Yerli Erkek Ünlüler

Cem Bölükbaşı

Cem Bölükbaşı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

cem bolukbasi 1
Tam adı: Cem Bölükbaşı
Doğum tarihi: 9 Şubat 1998
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.76 m
Burcu: Kova
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Youtuber, Formula Pilotu
Aktif Yılları: 2019 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Cem Bölükbaşı Kimdir? Cem Bölükbaşı, Youtuber ve Formula pilotudur.

Cem Bölükbaşı, 9 Şubat 1998 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır.

Lise eğitimini Saint-Joseph Fransız Lisesi‘nde tamamladı ve 2017 yılında mezun oldu. Üniversite eğitimini Carl Benz School of Engineering‘de almaktadır.

Henüz 6 yaşında iken babası tarafından hız tutkusu keşfedildi. Babası ile birlikte sık sık motokros pistine gitti. Daha 5 yaşında iken motokros yarışmaların girdi. 6 yaşında ise Türkiye Şampiyonu oldu.

Yaklaşık 80.000 kişinin katıldığı I-Racing’de 35. oldu ve tüm dikkatleri üzerine çekti. Ardından World’s Fastest Gamer‘a katıldı. F1 Esports’da 70 Bin kişi içinden ilk 20’ye girdi. Daha sonra da Fernando Alonso‘nun takımına dahil oldu.

2017 yılında Abu Dabi’de dünya 5.’si, 2018 yılında Red Bull Toro Rosso Takımı ile birlikte dünya 2.’si oldu. Borusan Otomotiv Motosport’un katkıları ile uluslararası yarışmalara katıldı. 4 Haziran 2019 günü gerçek piste çıktı ve genel sıralamada 3. yarışta da 5. oldu. 1 Temmuz 2019 günü ikinci gerçek yarışına katıldı. Aynı zamanda kişisel Youtube kanalı ile de takipçilerine videolar paylaşmaktadır.

Bölükbaşı, 2021 yılında F3 Asya Şampiyonası’nda BlackArts Racing Takımı ile 15 yarışın hepsine çıktı. Toplamda 61 puan aldı ve 9. oldu. 2021 yılının Temmuz ayında Macaristan’da düzenlenen Euroformula Open Serisi 4. ayak yarışlarında birinci oldu ve büyük gurur yaşattı.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu