Can Ata Kıraç Kimdir?

instagram takipçi hilesi

can ata kirac 643x405 1
Tam adı: Can Ata Kıraç
Doğum tarihi: 
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Boyu:
Kilosu:
Burcu:
Ailesi:
Eşi:
Çocuk (ları):
Mesleği: İş insanı
Aktif Yılları:

Hakkında

Can Kıraç, ülkemizin başkenti Ankara’nın Etimesgut’unda doğmuştur. Babası Ali Numan Kıraç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emrinde Gazi Çiftliği’nde çalışmaktadır ve bu sebeple Atatürk tarafından Can ismi verilmiştir. Ailesinin soyadı da babasının Eskişehir’de yaptığı “Kuru Ziraat” çalışmalarından dolayı Atatürk tarafından “Kıraç” olarak belirlenmiştir. Can Ata Kıraç çiftlik hayatı içinde büyümüş ve ziraat mesleğine ilgi duymuştur.

Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olan Can Kıraç, Koç Ticaret Şirketi Otomobilcilik Şubesi’nde Bernar Nahum’un çırağı olarak iş hayatına atılmıştır. Öğrencilik yıllarında Türkiye Milli Talebe Federasyonu’nun başkanlığını yapmış ve Atatürk ilkelerine bağlı kalınması gerektiği konusunda yazdığı bir makale nedeniyle Türk halkını isyana teşvik etmekle suçlanarak yargılanmıştır.

1960’lı yıllarda İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi olan Can Kıraç, planlı karma ekonomiyi savunmuştur. 1970’li yıllarda ise Montaj Sanayiinin avukatlığını yapmış ve TÜSİAD’ın kuruluş hazırlıklarını yürüten komitede yer almıştır. Uzun yıllar Koç Holding’e hizmet etmiş ve bu toplulukta çalışmaktan gurur duymuştur. Emeklilik hayatına devam etmektedir.

Can Ata Kıraç, yöneticilik hayatında iyi bir dinleyici ve farklı fikirlere açık bir yapıya sahip olmuştur. Özveriyle çalışmış ve uzlaştırmacı olmaya özen göstermiştir. Emeklilik hayatını sürdürmektedir ve Galatasaray Lisesi’nde okumuş olmanın kendisi için büyük bir lüks olduğunu düşünmektedir. Can Ata Kıraç şu anda 95 yaşındadır.

Çocukluk ve gençlik yıllarını mütevazi şartlar içinde geçiren Can Ata Kıraç, çalışma hayatı boyunca başarılı bir kariyer sergilemiştir. Yoğun iş temposu ve uzun yıllar boyunca Koç Holding’e hizmet vermesi onu yıpratmıştır. Bu sebeple hak ettiği özgürlüğe kavuşarak emekliliğin tadını çıkarmaktadır.

Can Ata Kıraç, Türk iş dünyasında örnek bir lider olarak görülmektedir. Dürüstlüğü, çalışkanlığı ve başarılı kariyeriyle genç kuşaklara ilham vermektedir. İş hayatındaki tecrübelerini paylaşarak genç iş insanlarına yol göstermekte ve onların başarılı bir kariyer yapmalarına destek olmaktadır.

Bugün, 95 yaşında olan Can Ata Kıraç, emeklilik hayatını sürdürürken, Türk iş dünyasında bıraktığı iz baki kalmaktadır. Uzun yıllar boyunca Koç Holding’e hizmet ederek, Türk sanayisinin gelişimine katkı sağlamış olan Kıraç, iş hayatındaki başarılarıyla Türk iş dünyasına örnek olmaktadır.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu