Yaşam

Çocukların İçin Faydalı Mobil Uygulamalar

instagram takipçi hilesi

Teknolojinin gelişmesi ve hayatımızda daha çok yer edinmeye başlaması çocukları da oldukça etkiliyor. Özellikle eskisi gibi güvenli olmayan sokaklar ve mahalle kültürünün yok olmaya yüz tutması, çocukların evdeki teknolojik cihazlarla daha çok vakit geçirmesi anlamına geliyor. Dolayısıyla ebeveynlere, çocukların artık kolaylıkla erişebildiği bu cihazları onlar için yararlı bir hale getirmek kalıyor. yöntemleri keşfetmek kalıyor. Bu durumda ise devreye hem eğlenceli hem de öğretici içerikler içeren mobil uygulamalar giriyor. İşte çocukların evde geçirdiği boş vakitleri hem eğlenerek hem de öğrenerek değerlendirebileceği kullanışlı mobil uygulamalar…

Color Drops Children: Eğlendiren ve öğreten renk dünyası

Bebeklikten itibaren zihinsel gelişim üzerinde önemli bir etkisi olan renkler, çocukların hayal dünyasını zenginleştirirken; eğlenceli vakit geçirmelerine de yardımcı oluyor. Color Drops Children uygulaması ise bu konuda çocuklara destek olabilecek en başarılı yeni nesil yöntemler arasında yer alıyor. Basit ara yüzü sayesinde her yaştan çocuğun rahatlıkla anlayıp kullanabileceği uygulama ile sanal ekran üzerinde boyama işlemleri yapılabiliyor. Aynı zamanda çocuklar bu program ile renklerin İngilizce anlamlarını da öğrenebiliyor.

maxresdefault 5

Abc Wow: İngilizceyi öğrenmenin en eğlenceli yolu

İngilizce eğitimin her geçen gün daha da önem kazandığı düşünülürse, bu konuda çocuklar için bir mobil uygulamanın bulunmaması elbette düşünülemez. Abc Wow ise hem basit hem de eğlenceli tekniklerle çocukların boş vakitlerini değerlendirmelerine yardımcı olan en başarılı mobil uygulamalar arasında yer alıyor. İngilizce kelimelerin rengârenk ve eğlenceli grafiklerle sunulduğu program özellikle okul öncesi yaşlarda olan çocukların yabancı dil eğitimine büyük bir katkı sağlıyor.

610heA6w8TL

Band Stars: İçindeki müzisyeni ortaya çıkarsın

Müzik dinlemek ve dans etmek hemen hemen her çocuğun en sevdiği aktiviteler arasında yer alıyor. Üstelik müzik dinlemek ve enstrüman çalmak çocukların zihinsel gelişimi açısından büyük önem taşıyor. Dolayısıyla kendi müzik gruplarını kurup enstrüman çalabilecekleri, farklı ses ve ritimleri ayırt edebileceği bu uygulama ile çocuklar teknoloji çok eğlenceli ve öğretici bir şekilde değerlendirme fırsatı yakalıyor.

unnamed

Pet Bingo: Matematik bu oyun ile çok daha eğlenceli

Birçok çocuğun gözünü korkutan veya sıkıcı gelen matematik, Pet Bingo sayesinde oldukça eğlenceli bir hale geliyor. Oyunun her aşamasında çocuklara bir matematik işlemi sunuluyor ve elbette oyun ilerledikçe bu işlemler gittikçe zorlaşıyor. Her doğru işlemde ise oyunun başrolünde yer alan maskot beslenip, büyümeye devam ediyor.

PetBingo screencap tips ip5

AniWorld: Hayvan sevgisi aşılayan uygulama

Çocuklar ve hayvanlar arasındaki ilişki her zaman çok etkileyici ve sempatik oluyor. Elbette bu ilişkiyi yakalayabilmek için çocuklara hayvan sevgisi konusunda doğru eğitimin verilmesi büyük önem aşıyor AniWorld ise bu eğitimi çocuklara eğlenceli bir şekilde aktarmanın en etkili yolları arasında yer alıyor.

WBR mobil 3

 

Learning Shapes: Nesneleri tanımanın eğlenceli yolu

Çocukların nesneleri eğlenceli yöntemler öğrenmesini sağlayan bu uygulama basit ara yüzü sayesinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca farklı oyun modaları sayesinde çocukların sıkılmasını önlenirken, her oyunun baştan alınıp oynanabilmesi özelliği ile öğrendikleri pekiştirmek çok daha kolay bir jale geliyor.

    unnamed 

Animals Puzzle for Kids: Puzzle ile hayvanları keşfet

Puzzle çözmeyi keyifli bir hale getiren uygulamada çocuklar tüm parçaları birleştirdikten sonra çözdükleri hayvanın ismini duyuyor. Böylece çocukların eğlenceli vakit geçirirken kelime dağarcıklarını da genişletmeleri sağlanıyor. Bununla birlikte uygulama, eşleştirme yöntemleri sayesinde motor becerilerinin de gelişmesine büyük katkıda bulunuyor.

Diğer alternatifler için aşağıda yer alan videoya da göz atabilirsiniz.

 

Kaynak
kaynak 1kaynak 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu