Tarih

Çin İşkencesi Nedir?

Çin İşkencesi Hakkında Bilgi (18+)

instagram takipçi hilesi

Herkesin adını duyduğu “Çin İşkencesi” Orta çağdaki insanlar yapılan akıl almaz cezalandırma yöntemleridir. Şeytanın bile aklına gelmeyecek türdeki Çin işkenceleri, korkunç yöntemler ile insanların canını almak için yapılırdı. Çin işkencesi yöntemi Çin’in tek kadın imparatoriçesi tarafından ortaya konulmuştur. İmparatoriçe, suçluların suçunu itiraf etmesi için de çeşitli işkence yöntemlerini ortaya koymuştur.

imparatorice 800x450

İşte en korkunç Çin işkencesi yöntemleri:

1- Süt ve Yılan İşkencesi

yilan iskencesi 800x511

İlk olarak kurbana süt içirilirdi. Ardından kurbanın ağzı açılarak ağzından içeri yılanın girmesi sağlanırdı. Yılan, kurbanın midesindeki sütü içebilmek için mideyi ve diğer organları parçalardı.

2- Buz İşkencesi

Kurban, ilk olarak çırılçıplak soyundurulurdu. Ardından sıfırın altındaki sıcaklığa sahip buzun üstüne kurban yatırılırdı. Kurban kalkmak istediğinde tüm vücudu derisine yapışarak hayatını kaybederdi.

3- Deve Derisi İşkencesi

deve derisi 800x450

En korkunç işkencelerden bir tanesi de deve derisi ile yapılandır. Suçlu kişinin elleri kolları bağlanarak kızgın güneşin altında yatırılırdı. Saçları tamamen kazınan kurbanın başına deve derisi yerleştirilirdi. Güneşte eriyen deve derisi, kurbanın kafasına yapışırdı. Yeni çıkan saçlar kurbanın başından yakarıya çıkamazdı. Ve kafa tasından içeriye doğru giderdi. Kafa tasından içeri giden saçlar beyne ulaşarak kurbanın ölmesine yol açardı.

4- Hapis Cezası

Birkaç suçlu bir yere hapsedilirdi. Günlerce aynı yerde kalan işçilere yemek verilmezdi. Bir süre sonra açlık  çeken suçlular birbirini parçalayarak öldürmeye başlarlardı.

5- Fırın Cezası

Suçlu kişilerin vücuduna yağ sürülürdü. 300 derecelik fırına atılan suçlular acı çekerek ölürlerdi.

6- Canlı Canlı Deri Yüzme

deri yuzmek 600x800

İnsanın tüylerini diken diken bu işkence yöntemi kesinlikle en acımasız olanlardan bir tanesidir. Bu işkence yönteminde suçlu olan kişinin tüm derisi tamamen soyulurdu. Sadece derisi kalan kurbanın daha da acı çekmesi için ise vücuduna tuz dökülürdü.

7- Uzuv Kesme

Suçlu kişinin bir anda ölmesini engellemek için önce elleri, ardından bacakları kesiliyordu. En sona ise suçlunun kafası kesilirdi.

8- Kaynar Kazan

kaynar kazan 800x510

Çin’lilerdeki bir diğer öldürme yöntemi ise kaynayan kazandır. İçi kaynar su ile dolu kazanın içerisine suçlu kişi atılırdı. Suçlu bu suyun içerisinde canı yana yana, acı çeke çeke ölürdü.

Bu işkence yöntemleri günümüze kadar duyulan ve en bilinen yöntemlerdir. Çin işkencelerinde en temel amaç; suçlunun ölmesi değil de acı çekerek ölmek istemesini sağlamaktı. Eğer suçlu cezalandırılırken hemen ölürse; onun öldürülmesinden sorumlu cellatlar da cezalandırılırdı. Günümüzde en bilinen su damlatma yöntemi yukarıda yazılanlar okunduğunda belki de en masum olanıdır. Üstelik tüm bu yöntemlerin bir kadın tarafından düşünülmesi de Çin işkencelerini korkunç yapan detaylardan bir tanesidir.

Çin İşkencesi Nedir İle ilgili Videolar

Kaynak
çin işkencesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu