Alışveriş Rehberiİnternet ve WebKişisel Finans

Cashback Nedir? Avantajları Neler?

Cashback (geri ödeme) Programı Nedir?

instagram takipçi hilesi

Cashback Nedir? Avantajları Neler? Cashback, pek çok kredi kartı ve banka kartı şirketi tarafından sunulan popüler bir teşvik işlemdir. Bu işlem, harcadığınız her para için, kartınızı veren kuruluşun, genellikle yılda bir kez yapılan tek bir ödemeyle size küçük bir yüzde vermesi işlemidir. Yani yaptığınız alışverişler karşılığında bankadan bankaya değişmek ile birlikte ayda ya da yılda 1-2 kez harcadığınız paranın belli bir yüzdesini geri alırsınız.

Geri ödenen tutar, toplam harcamanızın yüzdesi olarak hesaplanır. Yüzdeler kuruluşa göre değişebilir. Fakat genel olarak %0,5 ile %2-3 arasında değişmektedir. Bazı kart veren kurumlar, bazı kategorilerdeki ya da belirli perakendeciler aracılığı ile yapılan satın alma işlemleri için %5’e kadar daha yüksek oranlar verebilmektedir.

cashback

Cashback’in Avantajları Nelerdir?

Cashback işleminin avantajları oldukça açıktır. Satın aldığınız her üründen küçük bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Bunu, o anda pek hissetmeyebilirsiniz. Ancak çoğu durumda tüm bu indirimler bir araya getirilir ve tek bir yıllık ödemede size iade edilir. Geri ödeme kredi kartınıza yılda 15.000 ₺ harcarsanız, herhangi birinin dilinde kullanışlı bir meblağ olan iadelerde yılda 750 ₺’ye kadar geri ödeme alabilirsiniz.

Yine de, cashback kartlarında dikkat edilmesi gereken potansiyel bir tuzak vardır. Çoğu durumda bu kartlar, 12 aya kadar aktarılan bakiyede çok düşük faiz oranları sunan çekici görünümlü bakiye transferi fırsatları da sunabilir. Amaç, sizi uzun vadeli borçlarınızı kredi kartınıza kaydırmanın yanı sıra, geri ödemeden yararlanmak için para harcamanızı sağlamaktır.

cashback

Papara Cashback Programı Nasıl Çalışır?

Çalışma mantığını Papara üzerinden anlatalım. Yaptığınız alışverişlerinizde kampanya sürelerini, koşullarını ve şartlarını takip etmek oldukça zor bir durumdur. Hangi kampanyanın ne zaman başladığını ve  ne zaman bittiğini, hangi kampanyanın ne kazandırdığını, ne kadar harcama yapılması gerektiğini ve puanların nerelerde geçtiğini bilmeniz gerekmektedir.

Papara’nın web sitesinden ya da mobil uygulaması üzerinden “Cashback Programı” na dahil olan markaları takip edebilirsin. Papara, Teknosa, Hepsiburada, İstegelsin, Spotify ve Netflix gibi pek çok ünlü firma ile çalışmaktadır.

Anlaşmalı olan firma ve şirketlerden yapacağın her alışverişiniz ile anında nakit para kazanabilirsiniz. Kazandığınız parayı isterseniz hemen harcayabilir isterseniz de ATM’lerden para olarak çekebilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak biriktirebilir, daha sonra toplu olarak çekebilirsiniz.

cashback

Cashback ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu