BiyografiFoto GaleriÜnlülerin Foto GalerisiYerli Erkek Ünlüler

Cem Adrian

Cem Adrian
Cem Adrian

Tam adı: Cem Filiz
Doğum tarihi: 30 Kasım 1980
Doğum yeri: Edirne / Türkiye
Boyu:
Ailesi:
Eşi:
Mesleği: Müzisyen, Yapımcı,Besteci
Aktif Yılları: 2005’den bu yana
imdb-logo Cem Adrian

youtube-chanel Cem Adrian spotify-connect-compatibility-logo- Cem Adrian
Sosyal Medyada

instagram-hesabi Cem Adrian  twitter-hesabi Cem Adrian

[toc]

Hakkında

Cem Adrian müzisyen olarak çok farklı biri … Türkiye olarak böyle bir sanatçıya sahip olmamız yönünden çok şanslıyız. Ortalama bir insandan üç kat daha uzun ses tellerine ve 4ç5 okyavlık ses genişliğine sahip biri. Cem Adrian Kimdir? Cem Adrian’ın biyografi yazısıyla ,karşınızdayız.

Cem Adrian , 30 Kasım 1980 tarihinde Edirne ‘de dünyaya geldi. Ailesi Yugoslav kökenli. Müzisyenliğe ise çocukluk yaşlarında başladı.Hatta ilk bestesini de bu yıllarda yapmış. 12 yaşından itibaren Edirne’de radyoculuk yapamaya başladı. Radyoculuğu ise yaklaşık olarak 10 boyunca belirli aralıklarda yapmaya devam etti.

İLGİLİ BİLGİ:
Beyoncé

Cem Adrian, radyonun hayatındaki yerini ve önemini her zaman bahsetmiştir. İlk albümünde yer alan iki parçası dışında diğer bütün parçaları radyo stüdyosunda kaydetmiştir.

Müzisyenliğini daha iyi bir hale getirebilmek için İstanbul’ a gelmiştir. 2003 yılında Serkan ve Efkan Erdal ile birlikte  “Mystika” adlı etnik müzik grubu kurdular. Bu grupla birlikte , solist ve dansçı olarak çeşitli mekanlarda sahne aldı.

Bir yıl sonra yani  2004 yılında, bir cafe de çalışırken Fazıl Say‘ın bir arkadaşı ile tanıştı. Kendi sesi ve bir çok enstrüman ile bestelediği demosunu  Fazıl Say’a ulaştırdı. Fazıl Say, duyduğu sese büyük hayran kalmış. Bu sayede Cem Adrian’ın Bilkent Üniversitesi’nde özel öğrenci statüsünde eğitim alması için destek vermiş.

2005 yılında 1997 yılından , 2003 yılına kadar olan Edirne’de kaydettiği demolardan oluşan  “Ben Bu Şarkıyı Sana yazdım”  isimli albümünü çıkartmıştır. Bu albümde ayrıca 2004 yılının Ekim ayında Fazıl Say ile birlikte verdiği ilk konserin kayıtları da bulunmaktadır. Ayrıca ilk albümü özelliği de taşımaktadır.

2006 yılında yapımcılığını da kendisinin üstlendiği ikinci albümü “Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti”  piyasaya sürmüştür. 2008 yılında ise “Essensials/Seçkiler-1”  adlı albümü çıkartmıştır.

İLGİLİ BİLGİ:
Uğur Mumcu

2018 yılında Türkiye’nin en çok izlenen ve fenomen olan Çukur dizisinin müziklerinde de yer almıştır. Burada Gazapizm ile birlikte yapıkları “Kalbim Çukurda” adlı parçası bir çok müzik platformunda zirvede yer almıştır.

Cem Adrian’ın Albümleri

  • 2015 – Siyah Bir Veda Öpücüğü
  • 2014 – Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum
  • 2014 – Cam Havli (Umay Umay ile birlikte)
  • 2013 – Şeker Prens ve Tuz Kral
  • 2012 – Siyah Bir Veda Öpücüğü
  • 2010 – Kayıp Çocuk Masalları
  • 2008 – Essentials / Seçkiler
  • 2008 – Emir
  • 2006 – Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti
  • 2005 – Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım

Videoları

Cem Adrian – Ne Ağlarsın (Live)

Cem Adrian & Mabel Matiz – Dostum Dostum (Live)

İLGİLİ BİLGİ:
Necip Memili

Cem Adrian – Kan Revan İçindeyim (Live)

 

Fotoğrafları

İçeriğimizi Değerlendirin!

/5 Oy


Kaynak
GoogleBiyografiYoutubePinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı