Yerli Kadın Ünlüler

Defne Joy Foster

Defne Joy Foster Kimdir?

instagram takipçi hilesi

defne joy foster 1
Tam adı: Defne Joy Foster Nayman
Doğum tarihi: 2 Mayıs 1979
Doğum yeri: İncirlik, Adana, Türkiye
Ölüm tarihi: 2 Şubat 2011
Ölüm yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu:
Burcu: Boğa
Ailesi: Hatice Nayman (Annesi), Steve Foster (Babası)
Eşi: İlker Yasin Solmaz (2008 – 2011)
Çocuk (ları): Can Kılıç Solmaz
Mesleği: Oyuncu, Görüntü Yönetmeni, Sunucu, DJ
Aktif Yılları: 1996 ve 2011 yılları arasında
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Defne Joy Foster Kimdir? Defne Joy Foster, oyuncu, sunucu ve dj’dir.

Defne Joy Foster, 2 Mayıs 1979 günü Adana’nın İncirlik ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Babası İncirlik Hava Üssü’nde çalışan Steve Foster, annesi ise Hatice Nayman‘dır. Anne ve babası ayrılmıştır.

Ortaokul eğitimini İzmir Alsancak Okulu‘nda tamamlamıştır.

1996 yılında Kral TV ekranlarında DJ’lik yapmaya başladı. Kariyeri boyunca sempatik tavırları ve melez güzelliği ile kısa sürede üne kavuştu. Uzun süre DJ’lik yaptıktan sonra pek çok programda da sunuculuk yaptı.

Sunuculuktan oyunculuğa geçen Foster, ilk olarak 1997 yılında Hande Ataizi ve Cem Davran ile birlikte “Ruhsar” isimli dizide rol aldı. Daha sonra 2000 yılında “Beyaz Yalanlar” ve 2003 – 2006 yılları arasında “Sihirli Annem” dizilerinde kamera karşısına geçti. En büyük patlamasını Sihirli Annem dizisinde canlandırdığı Eda karakteri ile yaşadı. Bu dizilerden sonra 2006 yılında “Selena”, 2007 yılında ise “Hayal ve Gerçek” isimli dizilerde rol aldı.

Dizi oyunculuğu ile birlikte sunuculukta yaptı. TV 8 ekranlarında yayınlanan “Bir İş İçin Lazım” isimli macera programını sundu. Dan sonra TRT’de yayınlanan “Çeyiz Şov” ve NTV’de yayınlanan “Yeşil Ekran” isimli programları sunmuştur.

Defne Joy Foster, ekranlarda son olarak 2010 yılında yayınlanan “Yok Böyle Dans” isimli yarışma ile görülmüştür. Bu yarışmada Azra Akın, Burcu Esmersoy, Bedük ve Burcu Güneş gibi isimler ile birlikte yarışmıştır. Kariyerine dolu dizgin devam eden Foster, sevenleri çok büyük bir üzüntüye soktu. 2 Şubat 2011 gecesi Yazar Ahmet Altan‘ın oğlu Kerem Halit Altan‘ın evinde ölü bulundu.

Ölümünü sır perdesi bir süre aralanamadı. Adli Tıp Raporu’na göre vücudundan kesici ya da delici alet izi yoktu. herhangi bir iğne veya uyuşturucu madde izine de rastlanmamıştı. Kesin ölümü yaklaşık 4 ay sonra belli oldu. Foster, astım, ilaç reaksiyonu ve alkol sebebi ile hayatını kaybetmişti.

Foster, 2008 yılında İlker Yasin Solmaz ile dünya evine girmiş, bu evliliğinden Can Kılıç Solmaz isminde bir oğlu dünyaya gelmişti.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu