Can Candan

Can Candan Kimdir?

 Can Candan
Tam adı: Can Candan
Doğum tarihi: ??. ??. 1969
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.6 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Akademisyen, Film Yapımcısı, Yönetmen
Aktif Yılları: 1980 yıllardan bu yana
imdb-logo Can Candan
youtube-chanel Can Candan
Sosyal Medyada
instagram-hesabi Can Candan facebook-sayfasi Can Candan twitter-hesabi Can Candan
Başlıklar

Hakkında

Can Candan Kimdir? Can Candan, film yapımcısı, yönetmen ve akademisyendir.

Can Candan, 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır.

İLGİLİ İÇERİKLER

Boğaziçi Üniversitesi‘nde öğretim görevlisi olarak çalışıyordu. Hampshire College‘den video ve film alanında lisans eğitimi derecesi ve Temple University‘den medya ve film sanatlarında MFA derecesi vardır. “Bağımsız Belgeselci” olarak bilinmektedir. Ortaokul ve lise eğitimini 1980 ve 1987 yılları arasında İstanbul Robert Koleji’nde tamamladı. 1987 ve 1992 yılları arasında Hampshire College’de lisans derecesi eğitimini aldı.

1996 yılında Mosaic Media Productions adında bir yapım şirketi açtı. 2000 ve 2005 yılları arasında Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi‘ne başlamadan önceki 11 aylık bir dönemde Sabancı Üniversitesi‘nda tam zamanlı olarak başladığı, ardından 2007 ve 2009 yılları arasında yarı zamanlı çalışma şekli ile bitirdi.

Candan, Temple Üniversitesi Film ve Medya Sanatları Bölümü’nde Sanatta Yeterlilik Derecesini  tamamladı. Uzun metraj belgeseli olan “Benim Çocuğum” belgeseli yurt içi ve yurt dışında pek çok ödül aldı. Boğaziçi Üniversitesi‘nde Batı Dilleri ve Edebiyatı Bölümü‘nde öğretim görevlisi olarak çalışıyordu.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu‘nun görevden alınmasının ardından vekaleten koltuğa oturan Naci İnci tarafından görevine son verildi.

Can Candan Filmleri

  1. Benim Çocuğum
  2. Duvarlar
  3. 3 Saat

Videoları

Fotoğrafları


Bu içeriğimiz hakkında hemen aşağıdan yorum yaparak, katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca, Facebook sayfamızı beğenebilir, Instagram hesabımızı takip edebilir, Twitter hesabımızı takip edebilir ve Pinterest'te bizi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi
Kapalı
Başa dön tuşu