Kişisel Bakım

Cilt Bakımı İçin Hayat Kurtarıcı 6 Bilgi

instagram takipçi hilesi

Kadın erkek demeden herkes cilt güzelliğini korumak ve daha da güzelleşmek adına birçok farklı marka bakım ürünü satın almakta. Kimileri de kendi mucizevi tariflerini uygulayıp güzelliklerine ucuz ve sağlıklı yöntem geliştirmiştirler. İşte size cilt bakımı için hayat kurtarıcı 6 bilgi.

1 -) Soğuk Su

cilt 1

Sizi donduracak derecede soğuk bir su olmasa da bedeninizi şöyle bir üşütecek kadar soğuk su yeterli olabilir. Böyle soğuk bir duşun ardından kan dolaşımınız hızlanarak cildiniz belli oranda eşitlenerek sindirim sisteminizde de hissedilir bir güçlenme yaşanacak. Akabinde bacak ağrılarınız dinecek ve cildiniz yeniden esnek yapısına kavuşmuş olacak.

2 -) Göz Altları

cilt 4

Hemen hemen birçoklarının şikayetidir gözaltı morlukları. Sizi hissettiğinizden daha yorgun ve bitkin gösteren bu morlukları ortadan kaldırmak için tarifimiz şudur. Buzdolabına iki yemek kaşığının kendisini koyuyoruz. Onlar soğuyana kadar da kan dolaşımımızı hızlandırmak ve vücudumuzu eşitleyebilmek için meşhur salatalıkları dilimleyip salatalıkları gözümüze koyuyoruz. 10 dakika sonra soğumaya bıraktığımız kaşıkları dolaptan çıkarıp gözlerimize yerleştirip 10 saniye bekliyoruz. Bu sistemi minimum 5-6 defa daha tekrarladıktan sonra şaşırtıcı farkı siz de göreceksiniz.

3 -) İpeksi Saçlar

cilt 5

Kimilerimiz saçlarının hacimsiz, kuru ya da mat göründüğünü düşünebilir. Söz konusu kadınlar ise bu durum ciddi bunalıma dönüşebilir. İşte sizi bu bunalımın kıyısına dahi yaklaştırmayacak bir formül. İhtiyacımız olan temel iki madde yoğurt ve Hindistan cevizi yağı. Çok değil bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını doğal yoğurta harman edin. Canlandırıcı ve antioksidan özelliği sayesinde sönük saçlarınız onarılarak canlanacak ve daha ipeksi bir hal alacaktır. Bu bakımı saçınızda 15 dakika bekletin ve daha sonra ılık suyla yıkayın.

4 -) Yüz Kürü

cilt 7

Gündelik yaşamımızın yorgunluğu, gerginliği, hüznü her şeyden önce yüzümüze yansır. Bu yorgun görünümden kurtulabilmek için bir önerimiz var. Bir fincan suyu kaynatıp içine 2 adet papatya çayı ilave edip kaynatıyoruz. Soğuduğunda ise yüzümüze sürüp biraz bekliyoruz. Ardından durulayıp farkı görüyoruz.

5 -) Beslenme

cilt 3

Her şeyi bir yana bırakıp tüm bu işlemlerin bize olumlu biçimde yansıması için doğru ve düzenli beslenme çok önemli. Özellikle B ve C vitaminlerinin yoğun olduğu besinlere yönelmek onları tüketmek önemli. Örneğin, kivi, portakal, çilek ve limon tüketerek bu vitaminleri kazanabiliriz. İyi beslenmek güzel görünmenin anahtarı, anahtarın da elimizde olduğunu unutmuyoruz.

6 -) Ağız Kokusu

cilt 2

Ağız kokusu birçoğumuzun kabusudur. Kimimiz acaba ağzım kokuyor mu diye gizli gizli avucuna hohlayıp koku kontrolü bile yapıyor. Fısfıs İsmail gibi olmamak için bunun için de sihirli bir önerimiz var. Evden dışarıya çıkmadan önce 5 dakika nane veya kişniş yaprağı çiğneyerek bu kokuyu önleyebilirsiniz. Ayrıca gece yatmadan önce yoğurt yerseniz sabah kalktığınızdaki kötü tadı da ortadan kaldırırsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu