Film & Dizi Önerisi

Büyük Macera Hazine Peşinde Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Büyük Macera Hazine Peşinde filmi, ailecek izlenebilecek sıcacık kurgusuyla sinema severlerin beğenisine sunuluyor.  Deniz Tuncay’ın senaryosunu yazdığı filmin, yönetmen koltuğunda Ahmet Toklu oturuyor. Dayanışmanın, emeğin, birlik ve beraberliğin, haksızlığın karşısında durabilmenin ve aile olabilmenin gücünü gözler önüne seren yapımda, birbirinden yetenekli yeni nesil oyuncuların yanı sıra, sinema sektörünün üstatları da yer alıyor. Eski mahalle kültürünün o içten ve samimi dokusunu izleyiciye yeniden yaşatan film, masumiyetle harmanlanan bir mücadele öyküsünü konu ediyor.

Büyük Macera Hazine Peşinde Filminin Konusu ve Oyuncuları
Türkçe İsmiBüyük Macera Hazine Peşinde
IMDb Puanı: –
Yapım yılı: 2023
İlk vizyon tarihi: 28 Nisan 2023
Yaş Sınırı: yaş sınırı yok
Yönetmeni: Ahmet Toklu
Senarist: Deniz Tuncay
Başrol Oyuncuları: Emir Ali Doğrul, Muharrem Türkseven, Güzin Usta, Eymen Mesut Kılıç, Kayra Orta 
Türü
: Dram, Aile, Komedi
Yapım Ülkesi
: Türkiye

Büyük Macera Hazine Peşinde Filminin Konusu

Demir Kaya, Eylül Birgül, Can Kantar ve Ali Kaygısız birbirine bağlı dört yakın arkadaştır. Her biri, Güneşli mahallesinde çocukluklarının tadını çıkarmaktadır. Hepsinin kendine has karakteristik özellikleri ve birbirlerine seslendikleri lakapları vardır. Mahallenin diğer sakinleri de onları böyle tanımaktadır. Demir; ”Gömü”, Eylül; ”Maviş”, Can; ”Cancan”, Ali ise; ”Muhtar” olarak nam salmışlardır.

buyuk macera hazine pesinde 1

Osman Akbaba ve Ali Bakan ise mahallenin belalı kişileridir. Herkesin malına mülküne göz dikmişlerdir ve para için yapmayacakları şey neredeyse yoktur. Mahallede yalnızca bir adet oyun parkı bulunmaktadır. Önce bu park için dört kafadar büyük bir mücadele verirler. Fakat bunun ardından onları bekleyen daha ciddi bir problem olacaktır.

Bekir Akbaba’nın kayınpederi Güneşli mahallesinin zenginlerinden biridir. Uzun uğraşlardan sonra kayınpederinin vasiyetini bulan Bekir Akbaba, haksızlık, yolsuzluk ve acımasızlıkla mahallede bulunan bir çok dükkana el koyar. Üstelik hırsına yenilir ve bununla da yetinemez. Artık babaannesiyle birlikte yaşamakta olan Demir’in (Gömü) oturduğu evi ele geçirmeye kalkar. Onlara evi boşaltmaları için baskı yapmaya başlar. Bu sırada Gömü, Maviş, Cancan ve Muhtar yer altındaki bir tünelde, saklanmış şekilde ve yüklü miktarda bir sürü altın bulur. Buldukları bu hazine sayesinde, Demir’in babaannesinin evini kurtarabilmek için hep birlikte el ele vererek mücadele ederler.

Büyük Macera Hazine Peşinde Filminin Oyuncuları

buyuk macera hazine pesinde 3

”Arkadaşlık en büyük hazinedir” sloganıyla yola çıkan ve 28 Nisan 2023 Cuma günü vizyona girecek olan bu keyifli yapımda, küçük-büyük pek çok emekçi yer alıyor.

  • Muharrem Türkseven
  • Güzin Usta
  • Emir Ali Doğrul
  • Ebru Sarıtaş
  • Kayra Orta
  • Eymen Mesut Kılıç
  • Yiğit Toprak Ateş
  • Asaf Baydar
  • Said Ege Yıldırım

Büyük Macera Hazine Peşinde Filmi İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu