Yerli Erkek Ünlüler

Cem Adrian Kimdir?

instagram takipçi hilesi

cem adrian kimdir 2019 resimleri 16
Tam adı: Cem Filiz / Cem Adrian
Doğum tarihi: 30 Kasım 1980
Doğum yeri: Edirne / Türkiye
Boyu: 1,89 m
Mesleği: Müzisyen, Yapımcı,Besteci
Aktif Yılları: 2005’den bu yana
imdb-logo
youtube-chanel spotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Cem Adrian müzisyen olarak çok farklı biri … Türkiye olarak böyle bir sanatçıya sahip olmamız yönünden çok şanslıyız. Ortalama bir insandan üç kat daha uzun ses tellerine ve 4ç5 okyavlık ses genişliğine sahip biri. Cem Adrian Kimdir? Cem Adrian’ın biyografi yazısıyla ,karşınızdayız.

Cem Adrian , 30 Kasım 1980 tarihinde Edirne ‘de dünyaya geldi. Ailesi Yugoslav kökenli. Müzisyenliğe ise çocukluk yaşlarında başladı.Hatta ilk bestesini de bu yıllarda yapmış. 12 yaşından itibaren Edirne’de radyoculuk yapamaya başladı. Radyoculuğu ise yaklaşık olarak 10 boyunca belirli aralıklarda yapmaya devam etti.

Cem Adrian, radyonun hayatındaki yerini ve önemini her zaman bahsetmiştir. İlk albümünde yer alan iki parçası dışında diğer bütün parçaları radyo stüdyosunda kaydetmiştir.

Müzisyenliğini daha iyi bir hale getirebilmek için İstanbul’ a gelmiştir. 2003 yılında Serkan ve Efkan Erdal ile birlikte  “Mystika” adlı etnik müzik grubu kurdular. Bu grupla birlikte , solist ve dansçı olarak çeşitli mekanlarda sahne aldı.

Bir yıl sonra yani  2004 yılında, bir cafe de çalışırken Fazıl Say‘ın bir arkadaşı ile tanıştı. Kendi sesi ve bir çok enstrüman ile bestelediği demosunu  Fazıl Say’a ulaştırdı. Fazıl Say, duyduğu sese büyük hayran kalmış. Bu sayede Cem Adrian’ın Bilkent Üniversitesi’nde özel öğrenci statüsünde eğitim alması için destek vermiş.

2005 yılında 1997 yılından , 2003 yılına kadar olan Edirne’de kaydettiği demolardan oluşan  “Ben Bu Şarkıyı Sana yazdım”  isimli albümünü çıkartmıştır. Bu albümde ayrıca 2004 yılının Ekim ayında Fazıl Say ile birlikte verdiği ilk konserin kayıtları da bulunmaktadır. Ayrıca ilk albümü özelliği de taşımaktadır.

2006 yılında yapımcılığını da kendisinin üstlendiği ikinci albümü “Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti”  piyasaya sürmüştür. 2008 yılında ise “Essensials/Seçkiler-1”  adlı albümü çıkartmıştır.

2018 yılında Türkiye’nin en çok izlenen ve fenomen olan Çukur dizisinin müziklerinde de yer almıştır. Burada Gazapizm ile birlikte yapıkları “Kalbim Çukurda” adlı parçası bir çok müzik platformunda zirvede yer almıştır.

Cem Adrian’ın Albümleri

  1. 2015 – Siyah Bir Veda Öpücüğü
  2. 2014 – Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum
  3. 2014 – Cam Havli (Umay Umay ile birlikte)
  4. 2013 – Şeker Prens ve Tuz Kral
  5. 2012 – Siyah Bir Veda Öpücüğü
  6. 2010 – Kayıp Çocuk Masalları
  7. 2008 – Essentials / Seçkiler
  8. 2008 – Emir
  9. 2006 – Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti
  10. 2005 – Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım

Videoları

Cem Adrian – Ne Ağlarsın (Live)

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleBiyografiYoutubePinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu