Beslenme ve Diyet

Daha Fazla Kahve İçmek İçin 11 Bilimsel Sebep

instagram takipçi hilesi

Yine bir araştırma bilgi yazısıyla birlikteyiz.Bu sefer ki ise birçok uzmanın aslında pek önermediği ve bazı hastalara yasakladığı içecek olan Kahve için. Trieste Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, daha iyi bir ifade yeteneğini bulunduran insanlar PDSS2 genine daha fazla sahip oluyorlarmış. Bu yüzden de bu geni arttırmak için daha fazla kahve içilmeliymiş.

daha fazla kahve icmek

Konu sağlık olunca emin olun sağlam kaynaklardan derlenen bir bilgi derlemesini aldığımızı okumadan önce belirtelim.

Daha fazla kahve içmek için sunulan 11 bilimsel Sebep:

1 . Çok Yorucu Sporun Ardından 

spor yapmak

Çok yorucu yaptığınız egzersizin ardından 2 fincan kahvenin içerdiği kadar kafein almak yaptığınız egzersizin ardından çıkacak ağrılara engel oluyor.

2 . Herkesin (Hemen hemen) En Çok İsteği Uzun Yaşamak İçin

uzun yasamak

Bu üniversitedeki araştırmacıların çıkardığı sonuçlardan biri de bunun ömrü uzattığını söylüyor. Ancak araştırmacılar bir kısmı  henüz antioksidanların zararı olup olmadığını araştırmakta. Yani bir grup aksini iddia ederken diğer grup ise olumlu bakarak bunun ömrü uzattığından bahsediyorlar.

3. Hafızanızı Geliştirmek ve Güçlendirmek İçin

hafizayi gelistirmek

Bilim insanları beyin taramaları yaparak kahvenin prefrontal korteksi  etkileyip etkilemediğini araştırıp duruyorlardı. Şimdilik bilinen araştırma bulgularına göre daha fazla kahve içmek, olaylara reaksiyon hızını arttırdığını ve kısa süreli hafızayı güçlendirdiğini söylüyorlar.

4. Diyabetten Kaçınmak İçin

diyabetten kacinmak

Kahve tıp dünyasına göre 2. tip diyabet riskini azaltığını ve günde 1-2 fincan yerine 3-4 fincan içilirse %25 daha fazla faydasının olacağını söylüyorlar.

5. Dayanıklılığınızı Arttırmak İçin

dayanikliligi arttirmak ici

Kahve sporcuların performansını arttırmaktadır.Uzun soluklu sporlarda uyanıklılığı artırır ve zamana dayalı spor dallarında oldukça etkilidir.

6. Daha Fazla Mutlu Olmak İçin

mutlu olun

Kadınlar ve Erkekler de kahvenin,ruh sağlığına olumlu etkileri ortaya çıkmış. Örneğin Kahve içmeyenlerin,içenlere oranla intihar oranı %50 daha fazla olduğu açıklanmıştı. Bu veriler doğrultusunda kahvenin bir diğer özelliği ise sizi mutlu etmesi.

7.Daha İyi Odaklanmak İçin

daha iyi odaklanmak icin

Kahve tüketin ve ölçtüğünüz her şey daha iyi olsun: tepki süresi,uyanma hızı,uyanık kalma süresi,mantıksal zeka,düşünme hızı ve doğru karar verme yeteneği ile her şeyde artış gösterir.

8. MS Hastalığından Kaçınmak İçin

ms hastaligi

Ortalama kahve içtiğini belirten ve ortalamanın üstünde içen (4 kupa ve üzeri) kişiler,kıyaslandığında daha fazla kahve içenlerde bu risk büyük oranla azalmış.

9.Diş Sağlığınız için

dis sagligi icin

Burası çok önemli ki bu fayda; sadece şekersiz ve kremasız (yanında sigara) kahve içenler için geçerli değildir. Sade kahve içerseniz, dişlerinizdeki zararlı bakterilerin bazılarını önlemeye yardımcı olursunuz.

10. Cilt Kanserini Önlemek İçin

cilt kanseri riskini azaltmak icin

Kahve içmek , bazal hücreli karsinomun gelişme olasılığını büyük oranla azaltır. Özellikle çok fazla kahve içen kadınlarda bunun faydası daha fazla görülmektedir.

11.Sağlıklı DNA İçin

saglikli dna icin

Gelecek nesillere daha sağlıklı DNA bırakabilmek için kahve içmeliyiz. Sadece su içenlere oranla kahve içenlerin DNA’larında daha az kırılma meydana geliyor.

Kaynak
Kaynak

Pilastikbeyin

İlginç ve gerekli bilgiler bazende işimize belki de yaramayan bilgilere bakıyorum.maksat bilgi olsun diye...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu