitapları :

  1. 2020 – Mecburiyetsiz
  2. 2015 – Öyle Evlenilmez Böyle Evlenilir
  3. 2012 – 25

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu