Yemek Tarifleri

Dana Antrikot Tarifi, Nasıl Yapılır? (Videolu)

instagram takipçi hilesi

Et yemeği yapmak için büyük bir aşçı olmanız gerekmez. Bazı püf noktaları uygulayarak ta kendi evinizde muhteşem et yemekleri yapabilirsiniz. Bu püf noktalar, et marine yöntemi, et tercihi, etin tazeliği, kasabın güvenilirliği gibi püf noktalardır. Eğer etin tazeliğinden, bayatlığından ya da hangisinin ne eti olduğunu anlayan biri değilseniz, mutlaka ama mutlaka bildiğiniz, güvendiğiniz bir kasaptan alışveriş yapmanız gerekmektedir. Bu sayede en taze, en temiz ve en sağlıklı ete sahip olabilirsiniz.

Meat Ribeye steak entrecote. Top view
Dana Antrikot Tarifi, Nasıl Yapılır? (Videolu) 1

İşte Dana Antrikot Tarifi

Bilindiği üzere herkesin damak tadı birbirinden farklıdır. Bazı kişiler eti az pişmiş severken bazı kişiler de yanık derecesinde çok pişmiş sevebiliyor. Et marine yöntemi ise bambaşka damak tatlarının ortaya çıkması anlamına geliyor. Et marine yöntemi ile etinizi, halk arasında lokum diye bilinen kıvama getirebilir ve ayrıca muhteşem tatlar elde edebilirsiniz. Et marine yöntemi, genel olarak asidik malzemeler ile yapılmaktadır. Dikkat etmeniz gereken ise aşırı asidik özelliği olan malzemeler kullanmamanız. Aksi takdirde etiniz, özelliğini kaybedecektir. Birçok et marinasyonu mevcuttur. Bunlardan, size en uygun olanını internet ortamında rahatlıkla bulabilirsiniz.

Püf noktalardan bir diğerine tercih edilecek olan et demiştik. Örneğin Dana Antrikot, bir dananın en değerli kısımlarından birisidir. Dana Antrikot, her danada az bir miktarda bulunur. Göğüs kaburgalarının üst kısmında bulunan bu et çeşidinin kendine has bir yağ dokusu ve lezzeti bulunmaktadır. Etin direk olarak yumuşak olması, kolay marine edilebilmesi, az miktarda bulunması ve lezzetinin zirvelerde olması gibi etmenler onu değerli yapan özellikler arasında yer alıyor.

Dana Antrikot 2

Dana Antrikot Tarifi oldukça basittir. Etin iki tarafına bir fırça yardımıyla az miktarda zeytinyağı sürün. Biraz kaya tuzu ve karabiberi de üzerine gezdirdikten sonra eti iyice ovun. Daha sonra etinizi buzdolabına kaldırıp 1 saat ile 24 saat arasında bekletin. Bu Dana Antrikot Tarifi etinizin tadının önüne geçmez, bu nedenle gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. Marine ettiğiniz eti demir döküm tavada mühürleyin. Daha sonrasında ise önceden 200 dereceye önceden ısıtılmış fırınınıza sürün. En az 4 en fazla 10 dakika pişirdiğiniz etinizi servis edebilirsiniz. Daha çeşitli Dana Antrikot Tarifi bulmanız gayet mümkün.

Bir diğer tercih edebileceğiniz et çeşidi olarak Dana Kaburga tavsiye edilir. Dana Kaburga fırında yapıldığı zaman size eşsiz bir lezzet sunar. Dana kaburga yaptığınızda o eşsiz lezzeti yakalayabilmeniz için iki şeye dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan ilki marinasyon, ikincisi ise pişerken suyunu çekip kurumaması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu