Yaşam

Çocukluk Arkadaşı Denildiğinde Akla Gelenler

Hayatta edinilen ilk arkadaş, en saf, en masum duyguları hissettiren çocukluk arkadaşlarını özleyenler buraya!

instagram takipçi hilesi

Çocukluk arkadaşı denildiğinde akla gelenler genellikle duygusal yöndendir. İşte hayatın insanlara en güzel armağanı –çocukluk arkadaşı–  hakkında duygusal şeyler:

1. İlk Defa Evinize Getirdiğiniz Kişidir

çocukluk arkadaşı denildiğinde akla gelenler

Çocukluk arkadaşı, insanın başına gelen  en güzel şeylerden bir tanesidir. Kişinin bugünkü karakterinin oluşmasında da kuşkusuz çocukluk arkadaşının payı büyüktür. Ayrıca bu arkadaş, evinize getirdiğiniz akraba dışındaki ilk kişidir. Odanızı gören, oyuncaklarınız ile beraber oynadığınız, birlikte meyve yediğiniz en güzel kişidir.

2. Çocukluk Arkadaşı Denildiğinde Akla Gelenler: Paranızın Ortak Olduğu Kişidir

çocukluk arkadaşı denildiğinde akla gelenler

Çocukluk arkadaşınız ile hiçbir zaman maddi konuların hesabını yapmazsınız. Çünkü anne-babanızın verdiği parayı harcarken tek hayaliniz arkadaşınız ile birlikte bakkala doğru gidip bir şeyler almaktır. Bu nedenle çocuklukta bir yoktur, her zaman için iki vardır.

3. İlk Sırdaşınızdır

çocukluk arkadaşı denildiğinde akla gelenler

Çocuklukta sır olur mu demeyin! En büyük sırlar çocukluktadır. Çocukluk, sınıfınızın en çalışkan kızına/erkeğine aşık olduğunuz ve bu aşkı hiç kimseye anlatamadığınız zamanlardır. İçinizde kor gibi büyüyen bu aşkı sadece ama sadece çocukluk arkadaşınıza anlatırsınız. Çocukluk arkadaşınız ise muhtemelen aşkınızı ifade eden bir mektup yazmanızı tavsiye eder.

4. Çocukluk Arkadaşı Denildiğinde Akla Gelenler: Oyun Arkadaşınızdır

çocukluk arkadaşı denildiğinde akla gelenler

“Çocukluk arkadaşı” demek en eğlenceli kişi demektir. Tüm öğrenilen oyunlar birlikte oynanılır. Erkekler için en iyi futbol, kızlar için en iyi ip atlama arkadaşı olan kişidir.

5. Akşam Ezanı ile Birlikte Evlere Dağıldığınız Kişidir

Çocukluk arkadaşı olan kişiler akşam ezanına kadar sokakta dururlar. Herkes ezanın sesi ile birlikte yerlerin mühürlendiğini düşünür ve evlere dağılır. Bilirler ki ertesi sabah çok erken bir saatte aynı yerde buluşulacaktır.

6. Çocukluk Arkadaşı Denildiğinde Akla Gelenler: En Masum Zamanınızdır

çocukluk

Çocukluk arkadaşınız ile geçirdiğiniz zamanlar en masum olduğunuz, tüm kalbinizi açtığınız, temiz ve saf anlardır. İleride hiçbir dostunuz o kadar masum, o kadar saf olmayacaktır. Ve siz bir daha hiç kimseye bu kadar koşulsuz şartsız güvenemeyeceksinizdir.

7. Ortak Hayal Kurabildiğiniz Tek Kişidir

çocukluk

“Çocukluk arkadaşı” demek  “hayal kurmak” demektir. Fakat hayallerde de masumiyet hakimdir. Genellikle kurulan hayaller; beraber aynı evde kalmak, sabaha kadar oyun oynamak, birlikte pikniğe gitmek gibi şeylerdir. Büyüyünce çok saçma görünen bu hayaller, küçükken çok ama çok manalı gelir.

8. Çocukluk Arkadaşı Denildiğinde Akla Gelenler: Herkes Gitse de Geri de Kalan Kişidir

çocukluk

Çocukluk arkadaşı ile hala görüşen kişiler çok ama çok şanslıdır. Sizi, geçmişinizi, hayallerinizi, zaaflarınızı bilen; fakat hiçbir zaman bunları yüzünüze vurmayan mükemmel kişilerdir. Dışarıdaki insanlar sizi ne zaman üzse soluğu yine onun yanında alırsınız. Bir gün araya şehirler ya da zaman girse bile kaldığınız yerden hiçbir şey olmamış gibi devam edersiniz. Unutmayın: çocukluk arkadaşlarınız her zaman varlığına şükredeceğiniz nadide kişilerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu