Yerli Kadın Ünlüler

Damlasu İkizoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Damlasu İkizoğlu
Tam adı: Damlasu İkizoğlu
Doğum tarihi: 8 Temmuz 1997
Doğum yeri:  Antalya / Türkiye
Boyu: 1.68 m
Burcu: Yengeç
Ailesi:
Sevgilisi: yok
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2019 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Damlasu İkizoğlu Kimdir? Damlasu İkizoğlu, Türk oyuncudur. Özellikle Kardeşlerim adlı diziyle ön plana çıktı ve hayran kitlesini genişletti.

Damlasu İkizoğlu, 8 Temmuz 1997 tarihinde Antalya’da dünyaya geldi. 1.68 cm boyunda ve Yengeç burcu. Çocukluğu ise Antalya’da geçmiş. İçine kapanık bir çocukmuş. Ailesi sosyalleşmesi için Tiyatro ile tanıştırmış ve kursuna yazdırmış.

Eğitimini Marmar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesin Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun olarak tamamladı. Keza eğitimini de çocukluğundan beri iç içe bulunduğu oyunculuk üzerine şekillendirdi.  Kariyeriyle ilgili eğitimini ise Müjdat Gezen Sanat Merkez’nde kamera önü oyunculuk ile birlikte Temek oyunculuk eğitimleri aldı. Cihangir Atölyesi sahnesi oyunculuk eğitimi aldı.

2015 yılında oyunculuk performansını göstermek için Aslan Kral Müzikali’nde oynadı. 2017 yılında da Nereye gidiyoruz adlı tiyatro oyunlarında oynadı. 2019 yılında da Moliere – Küskün Aşıklar  adlı tiyatro oyununda rol aldı. 

İlginizi çekebilir: Lizge Cömert Kimdir?

Okulu için İstanbul’ a gelmesiyle birlikte, oyunculuk serüveni başlamış oldu. İlk önce tiyatro ve reklam filmlerinde rol aldı. Yapıkredi bankasının ve Sprite markasının reklam filmlerinde rol aldı. Bu reklam filmlerinde ise 2019 yılında oynadı.

İlk televizyondaki işi 2018 yılında yayınlanan ve televizyon filmi olan Mirasyedi filmiyle oldu. İlk dizisi Babil adlı dizi oldu. 2020 yılında yayınlanmaya başlayan dizide Buse rolünü oynadı.

2021 yılından yayınlanmaya başlayan fenomen dizi Kardeşlerim adlı dizide Melisa karakteri onun oyunculuk anlamda dönüm noktası oldu. Bu diziyle birlikte hayran kitlesi oluştu ve daha geniş kitlelerce tanınır oldu. Ancak kendi sosyal medya hesabından duyurarak bu diziden ayrıldığını açıkladı. Bu arada aşağıdaki “ilginizi çekebilir” bağlantısından “Kardeşlerim” dizisi hakkında detaylara bakabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kardeşlerim Dizi Konusu ve Oyuncuları

Damlasu İkizoğlu, bir röportajında boş zamanlarında dans etmeyi, özellikle de Tango dansını sevdiğini belirtti.

Damlasu İkizoğlu instagram hesabı yukarıdaki instagram ikonundadır. Tıkladığınız ilgili hesabına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda aşağıdaki videolar bölümünden de videolarını ve alttaki fotoğraflar bölümünden de fotoğraflarına erişebilirsiniz. Aynı zamanda tıpkı diğer biyografilerimiz gibi bu biyografisi de yeni bilgiler edilmesi ve hakkında gelişmeler olduğunda güncelleneceğini unutmadan belirtmek istedim.

Damlasu İkizoğlu Rol Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları

  1. 2019- Moliere – Küskün Aşıklar 
  2. 2017- Nereye Gidiyoruz 
  3. 2015- Aslan Kral Müzikali 

Damlasu İkizoğlu  Reklam Filmleri

  • 2019:  Yapı Kredi 
  • 2019: Sprite  

Damlasu İkizoğlu  Rol Aldığı Film ve Diziler

  1. 2022- Baba / Kübra Saruhanlı (TV Dizisi) 
  2. 2021-2024: Kardeşlerim / Melisa (TV Dizisi)
  3. 2020- Babil / Buse (TV Dizisi)
  4. 2018- Mirasyedi (TV Filmi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak: 1

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu