Alışveriş Rehberi

Çelik Kasa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

instagram takipçi hilesi

Çelik Kasa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde kasa alırken dikkat edilmesi gerekenler sorusunu mutlaka araştırıyoruz. Değerli evrak ve eşyalarımızı muhafaza etmek için en çok tercih edeceğimiz güvenlik önlemlerinden birisi çelik kasa diyebiliriz. Kullanma amacınıza göre Ev tipi, ofis tipi kullanımı için farklı modeller ve ebatları bulunmaktadır. Para kasası, evrak kasası, gibi bir çok kategoriye bölünen kasalarla ilgili gelin hep birlikte fikir sahibi olalım.
Çelik kasa alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken ilk husus kasanın duvarı beton kapağı beton ve güçlendirilmiş çeliklerden oluşmasıdır.

celik kasa

Gövdesi ve kapağında beton bulunmayan çelik kasalar hırsızlar tarafından kolaylıkla açılabilmektedir. Piyasada oldukça fazla satılan 500 ila 1000TL arasında olan ağırlıkları ise 150 200 kg civarlarında olup kasaların %99’nun ağırlığı ise mermer tozu ve deniz kumu ile sağlanmaktadır. Böylelikle hırsızlık girişimlerinde hırsızlar çok kısa sürelerde kasayı açabilecekler. Bu tür vakalar yaşamamak için ucuz ve kalitesiz kasalardan uzak durmalısınız. Ek bir güvelik sağlamak için mutlaka montaj edilebilen kasaları tercih etmelisiniz. Özellikle hafif kasaların montaj edilmesi taraftarıyız hırsızlık girişimleri esnasında alıp götürülmesini engellemek için montaj delikleri bulunan kasalar satın alınmalıdır.

Sertifikalı Çelik Kasalar

Sertifikalı çelik kasalar Güvenlik sertifikalı ve Yangın sertifikalı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Avrupa ECB-S kuruluşu tarafından belli bir testlere tabi tutulan kasalar testlerden başarılı bir şekilde çıktıkları taktirde sertifikalar ile dayanımları belgelenmektedir. Güvenlik sertifikalı kasalar hırsızlık girişimlerine karşı dayanıklı olup açılamayan kasalardır. Yangın sertifikalı kasalar ise yangın esnasında kasa içerisinde bulunan değerli evrak ve eşyalara ısının nüfuz edemeyeceği kasalardandır.

celik kasa 1

Çelik kasa satın alanların %90’ı ömürlük kullanım için almaktadırlar. Böylelikle çelik kasa alırken dikkat edilmesi gereken bir önemli konu budur. Sadece bugünü değil yarını da düşünmelisiniz. Bugün küçük çelik kasa ihtiyacınız vardır fakat ilerleyen zamanlarda mevcut kasanızda daha fazla yer kalmayacağı için size yetersiz gelecektir. Bu gibi problemler yaşamamak için ileriye dönük düşünmekte fayda olacaktır.

Çelik Kasa Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

• Güvenlik Sertifikalı Olmalı (Hırsızlık girişimlerine karşı direnç sağlar)
• Yangın Sertifikalı Olmalıdır (Yangın esnasında kasa içerisinde bulunan değerli evrak ve eşyalarınıza ısı erişemez.)
• Kasa üzerinde kullanılan kilit sistemi mutlaka sertifikalı olmalıdır.
• Kasa üzerinde mutlaka elektronik şifreleme olmalıdır.
• Satın alacağınız kasanın montaj delikleri olmalıdır.

İlgili İçerikler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu