Alışveriş Rehberi

Cilt Sıkılaştırıcı Serum Faydaları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Genişlemiş olan gözeneklerin sıkıştırılması olarak da bilinen Cilt Sıkılaştırıcı Serum Faydaları Nelerdir? Gözenek sorunu olan ve cildinde sıkılaşmaya ihtiyacı olan bireyler için gözenek serumları veya cilt sıkılaştırıcı serumlar kullanılabilir. Yağlı bir cilde sahip olan kişiler, cildin parlamasıyla birlikte geniş gözenek görünümüne sahip olur. Bu durum oldukça can sıkıcı bir hal alır.

Ciltte bulunan gözeneklerin genişlemesi durumu olarak bilinir. Fazla yağ kontrol altına alınmadığı takdir de genişleyen gözenekleri kapatmak için serum veya kremler kullanılabilir. Aynı zamanda yaşlanma, yaşlanma kırışıklıları ve etkilerini de ortadan kaldıran bu kremlerde yıllar boyunca değişime uğrayan yerleri düzeltmekte etkili olduğu bilinir.

cilt sikilastirici serum faydalari nelerdir1

Cilt Sıkılaştırıcı Serum Önerileri

Uygulanan tonik, serum ve kremler genelde çok yönlü olunmasıyla bilinir. Hepsinin ortak noktasının ciltte bulunan akne ve renk değişikliklerini eşitlemek, akne problemini ortadan kaldırmak olarak bilinir. Toniklerde, serumlarda ve kremlerde en iyi seçimi yapmak için, hücre dönüşümüne önem veren kremler kullanılabilir. Retinoller, C vitamini gibi gözeneklerin çoğunu minimuma indiren tonikler genelde gözenekleri açar ve ölü deriyi temizler. Aynı zamanda gözeneklerin görünümlerini ve boyutunu küçültmek için de bu serum, krem ve tonikler kullanılmalıdır.

Bu serum önerileri arasında genelde en çok tercih edilen Bioré Charcoal Pore Minimizer’dir. Gözeneklerin küçülmesinde, cildi parlatmada ve gözenek temizlemede oldukça etkilidir. Doğal kömürler ve mikro kristaller içermesi, yüzdeki pislikleri de temizler.  Düzensiz cilt tonunu onarma da ve dengelemede oldukça etkilidir. Ciltte mat ve pürüzsüz bir görüntü sağladığı gibi renk eşitsizliklerini de düzenlemede oldukça etkilidir.

Cilt Sıkılaştırıcı Serum Ne Sıklıkla Kullanılır?

Cilt sıkılaştırıcı serumlar genelde etkisini gösterebilmesi için düzeli olarak kullanılmalıdır. Günde iki defa, sabah ve akşam olmak üzere kullanılması ve bu sürenin yaklaşık 3 ay gibi bir süre olması, serumun etkisini göstermesinde faydalı olacaktır. Serumu kullanılırken cildin temizlenmiş ve makyajdan arınmış olması daha sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda serum uygulanacağı zaman, cildin nemli olması da doğru olacaktır. Sürülen seruma çok az miktarda su ekleyerek kullanabilirsiniz. Masaj yaparak uygulandığı takdirde ciltte etkisi daha büyük ve daha kısa sürede olacaktır.

cilt sikilastirici serum faydalari nelerdir2

Evde Hazırlanan Cilt Sıkılaştırıcı Serum  Nasıl Yapılır?

Dışarıda satılan cilt sıkılaştırıcı serum, krem ve maskeler dışında evde kolay yöntemle yapabileceğiniz serumlarda bulunur. Ev yapımı ve doğal olan reçetelerin etkisi genelde daha kısa sürede görülür.

Kabartma Tozu Mucizesi;

2 yemek kaşığı kadar kabartma tozunu alıp, üzerine su ekliyoruz. Suyun ılık veya sıcak olması gerekiyor. İkisini birlikte macun kıvamı alana kadar karıştırıp maskeyi yüzümüze uyguluyoruz. Uygularken yüze masaj yaparak işlenmesi daha doğru olacaktır. Cildi yıkarken soğuk suyla yıkamakta fayda vardır.

Ananas Kokan Serum;

Ananasla yapılan bu maske cildi yumuşatma da oldukça etkilidir. 1 çay bardağı kadar ezilmiş ananas ve 1 çay bardağı mısır ununu bir kapta iyice karıştırıyoruz. İyice karıştırdıktan sonra 10 dakika buzdolabında bekletiyoruz. İçerisine 2 yemek kaşığı jojoba yağı döküyoruz. Maskeyi yüze uygularken masaj yaparak uygulanması doğru olacaktır. Maske 10 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Serum Faydaları İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=mAABWRd7FLo

https://www.youtube.com/watch?v=FDAAyzPBnSY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu