Alışveriş Rehberi

Büyük İndirim Dönemlerinde En Verimli Alışveriş İçin 8 Taktik!

instagram takipçi hilesi

Kabul etsek de etmesek de indirimlerden hepimiz etkilenmekteyiz. Kimi zamanlar kendimizi tutarak ihtiyacımızın dışında alışveriş yapmıyor ama bazen de indirimlerin ihtişamına kapılarak alışverişin dozunu da kaçırabiliyoruz.

indirim 6

Öyle ki bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir fakat her kategoride ve hemen hemen her markada indirim yakalayabileceğiniz kimi dönemlerde alışveriş yaparak ihtiyacınız olabilecek birçok şeyi etiketinden daha düşük fiyata almak istiyorsanız yazımızda yer ala ipuçlarına mutlaka göz atmalısınız…

1) Her Şeyin Başı İhtiyaçlar Listesi

indirim 5

Büyük indirimlerin tarihleri genel olarak haftalar öncesinden belli olmakta. Bu nedenle de alışveriş listenizi son güne bırakmaktansa haftalar öncesinden bir liste yapın ve önceden belirlediğiniz ihtiyaçlarınızı ya da eksiklerinizi yavaş yavaş listeleyin. İndirim gününden hemen önce liste yapma uğraşına girerseniz bir yandan hiçbir şeye ihtiyacınızın olmadığını düşünür diğer bir yandan da çok şey almanız gerektiği hissine kapılarak paranızı boşa harcayarak ihtiyaçlarınızı indirimli olarak değil normal liste fiyatı üzerinden almak zorunda kalabilirsiniz. Alışveriş listesi almak istediğiniz ürünleri en uygun fiyata alabilmeniz için oldukça önemlidir.

2) Mutlaka En Az 1 Hafta Önce Gidip Almak İstediğiniz Şeyleri Görün/Deneyin

indirim 3

Elinizde kabataslak bir alışveriş listesi mevcut ise yaklaşık bir hafta önce mağazaları gezin ve sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz ürünleri fiyatlarını da eklemek suretiyle not edin. Bunun sonucunda indirim sırasında fiyatların farklı olup olmadığını görür hem de mağazaya gitmenize gerek kalmadan online olarak basit bir şekilde alışverişinizi yapabilirsiniz.

3) İndirim Olan Tüm Markaları Tarayın

indirim 8

Büyük orandaki indirimler başlamadan 1 hafta içinde markalar indirim duyurularını ve reklamlarını yayınlamaya başlamaktalar. Almak istediğiniz ürün farklı mağazalarda satılıyor ise hangisinde daha uygun fiyata satıldığını ya da indirim sırasında hangisine bakmanız gerektiğini mutlaka önceden belirleyin.

4) Ürünleri Karşılaştırın

indirim 1

Elektronik bir eşya alacaksanız internette farklı kategorilerde satış yapan bütün mağazaların garanti şartlarını, kargo bedellerini, ürünlerin benzer güncel özelliklere sahip olup olmadığını ve indirim oranlarını kontrol edin. Alışverişinizi mağazanın içinden fiziksel temas ile yapacaksanız yine bu yolu izleyin.

5) Önceliğiniz Online Alışveriş Olsun

indirim 10

İnsanların ekmek kuyruğunda bekler gibi mağazaların kasa kuyruğunu beklemektense markaların internet siteleri ya da akıllı cihazlar için hazırlamış oldukları uygulamaları kullanarak indirimlerden faydalanabilirsiniz. Online alışveriş sektörüne girmeyen marka yok denecek kadar azdır. Bu nedenle online indirimleri detaylı bir şekilde araştırarak saatlerini kontrol edin. Birçok indirim mağazadan önce online platformda başlamakta.

6) Online Alışveriş İçin Sepetinizi Önceden Hazırlayın

indirim 9

Online alışverişin bir güzelliği de oradan oraya koşturmaya gerek kalmadan, basık havasız ve kalabalık mağazalardan uzak dingin bir şekilde alışveriş yapabilmenizi sağlar. İndirim saatinden birkaç gün önce indirim sepetinizi hazır hale getirin ve indirim başladığı sırada alışverişinizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

7) İhtiyacınız Olmayan Şeylerle Vakit Kaybetmeyin

indirim 7

Online mağazalarda oluşan bir sorun nedeniyle alışveriş listenizi tamamlayamadıysanız ve akabinde mağazaya gitmeye karar verdiyseniz, gardınızı alın çünkü savaş alanına gireceksiniz. Bu nedenle mağazaya girdiğiniz gibi alışveriş listenize odaklanın çünkü etrafınızdaki kalabalık ve farklı renkler ilginizi dağıtacak ve size zaman kaybettirecektir. Tek amacınız alışveriş listenizdekileri satın alarak oradan uzaklaşmak olmalı.

8) İhtiyacınız Olmayan Şeyleri Almayın

indirim 2

Bu oldukça klişe bir cümledir. Fakat eve döndüğünüzde fatura ile beraber birçok gereksiz eşya ile baş başa kalacağınız ihtimali pek iç açıcı değil. Bu nedenle elinize almış olduğunuz ufak tefek ihtiyacınız dışında ve yalnızca indirimli olduğu için almış olduğunuz şeyler üzerine bir kere değil defalarca kez düşünün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu