Yerli Erkek Ünlüler

Cenan Adıgüzel

Cenan Adıgüzel Kimdir?

instagram takipçi hilesi

cenan adıgüzel
Tam adı: Cenan Adıgüzel
Doğum tarihi: 5 Temmuz 1994
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.78 cm
Burcu: Yengeç
Ailesi:
Eşi:
Çocuk (ları):
Mesleği: Sinema Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu, Skeç yazarı
Aktif Yılları: 2016 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Cenan Adıgüzel kimdir? Cenan Adıgüzel, sinema oyuncusu ve skeç yazarıdır. 2019’da Çok Güzel Hareketler Bunlar 2. Kuşak programında ekibinde yer alması ve oyuncu Bahar Şahin ile birlikteliğiyle gündeme gelmiştir.  Ancak, 2016 yılından beri televizyon dünyasındadır.

Cenan Adıgüzel, 5 Temmuz 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ancak aslen Kayserilidir. Şu an İstanbul’un Beşiktaş Semtinde yaşamaktadır.

Lise eğitimini memleketi Kayseri’de tamamlamış. Lise bittikten sonra üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşmiştir. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Cenan Adıgüzel, ilk olarak EMMY ödüllü Entertainment Experience isimli TV şovunun Türkiye uyarlaması olan “Görevimiz Komedi” isimli program ile ekran karşısına çıkmıştır. Rasim Öztekin, Asuman Dabak, Burak Satıbol, Bülent Emrah Parlak, Zeynep Kankonde ve Açelya Topaloğlu’nun takım liderliğini üstlendiği yarışmada 2. bölümde performansını sergilemiştir.

2016 yılında kadrosunda Yağız Atakan Savaş, Görkem Kasal, Müge Bayramoğlu, Gökçe Eyüpoğlu, Ergun Kuyucu ve Osman Albayrak gibi isimlerin olduğu “İmkânsız Olasılık” filminde İsmail karakterine hayat vermiştir. 2019 yılında BKM Mutfak ekibine dâhil olmuştur. Yılmaz Erdoğan’ın sanat yönetmenliğini üstlendiği “Çok güzel Hareketler Bunlar 2” programı ile kariyerini sürdürmektedir. Oyunculuğunun yanı sıra skeç yazarı olarak da çalışmalarını sürdürmektedir.

Adıgüzel, sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanmaktadır. “Zalim İstanbul” dizisinin başrol oyuncularından Bahar Şahin ile 1 yıllık birlikteliğini de sosyal medya üzerinden duyurmuştur. Bir süre ayrılık yaşayan çift yeniden barışmıştır.

Cenan Adıgüzel Rol Aldığı Film ve Programlar

  1. 2016- Görevimiz Komedi (2.bölüm)(Televizyon Yarışma Programı)
  2. 2016- İmkânsız Olasılık (İsmail Karakteri) (Sinema Filmi)
  3. 2019- Çok Güzel Hareketler Bunlar-2 (Televizyon programı)

Videoları

https://youtu.be/e47YpDAltDk

https://youtu.be/jEp6Xfj3m5o

Fotoğrafları

Selen Özcep

Büro Yönetimi mezunuyum. Öğrenmeyi ve günceli takip etmeyi seviyorum. En güçlü sevgi göstergesinin de en güçlü silahın da kelimeler olduğuna inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu