Yerli Kadın Ünlüler
Trend

Cemre Kemer Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Cemre Kemer Kimdir Resimleri 2
Tam adı: Cemre Kemer
Doğum tarihi:17 Şubat 1985
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,68 m
Ailesi:  İslam Kemer, Şebnem Özberk (kardeşleri: Dilan ve Sehre)
Eşi / Sevgilisi:  Emir Medina
Mesleği: Şarkıcı, dansçı, şarkı yazarı, oyuncu, yapımcı
Aktif Yılları: 2005 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Cemre Kemer kimdir? Cemre Kemer şarkıcı, söz yazarı, dansçı, oyuncu ve yapımcıdır. 2005 yılında kurulan ve Türkiye’de büyük ses getiren müzik grubu Hepsi grubunun üyelerinden biridir. Grup dağıltıktan sonra, 2015 yılında Durma Dans Et adlı dans yarışmasında jürilik yapmıştır.

Cemre Kemer, 17 Şubat 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babasının adı İslam, annesinin adı ise Şebnem’dir.  Dilan ile Sehle adında iki kız kardeşi var. Annesi ile babası boşanmışlardır. Bu durum sonrası Cemre, annesi ile birlikte yaşamaya başladı.

Eğitimini, Lütfü Banat ilkokulu ve Simavi ilkokulunda okudu. Aynı zamanda, Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale bölümünde bale eğitimi alarak, orta okul ve lise eğitimini burada aldı ve bitirdi. Atatürk Kültür Merkezinde Çocu ve Gençlik Balesi grubuyla sahne aldı. Çocuk bale grubunda çeşitli oyunlarda, farklı görevlerde bulundu.

Kariyeri

Müzik kariyerine ise şan ve piyano derslerini alarak eğitimleriyle başlamış oldu. Ancak o müzik kliplerinde ve reklamlarda oyunculuk yaparak yoluna devam etti. Hatta İsmail YK’nın klibinde rol aldı. Reklam filmi olarak belki de bilirsiniz, Trafikte 1 dakika adlı reklam filminde rol aldı.  2004 yılında Türkiye’nin en çok izlenen sitkom dizilerinden biri olan Avrupa Yakasında rol aldı.

Artık müzik kariyeri için kolları sıvamıştı. 2005 yılında çocukluk arkadaşı Eren Bakıcı, Gülçin Ergül, Yasemin Yürük ile birlikte bir araya gelip, Hepsi adlı müzik grubunu kurdular. Bu arada bu müzik grubunun menejerliğini de Cemre’nin annesi üstlendi. Kurulduğu yıl Bir adlı albümle dinleyici karşısına çıktılar. Büyük beğeni aldılar.

2006 yılında ikinci albümleri Hepsi 2 ile hayran kitlelerini arttırdılar. 2006 yılında Pepsi sponsorluğunda Sezen Aksu ile birlikte Türkiye turnesine çıktı. Daha sonrasında ise pop müziğinin güçlü seslerinden Kenan Doğulu ile 40 derece partilerine dahil oldu. Yine aynı yıl Kısık Ateşte 15 Dakika adlı filmde Hepsi grubu olarak rol aldılar.

Cemre Kemer, 2007 yılında Show Tv’de yayınlanan, Hepsi grubunun tamamının dahil olduğu Hepsi1 adlı dizide rol aldı. 2008 yılında Hepsi grubuyla 3. albümleri Şaka (10+1) piyasaya sürdüler. 2009 yılına gelindiğinde Kayıp Çocuklar Cenneti adlı filmde Hepsi grubu olarak rol aldılar. Fakat çekim sırasındaki problemler yüzünden film bir türlü bitirilememiştir.

2010 yılında Hepsi grubuyla olan son albümü Geri Dönüşüm ‘ü piyasaya sürdüler. Ancak bu albümden sonra grup dağıldı. Herkes kendi yoluna devam etti. 2013 yılında Pinokyo adlı filmde dublaj kadrosunda yer aldı. Pinokyo filminde Cemre Kemer Koko adlı karakterin dublajını yaptı. 2015 yılında TV8’de yayınlanan Durma Dans Et adlı yarışmada, jüri üyesi olarak yer aldı.

Son zamanlarda gelen haberlere göre barıştıkları doğrultusunda. Bakalım gelecek zamanlarda birlikte yeni projelere imza atacaklar mı?

Hepsi Grubu Olarak Albümleri:

  1. 2005- Bir
  2. 2006- Hepsi 2
  3. 2008- Şaka (10+1)
  4. 2010- Geri Dönüşüm

Cemre Kemer Filmleri ve Dizileri :

  1. 2013 – Pinokyo (Türkçe Seslendirme) (Film)
  2. 2009 – Kayıp Çocuklar Cenneti / Cemre (Film)
  3. 2008 – Benim Annem Bir Melek (Konuk Oyuncu) (Dizi)
  4. 2007 – 2008 – Hepsi1 / Cemre (Dizi)
  5. 2006 – Kısık Ateşte 15 Dakika / Cemre(Film)
  6. 2004 – Avrupa Yakası (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

Hüseyin Kara

MaksatBilgi'de Genel Yayın Koordinatörüyüm . Aynı zamanda da MaksatBilgi'nin gelişimi adına, yazılarımla destek veriyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu