Yerli Erkek Ünlüler

Mehmet Muş

Mehmet Muş Kimdir?

instagram takipçi hilesi

mehmet mus 1
Tam adı: Mehmet Muş
Doğum tarihi: 1 Mayıs 1982
Doğum yeri: Sürmene, Trabzon, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Burcu: Boğa
Ailesi: 
Eşi: Ümmü Eymen Özyardımcı (2012)
Çocuk (ları): Bir çocuğu var.
Mesleği: Milletvekili, Ekonomist, Siyasetçi, Bakan
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Mehmet Muş Kimdir?, Mehmet Muş, ekonomist, siyasetçi ve milletvekilidir. Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararı ile Ticaret Bakanı görevine getirilmiştir.

Mehmet Muş, 1 Mayıs 1982 tarihinde Trabzon’un Sürmene ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır.

Üniversite eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümü‘nde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi için ABD’ye gitmiştir. ABD’de yer alan Washington Eyalet Üniversitesi Ekonomi Bilimleri Okulu‘nda yüksek lisans eğitimini almıştır.

Eğitim hayatını tamamladıktan sonra özel sektörde Bütçe Planlama ve Raporlama Uzmanı olarak çalışmıştır. Doktora eğitimini de Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalı, Ekonomi Bölümü‘nde bitirmiştir.

12 Haziran 2011 yılında yapılan genel seçimlerde siyasete atılmış ve Ak Parti İstanbul Milletvekili seçilmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nde Dışişleri Komisyonu Üyeliği ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği yapmıştır. NATO Parlamanter Asamblesi (NAPOTA) Türkiye Grubu Üyeliği‘nin aksine Ak Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak da görev yapmıştır.

Mehmet Muş, Numan Kurtulmuş‘un Başbakan Yardımcısı olmasının ardından 27 Ağustos 2014 günü düzenlenen Ak Parti 1. Olağanüstü Kongresi‘nde Ekonomi’den sorumlu Başkan Yardımcısı olmuştur. 12 Eylül 2015 günü Ak Parti 5. Olağan Genel Kurulu‘nda tekrardan Ak Parti MKYK üyesi seçilmiştir. TBMM’de 26 ve 27. dönemlerde Ak Parti Grup Başkanvekilliği yapmıştır. Görevi 31 Mart 2021 günü sone ermiştir.

Muş, 21 Nisan 2021 günü Resmi Gazete‘de yayınlanan atama kararnamesi ile birlikte Ruhsar Pekcan‘dan boşalan Ticaret Bakanlığı görevine getirilmiştir. Yapılan atama ile birlikte milletvekilliği sona ermiştir.

Mehmet Muş, 2012 yılında Ümmü Eymen Özyardımcı ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden bir çocuğu dünyaya gelmiştir.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu