Cilt SağlığıKişisel BakımYaşam

Cildimizdeki Siyah Noktalara Kahveli Peeling

instagram takipçi hilesi

Cildimizdeki siyah noktalar için birçok çözüm var. Bunlardan biri de Türk Kahvesiyle olanı. Milli sıcak içeceğimiz olan Türk kahvesi gerçekten birçok sağlık sorununa iyi geliyor. İyi geldiği ve konumuz olan siyah noktaların da belalısı.

Siyah-Noktalar-için-Türk-Kahvesi

Bu yöntemin kullanımı kolay ve hemen hemen herkesin evinde olan bir şey.Bu yüzden hemen evinizde uygulayabilirsiniz.

Türk Kahvesinin Kişisel Cilt bakımında kullanılan karışımı,Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak’ın tarifi ile sizlere sunuyoruz:

Malzemeler:

  • Kahve veya kahve telvesi
  • Sızma zeytinyağı

Kahve telvesi bayat kahveden elde edilebileceği gibi içtiğiniz kahvenin dibinde kalan telve de olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken, kahvenin şekersiz (sade) yapılmış olması gerekir.

Uygulama:

1 tatlı kaşığı kahve ile sızma zeytin yağını karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı önce burun kenarlarından başlayarak yumuşak, dairesel dokunuşlarla burun, alın ve çene bölgenize sürün. Yüzünüzde 2 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su ile arındırın.

Cildiniz normal veya yağlı ise haftada 1 defa şayet kuru ise 15 günde 1 bu karışımı uygulayın.

Bu karışımın fayda sağlaması elbette kullandığımız malzemelerin cilt üzerindeki olumlu etkileri sebebiyledir. Kahve içerisindeki kafein dolaşımı hızlandırır ve aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Bu özelliği ile vücutta biriken zararlı sıvıları dışarıya atar. Sızma zeytinyağı ise mineral ve vitamin açısından oldukça zengindir. Cilde çok yakın bir yağ olması sebebiyle de cilt tarafından çabuk emilir.

Dikkat etmeniz gerekenler:

  • Bu tür her uygulamada olduğu gibi kullanılan malzemelere karşı herhangi bir alerjiniz varsa o peelingi uygulamamanız gerekir.
  • Akneli ve sivilceli ciltler ile uçuk ve açık yaralı ciltlerin peeling uygulamaması gerekir.

( Alternatif) 

Kaynak: Bilgiustam ve Youtube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu