Yaşam

Burçlara Göre Uğurlu Renkler !

instagram takipçi hilesi

burçlar ve renkler

Herkesin uğruna inandığı sayı da rengi vardır. Hatta üstünde sürekli taşıdığı uğurlu eşyaları olanlarımız bile vardır. Kıyafetlerimizden ev dekorasyonuna kadar üstümüzde etkisi olduğunu düşündüğümüz renkleri sizler için burçlara göre inceledik.

Renkler bize enerji veren ve ruhumuzu iyileştiren bir güce sahiptirler. Bazı renkler üstümüzde olumlu etki ederken bazılarının ise bizi kötü etkilediğine inanırız. Aynı zamanda renkler kişilerin iç dünyasını anlamamızda da önem taşır ve bu bir tesadüf değildir. Çünkü kullandığımız renklerin burçlarla bir ilişkisi vardır.

Evimizi ya da ofisimizi dekore ederken ya da giyim tarzımızdan kullandığımız aksesuarlara kadar burcumuza uygun seçimler yaparız. Biz de bu yazımızda burçlara göre uğurlu renklerle ilgili tavsiyelerde bulunduk.

burçlar ve renk ilişkisi

Koç

Koç burçlarının fiziksel güçleri yüksektir. Çok canlı ve atak olan Koçlar, bir ortamda dikkat çekmeyi başarırlar. Aynı zamanda ortamı renklendirip canlandırırlar. Koç burçları için kımızı, cesaretin ve savaşçı ruhun işaretçisidir ve onlar için iddialı bir duruşu vardır.

Uğurlu renkleri : Kırmızı başta olmak ise mavi, siyah ve yeşildir.

Boğa

Zevkli, kararlı ve kalitesinden taviz vermeyen Boğaların büyüme ve gelişmeye verdikleri önemi yeşil renkle bağdaştırabiliriz. Ayrıca yeşil renk boğalar için verimliliğin, doğa ve bereketin simgesidir. Zorluklara karşı sabırlı ve dayanıklı bir kişiliğe sahip olan Boğalar için pembe, huzur ve rahatlığın göstergesidir.

Toprak tonları ise boğaların sağlam ve riskten uzak duruşlarını gösterir. Evinizi dekore ederken ya da giyinirken siyah, haki, kahverengi, yeşil, bej ve pembe tonlarını kulanabilirsiniz.

Uğurlu renkleri : Pembe ve beyazdır.

İkizler

Genç bir ruha sahip olan İkizler konuşkan, eğlenceli ve iletişimleri güçlü kişilerdir. Bulundukları ortamı hareketlendirir ve canlandırırlar. Açıl yeşil renk, rahatlatıcı özelliklerini, pembe renk canlılıklarını, koyu mavi ise iletişimci yönlerini vurgular. Turuncu sosyalliklerinin sarı ise entelektüel kişiliklerinin göstergesidir.

Ev dekorasyonunda ya da giysi tercihlerinizde bu renkleri kullanarak kombin yapabilirsiniz.

Uğurlu renkleri, yeşil, turuncu ve koyu mavidir.

Yengeç

Yengeçlerin, duygusal, hassas, evcil ve merhametli oluşları gümüş rengiyle birebir ilişkilidir. Hassas ve şefkatli oluşları beyaz renkle ifade edilir ve açık mavi ise insanla üzerindeki rahatlatıcı etkilerini ifade eder. Bu renkleri ev dekore ederken ve kıyafet seçerken kullanabilirsiniz.

Uğurlu renkleri, beyaz, mavi ve açık yeşildir.

Aslan

Aslanların, yaratıcı ruhları, sıcak ve her şeyin merkezinde olmak istemeleri turuncu, altın sarısı ve kırmızı renkle ilişkilidir. Kırmızı, tutku, aşk, cesaret ve aşka verdikleri önemin göstergesidir. Dekorasyon yaparken ve giyinirken bu renkleri tercih edebilirsiniz.

Uğurlu renkleri turuncu ve sarıdır.

burçlara göre uğurlu renkler

Başak

Başak burçlarının çalışkan, titiz ve geleneklerine bağlı oluşları beyaz, açık mavi ve başak sarısı renkleriyle ilişkilidir. Beyaz onların hijyene verdikleri önemin göstergesidir. Beyaz renk kıyafetleri en temiz tutan kişiler başak burçlarıdır.

Açık mavi ise onların insanlara verdikleri umudun ve yardımcı kişiliklerinin göstergesidir. Pastel tonlar da sadelik ve asaletlerini ortaya koyar.

Uğurlu renkleri, beyaz, buz mavisi, açık pembe ve başak sarısıdır.

Terazi

Teraziler, renk seçimleri ve kaliteli tercihleriyle farklarını her zaman ortaya koyarlar. Uyumlu ve nazik oluşları mavinin tonları, açık pembe ve pastel tonlarıyla ilişkilidir. Mavi barışçıl ruhlarının, uyum ve huzurun simgesi, açık pembe masum kişiliklerinin, pastel tonları ise asaletlerinin göstergesidir.

Uğurlu rengi mavidir.

Akrep

Akrepler, çekici ve etkileyici bir o kadar da gizlilik doludurlar ve kırmızı ve siyahı en güzel taşıyan kişilerdir. Kırmızı tutkulu oluşlarını, siyah gizemli duruşlarını, koyu mor etkileyici kişiliklerini ve sıcak pembeler ise intikamcı ruhlarının işaretçisidir. Dekorasyon ve kıyafet seçimlerinde kırmızı ve siyah renkleri mutlaka tercih etmelidirler.

Uğurlu renkleri ise gece mavisi ve siyahtır.

Yay

Yay burçları, canlı ve bilgili kişilerdir ve bulundukları ortamı neşelendirmeyi başarırlar. Yay burçları metalik kırmızı, mor menekşe, elektrik mavisi, eflatun ve turuncu renkleriyle ilişkilidir. Mor menekşe pozitif oluşlarını, turuncu renk ise dikkat çekmeyi sevdiklerini gösterir.

Uğurlu rengi, ametist rengidir.

Oğlak

Oğlak burçları, gelenekselci, çalışkan ve garanticidirler, Bu özellikleri ise lacivert, açık gri, kızıl kahve ve bakır tonlarıyla ilişkilidir. Koyu maviler düşürt ve sakin oluşlarını, kızıl kahve sağlam ve soğukkanlı duruşlarını, bakır tonları çalışkanlıklarını, haki renk ise disiplinli oluşlarının göstergesidir.

Uğurlu renkleri, Çikolata kahverengidir.

Kova

Kova burçları her zaman sıra dışı özellikleriyle öne çıkarlar ve onlar için değişim her zaman canlılık vericidir. Dekorasyonda ve giysi seçimlerinde bu bakış açısı öne çıkar. Metalik mavi, iradeli ve yenilikçi oluşlarını, sosyal ve arkadaş canlısı olduklarını, mor renk ise rehberlikçi özelliklerini ifade eder.

Uğurlu renkleri, metalik maviler, koyu lacivert, ametist rengi.

Balık

Balıklar güçlü ve rehberlikçi ruhlardır. Buz mavisi onlar için masumiyetin, turkuaz derin düşüncelerin, kırık beyaz kirlilikten uzak durduklarının, yeşil umudun ve yol gösterici olduklarının, mor ise güçlü auralarının göstergesidir.

Uğurlu renkleri ise turkuazdır.

 

 

Kaynak
mynet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu