Yaşam

Çocuklarla Seyahat Etmeyi Kolay Hale Getirecek 7 Öneri

instagram takipçi hilesi

Hayatımızın neşe kaynağı olan çocuklar, kimi zaman çileden çıkmamıza sebep olacak davranışlarda bulunabiliyor. Özellikle yaşı henüz küçük olanlarla sıkılmalarını sağlamadan keyifli bir yolculuk geçirmek ise çoğu ebeveynin gözünde imkânsız gibi görünüyor. Bu sebeple saatler sürecek bir yolculuğa çıkmak, küçük çocuğu olan kişilerin gözünde büyüyor ve planların bir süre daha ertelenmesine sebep oluyor. “Çocuklarla seyahat etmeyi kolay hale nasıl getiririz?” sorusunu soranlar için bu yazım tam size göre…

Yıllarca ertelenen seyahat planları sonucunda ise hem ebeveynler yorgun düşüyor hem de çocuklar büyürken seyahat etmenin ne demek olduğunu bilmeden büyüyorlar. Dolayısıyla siz de bazı noktalara dikkat ederek çocuklarınız ve kendiniz için seyahati daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Çocuklarla Seyahat Etmeyi Kolay Hale Getirecek 7 Öneri

1. Onu evinde hissettirin

Onlar için alışılmadık olmadıkları ortamlar çoğu zaman korkutucudur. Bu yüzden konaklayacağınız yeri seçerken onun kendini evinde gibi hissetmesini sağlayacak kriterlere dikkat etmelisiniz. Bunun için ev gibi olan otelleri de tercih edebilirsiniz.

insuring kids

2. Farklı yerlerde konaklamayın

Çok büyük değişiklikler olmadığı sürece gezinizi günübirlik tutmanız ve konaklayacağınız oteli değiştirmemeniz onların kendini güvende hissetmesini sağlar. Çünkü öyle gibi görünmese de çocuklar rutini sever ve hızlı değişikliklerden hoşlanmaz.

3. Çocuklarla Seyahat Etmeyi Kolay Hale Getirmek: Karmaşadan kaçının

Seyahat ederken ne yazık ki her şey planlandığı gibi gitmeyebilir. Bu yüzden bazı şeyleri akışına bırakmanız ve her aktiviteye yetişebilmek adına acele hareket etmeniz çocuğunuzun huzurunu kaçırabilir. Bu yüzden sakin ve rahat tavırlar sergilemeye özen göstermelisiniz.

travelling with children

4. Çocuklarınız için de aktiviteler planlayın

Yeni bir ülke veya şehirde olabildiğince yer görmek isteyebilir ve programınıza birçok yeri sıkıştırmaya çalışabilirsiniz. Bu sırada çocuklarınızı da unutmamalı; onları hayvanat bahçesi, havuz ve park gibi alanlara götürerek mutlu olmalarını sağlamalısınız. Böylece siz de onun mutluluğu ile huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

Travelling With Kids

5. Yemek konusunda serbestlik tanıyın

Tatil dışındaki zamanlarda bebeklerin ve çocuklanın beslenmesi belli kurallar dâhilinde olabilir. Tatillerde de aynı kuralları sürdürmeye çalışmak, özellikle de farklı yemek kültürünün hâkim olduğu yerlerde oldukça zordur. Bu yüzden kısa bir süre için beslenme konusunda çocuğunuza kurallar dayatmamalısınız. Böylece tatil ve rutin hayat arasındaki farkı ona da öğretebilirsiniz.

6. Çocuklarla Seyahat Etmeyi Kolay Hale Getirmek: Eşyalarını kontrol edin

Tatile gitme telaşı ile evde unutabileceğiniz her eşya sonradan sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir. Özellikle bebek arabası, taşınabilir mama sandalyesi, biberon, oyuncak vs. gibi olmazsa olmaz eşyaları çıkmadan önce yanınıza aldığınızdan emin olmanız gerekir.

7. Teknolojiden yardım alın

Günümüzde çocukların teknoloji ile fazlasıyla içli dışlı olması, sık sık eleştirilen bir nokta olsa da tatil gibi özel durumlarda daha huzurlu bir ortam için kısa sürelerle çocuğunuzun videolarla oyalanmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, serbestliğin yalnızca tatile özgü olduğunu; sonrasında bu şekilde devam etmeyeceğini de ona belirtmelisiniz.

Travelling with Kids e1463493165681

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu