Yaşam

Buzda Donmuş Halde Bulunan 6 Tuhaf Nesne!

instagram takipçi hilesi

buzul 7

Bir nesnenin bozulmaması için soğuk bir ortamda bulunması gerektiğini biliyoruz. Bu yazımızda buzullarda yer alan ve hiçbir biçimde bozulmayan tuhaf nesneleri inceledik. İşte, buzul bölgelerinde yapısı bozulmamış en tuhaf nesneler…

1-) Buz Kızı

buzul 3

500 yıl önce öldürülerek Şili ve Arjantin sınırında yer alan yanardağın zirvesine defnedilen genç kadının hiç bozulmamış cesedi görenleri şaşırtmaktadır. Yapılan incelemeler sonrasında henüz 15 yaşındayken öldürülen genç kadının gömülmeden önce yaşadığı belirlenmiştir. Üzerinden 500 yıl geçmiş olmasına karşın bedenindeki herhangi bir bölüm, giysileri ve saçları bozulmadığı görülmüştür. Bunun nedeni ise bilim insanlarının araştırmalarına göre buzulun altında kalmış olması olarak belirtilmektedir.

2-) Donmuş Mamut

buzul 4

2010 yılında Sibirya’da gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde hemen hemen hiç bir bozulma emaresi görünmeyen bir mamut fosili bulunmuştur. Uzun yıllarca buzulun altında kalmış olması nedeniyle bedeninde hiçbir parçalanma olmadan bulunmuştur. Kazı esnasında koyu renkli bir sıvıya da ulaşılmıştır. Kanın şimdiye değin bulunmuş olan en iyi örneği olarak açıklanmıştır. Bozulmamış bu kan örneği ile beraber klonlanmanın da yapılabileceği düşünülmektedir. Gerçekleştirilen testlerde mamutun 40 bin yaşında ve donduğu zaman yaklaşık olarak 50 yaşında olduğu tahmin edilmektedir.

3-) Buzulların Altındaki Hazine

buzul 1

Alplere tırmanmış olan Fransız dağcı tesadüf eseri buzun altında bir hazineye erişir. Söz konusu hazinenin içinde küçük kutulardan oluşan birçok paket vardır. Kutunun üzerinde  ise Hindistan’da üretildiğini ifade eden bir yazı bulunmuş ve küçük kutuların içindeki paketlerde pek çok değerli taş ve takı olduğu ortaya çıkmıştır. 377 milyon dolar değerindeki bu hazinenin kime ait olduğunu bilmek isteyen yetkililer yaptıkları çalışmalar neticesinde Hindistan’a ait olan iki uçağın 1950 yılında bölge üzerinde çarpışarak hazinenin buzların altında kalarak günümüze ulaştığı anlaşılmıştır.

4-) Donmuş Bir Orman

buzul 6

Alaska’nın Mendenhall buzulundaki araştırmalar neticesinde donmuş bir orman olduğu ortaya çıkmıştır. 50 yıl boyunca buzuldan başka bir yer gözükmeyen alanda 2012 yılından bu yana ağaçlar gözükmeye başlamıştır. Ağaçların boyları 1.2 ve 1.5 metre arasında değiştiği görünmektedir. Ortaya çıkan ağaçların cinsinin ise ladin olduğu araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

5-) Donmuş Gergedan Bebek

buzul 2

Rusya’nın Yakutistan bölgesinde yaşayan yerel bir avcı oldukça eşsiz ve ilginç bir şey keşfetmiştir. Üstünde yer alan postuyla korunmuş olan gergedanının yaklaşık olarak 10.000 yaşında olduğu tahmin edilmektedir. Buzullar sayesinde iyi derecede korunmuş olan gergedandn bilim insanları DNA örnekleri almışlardır.

6-) Garip İşaretler

buzul 5

İki arkadaş tarafından gölün çevresinde yürüyüş yaparken görmüş oldukları garip yapının, uzaylıların Dünya’yı ziyaretleri sırasında bırakmış oldukları bir nesne olarak düşünüldü. Konuyu merak edip araştıranlar ise söz konusu işaretlerin UFO’nun bir iniş noktası olduğu yöndedir.

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu