Kişisel Bakım

Cilt Ütüleme Nedir?

instagram takipçi hilesi

Cerrahi müdahale olmadan acısız, iğnesiz genç görünmenin bir yolu var: Cilt ütüleme. Kulağa korkutucu gelse de cilt ütüleme yöntemi cildin on beş yaş daha genç görünmesinde etkilidir. Peki, cilt ütüleme nedir, cilt ütüleme aleti nereden alınır, cilt ütüleme nasıl yapılır? Sizler için yanıtladık.

cilt ütüleme nedir

Cilt Ütüleme Nedir?

Gençleşmek için organik ürünler, çeşitli kimyasallardan elde edilen kozmetik ürünleri yetersiz kalabiliyor. Bu durumda teknolojiden yararlanılıyor. Teknolojinin insanların gençleşme isteğine katkıda bulunduğu birçok yöntem var. Bu yöntemlerden biri de yüz ütüleme olarak da bilinen cilt ütülemedir.

Cilt ütüleme yönteminin güzellik için uygulanan botoks, estetik ameliyat gibi yöntemlerden belirgin farkı acı ve ağrı gibi faktörleri içermemesidir. Kanserli hastalara uygulanmaması nedeniyle cilt ütüleme kanser yapar mı sorusu gündeme gelse de cilt ütülemenin kansere yol açtığıyla ilgili bir bulgu yoktur.

cilt ütüleme nedir

Cilt Ütüleme Nasıl Yapılır?

Cilt ütüleme basit ve kolay bir işlemdir. Yüz kırışıklıkları için acısız bir çözüm olarak son dönemlerde çok tercih edilen cilt ütüleme özel bir başlıkla ısı vererek yapılır. Yüksek ısı ciltteki kolajenlerin sıkılaşmasını sağlar ve cildin kendini yenileme süreci başlar.

Yöntem güvenlidir. Cildin zarar görmemesi için işlem öncesinde de sonrasında da cilde soğutucu uygulanır. Erkekler de bu yöntemi kullanabilir.  Cilt rengi ve tipi fark etmeksizin cilt ütüleme işlemi yapılabilmektedir. Yöntem birkaç seansta tamamlanır. Seans sayısını belirleyen yaştır.

30 yaş civarındaki hastalarda yalnızca iki seans beklenen etkiyi yaratırken 50 yaş ve üzeri hastalarda üç dört seans gerekli olabilir. Tam olarak etkinin geçmesi için altı ay gereklidir. Cilt ütüleme işleminde seans süresi yalnızca 40-45 dakikadır. İşlem sonrası hasta günlük hayatına devam edebilir.

cilt ütüleme nedir

Cilt Ütüleme Cihazı

Radyo frekans ile cilt germeyi sağlayan cilt ütüleme işlemi kırışıklık, sarkma ve gevşemeleri tedavi etmenin yanı sıra göbek, kalça, basen gibi bölgelerdeki yağları eritmek için de kullanılmaktadır. Tedavinin herhangi bir yan etkisi yoktur. Geçici olarak şişlik veya kızarıklık olabilir.

Yüz ütüsü cihazı, yeniden yapılandırma cihazı olarak da satışa sunulur. Bu sayede kişiler ev koşullarında da bu uygulamayı yapabilir. Bu ürünler cildin elastik olmasını sağladığı gibi, gözenekleri küçültme, nem kaybını önleme, cilt yağ salgısını azaltma akneleri azaltma ve onarmada da etkilidir. Cilt ütüleme işlemi evde yapılabilmekle birlikte güzellik merkezlerinde uzman kişiler tarafından yapılması önerilir.

Cilt ütüleme ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu