Can Candan

Can Candan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

can candan 1
Tam adı: Can Candan
Doğum tarihi: ??. ??. 1969
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.6 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Akademisyen, Film Yapımcısı, Yönetmen
Aktif Yılları: 1980 yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Can Candan Kimdir? Can Candan, film yapımcısı, yönetmen ve akademisyendir.

Can Candan, 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi‘nde öğretim görevlisi olarak çalışıyordu. Hampshire College‘den video ve film alanında lisans eğitimi derecesi ve Temple University‘den medya ve film sanatlarında MFA derecesi vardır. “Bağımsız Belgeselci” olarak bilinmektedir. Ortaokul ve lise eğitimini 1980 ve 1987 yılları arasında İstanbul Robert Koleji’nde tamamladı. 1987 ve 1992 yılları arasında Hampshire College’de lisans derecesi eğitimini aldı.

1996 yılında Mosaic Media Productions adında bir yapım şirketi açtı. 2000 ve 2005 yılları arasında Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi‘ne başlamadan önceki 11 aylık bir dönemde Sabancı Üniversitesi‘nda tam zamanlı olarak başladığı, ardından 2007 ve 2009 yılları arasında yarı zamanlı çalışma şekli ile bitirdi.

Candan, Temple Üniversitesi Film ve Medya Sanatları Bölümü’nde Sanatta Yeterlilik Derecesini  tamamladı. Uzun metraj belgeseli olan “Benim Çocuğum” belgeseli yurt içi ve yurt dışında pek çok ödül aldı. Boğaziçi Üniversitesi‘nde Batı Dilleri ve Edebiyatı Bölümü‘nde öğretim görevlisi olarak çalışıyordu.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu‘nun görevden alınmasının ardından vekaleten koltuğa oturan Naci İnci tarafından görevine son verildi.

Can Candan Filmleri

  1. Benim Çocuğum
  2. Duvarlar
  3. 3 Saat

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu