Yerli Kadın Ünlüler

Cansu Tosun Kimdir?

instagram takipçi hilesi

cansu tosun fotograflari 18
Tam adı: Cansu Dicle Tosun Köstendil
Doğum tarihi: 26.01.1988
Doğum yeri: Almanya
Boyu: 1.64
Ailesi: Serpil Tosun
Eşi: Erkan Kolçak Köstendil
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2010’dan bu yana.
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Ünlü oyuncu Cansu Tosun, 26 Ocak 1988 tarihinde Almanya, Nürnberg’de doğmuştur. Anne babası aslen Kayserilidir. Annesi henüz 16 yaşındayken, babası ise 22 yaşındayken Almanya’ya göç etmiştir.

Babası, Nürnberg’de postane yöneticiliği yapmakta, annesi ise bir mağazada çalışmaktadır. Cansu Tosun, Nürnberg Operası’nda 13 yıl bale eğitimi almıştır. Ancak liseyi bitirdikten sonra yüksek okul okumaya başlayınca baleyi bırakmış, caz ve hip-hop danslarına yönelmiştir. Nürnberg’de lise eğitiminde ticaret üzerine okudu.

4 yaşından itibaren birçok Alman markası için fotomodellik yapmış ve kaliteli markaların yüzü olmuştur. Cansu Tosun’un Fırat adında bir erkek ikizi vardır. Nürnberg’de lise eğitiminde ticaret üzerine okudu.

Almanya’da yaşarken menajer Şebnem Özberk ile tanışan Cansu Tosun, İstanbul’a oyunculuk hayalini gerçekleştirmek için gelmiştir.

2010 yılında oyuncu olma hayaliyle Türkiye’ye gelen Cansu Tosun, Yılmaz Erdoğan’nın yönetimindeki BKM Mutfak ekibinden oyunculuk dersleri almıştır. Sonrasında 3.Mota Okulu’na giderek Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitim almıştır.

Küçük yaşlardan beri fotomodellik yapan Cansu Tosun, oyunculuk hariyerine 2011 yılında TRT’de oynayan “Küçük Hanımefendi” adlı dizideki rolüyle başlamıştır. Ardından 2012 yılında Kanal D de yayınlanan ve başrollerinde İlker Kaleli ve Gökçe Bahadır’ın oynadığı Kayıp Şehir dizisinde Zehra karakterini canlandırmıştır.

2013 yılında Atv’de yayınlanan yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı ve “Refik Halit Karay”ın “Bugünün Saraylısı” adlı romanından televizyona uyarlanan ve romanla aynı adı taşıyan dizide Serhat Teoman, Selçuk Yöntem, Nazan Kesal ve Ali Ersan Duru ile başrolde oynadı.

Başarılı oyuncu Cansu Tosun, 2014 yılında başrollerinde Keremcem’in olduğu “İksir: Dedemin Sırrı” adı sinema filminde rol almıştır.

2016 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan Familya adlı dizide rol aldı. Yapımcılığını Erol Avcı’nın yaptığı ve yönetmenliğini Nihat Durak ve Can Yücel’in üstlendiği dizide Uğur Yücel, Erkan Kolçak Köstendil, Bülent Emrah Parlak, Sezer Avcı, Aybüke Pusat, Enis Arıkan, Murat Ceylan, İpek Ayaz Kortunç, Berat Efe Parlar ve Güven Kıraç ile birlikte rol aldı.

Güzel oyuncu Cansu Tosun, 11 Ağustos 2018 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Erkan Kolçak Köstendil ile evlendi.

Şimdilerde ise Trt 1 ‘in ilgiyle izlenen dizilerinden olan Mehmetçik Kut’ül Amare adlı dizide Fatma karakterine can vermektedir.

Cansu Tosun Filmleri ve Dizileri:

  • 2018 – Mehmetçik Kut’ün Amare
  • 2017 – Bir Deli Sevda
  • 2016 – Familya
  • 2015 – Göç Zamanı
  • 2014 – İksir: Dedemin Sırrı
  • 2014-2013 – Bugünün Saraylısı
  • 2012 – Kayıp Şehir
  • 2011 – Küçük Hanımefendi

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu