Alışveriş Rehberi

Epilasyon Aleti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

instagram takipçi hilesi

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kadınların en uzun vadeli yardımcılarından biri epilasyon aletleridir. Cildimiz için en uygun olan aleti bulmak önemlidir. O yüzden sizlere epilasyon aleti alırken dikkat etmeniz gereken şeylerden özellikle bahsedeceğiz.

epilasyon aleti 2 685x456

1- Kullanım Şekli

Adı üzerinde olan bu alete epilatör diyerek istenmeyen tüylerden kalıcı bir çözümle kurtulmak kulağa hoş geliyor olabilir ancak epilasyon aletlerinin aslında cımbızla aynı işlevde olduklarını unutmamalısınız. Tüylerin yeniden çıkacağını bilmeli ve kalıcı bir çözüm olmadığını hatırlamalısınız.

2- Kalitesi

Cildiniz üzerinizde yapacağınız hiçbir şey şakaya gelmez. Aletler için farklı fiyat karşılaştırmalarını ilk olarak göz önüne almalısınız. Ardından en kaliteli olanını tercih etmenizi öneririz. Ucuz diye basit bir epilasyon aletini tercih ederseniz, tahriş, kıl dönmesi gibi farklı sağlık sorunlarına yol açabilirsiniz.

epilasyon aleti 4 685x411

3- Cımbız Sayıları

Epilasyon aletlerinde en önemli  detay cımbız sayılarıdır. 20 ve 40 gibi cımbız sayıları farklı olan pek çok makine bulunur. Cımbız sayıları fazla olan aletleri tercih etmeniz  sizin için daha faydalı olacaktır çünkü tüylerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde temizlemenize yardımcı olurlar.

4- Cilt Tipi

Herkesin cilt tipi farklıdır. Bu yüzden üzerinde işlem uygulanacak cilt tipini tanımak bu noktada önemlidir. Aleti almadan önce cilt tipinizi ve tüylerinizin yapısını uzmanlar yardımıyla belirleyebilirsiniz.

epilasyon aleti 5 685x685

5- Kuru veya Islak Ciltte Tercih Etme

Epilasyon aletlerinin birçoğu artık ıslak ciltte de kullanılabilmektedir. Çoğu kadın duştan sonra daha rahat olduğundan epilasyon işlemlerini ıslak cilt üzerinde uygulamaktadır. Fakat şu da bilinen bir gerçektir ki kuru cilt üzerinde yapılan işlemler daha uzun vadeli sonuçlar yaratmaktadır. Sizler ne şekilde yapmak istediğinize karar vererek ona uygun bir alet tercih etmelisiniz.

6- Epilasyon Aleti İçerisindekiler

Devamlı aynı bölgeye değilde yüz gibi çeşitli bölgelerinize de epilasyon yapmayı planlıyorsanız mutlaka almayı düşündüğünüz aletin bu duruma uygun başlıkları olmasına dikkat ediniz. Hijyen açısından her bölgeye aynı başlıklarla işlem yapmaktan kaçınmalısınız.

epilasyon aleti1 685x411

7- Hijyen

Epilasyon işleminizi yaptıktan sonra aletin başlığını ve belirli yerlerini çıkarıp yıkayabileceğiniz modelleri tercih etmeniz hijyen açısından faydalı ve sağlıklı olacaktır.

epilasyon

8- Şarj Ömürleri

Kısa süreli işlemleriniz için bataryayla çalışan aletleri tercih edebilirsiniz. Fakat kablolu epilasyon aletleri, bataryalı olan epilasyon aletleri ile kıyaslandığında daha uzun ömürlü oldukları tespit edilmiştir bunu da göz önüne almak gerekli.

9- Garanti Durumu

Kadınların çok sık kullanacağı eşyalarında biri olarak satın almak istediği epilasyon aletlerinin doğal olarak uzun ömürlü olması gerekmektedir. Epilasyon aletinizi alırken mutlaka garanti süresi ve garanti kapsamına iyi bakmalısınız. Sonradan elinizde kalarak sizi pişman etmesini istemezsiniz.

Epilasyon Aleti Kullananların Görüşleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu